Reklama

Matka pečující o děti a příspěvek na bydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 23.01.18 11:38
Matka pečující o děti a příspěvek na bydlení?

Dobrý den,
Můj dotaz zní… Je tu někdo, kdo je vedený na pojišťovně jako matka pečující o děti a přitom bere příspěvek na bydlení?
Zajímalo by mě, zda se v takovém případě může vůbec žádat.???
Vím totiž, že v případě matky, která je takto vedená stát za ní odvádí pojištění zdravotní, ale už ne sociální.

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2018: Přehledně a jasně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 23.01.18 11:43
@MaminkaLucka píše:
Dobrý den,
Můj dotaz zní… Je tu někdo, kdo je vedený na pojišťovně jako matka pečující o děti a přitom bere příspěvek na bydlení?
Zajímalo by mě, zda se v takovém případě může vůbec žádat.???
Vím totiž, že v případě matky, která je takto vedená stát za ní odvádí pojištění zdravotní, ale už ne sociální.

Co znamena pujcujici deti?

Jinak si myslim, ze byt vedena na zdravotnim jako osoba pecujici o deti do 15let a prispevek na bydleni byt muze

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 23.01.18 11:43

@MaminkaLucka proč by se žádat nemohlo, pokud matka splňuje sociální potřebnost. sociální pojištění matky s tím nemá nic společného.

tyčinka
Závislačka 2741 příspěvků 23.01.18 11:45

@MaminkaLucka jako vedena na pojistovne a samozivitelka? Pokud ano nedostanete zadne soc. Davky.

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 23.01.18 11:47

Ano ma narok..to je jasne

tyčinka
Závislačka 2741 příspěvků 23.01.18 11:53

Kamaradka je samozivitel ma stale nemocnou dceru chtela si to takto udelat a narok by pry nemrla na zadne soc. Davky.Jak je to tedy nozne? :nevim:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 23.01.18 11:56

@tyčinka na narok na prispevek bydleni nemusis byt nemocna, staci ze mas vetsi naklady na zivot, bydleni, nez je vyplata…treba…

Příspěvek upraven 23.01.18 v 11:56

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 11:56

Máš nárok na dávky, proč by ne? Pár měsíců jsem žila sama se synem. A normálně jsem pobírala příspěvek na bydlení a dávky na děti :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 23.01.18 11:57

@MaminkaLucka ahoj, mě řekli, že ne. Musím být údajně hlášena na ÚP ne pojišťovně, takže mám nárok pouze na přídavek na dítě.

tyčinka
Závislačka 2741 příspěvků 23.01.18 11:58

@LimitedEdition ano presne tak!!

tyčinka
Závislačka 2741 příspěvků 23.01.18 12:00

@Kralikcek ona neni nemocna ale jeji dcera a chtela se nahlasit na pojistovne jako osoba pecujici o dite s na socialce ji bylo receno, ze musi byt hlasena na UP jinak nema narok na zadne socialni davky! Pokud tazatelka zije s muzem pak nechapu dotazu na prispevek na bydleni :think:

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 23.01.18 12:06
@tyčinka píše:
@Kralikcek ona neni nemocna ale jeji dcera a chtela se nahlasit na pojistovne jako osoba pecujici o dite s na socialce ji bylo receno, ze musi byt hlasena na UP jinak nema narok na zadne socialni davky! Pokud tazatelka zije s muzem pak nechapu dotazu na prispevek na bydleni :think:

ale to se týká spíš dávek v hmotné nouzi, u těch se mimo jiné zjišťuje i to, zda žadatel nemá nějaký majetek nebo zda dělá vše pro to, aby vlastními silami přišel k penězům. sociální dávky oproti tomu testují příjem žadatelů (rodiny), ale nezkoumají, jestli dotyčný vyvíjí dostatečné úsilí, aby si vydělal víc.

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 23.01.18 12:34

@tyčinka a co příspěvek na péči, na ten nárok nemá?

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 23.01.18 12:44
@Anonymní píše:
Máš nárok na dávky, proč by ne? Pár měsíců jsem žila sama se synem. A normálně jsem pobírala příspěvek na bydlení a dávky na děti :)

Proč anonym?

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 23.01.18 13:00
@tyčinka píše:
@Kralikcek ona neni nemocna ale jeji dcera a chtela se nahlasit na pojistovne jako osoba pecujici o dite s na socialce ji bylo receno, ze musi byt hlasena na UP jinak nema narok na zadne socialni davky! Pokud tazatelka zije s muzem pak nechapu dotazu na prispevek na bydleni :think:

Urcite ne na prispevek na bydleni, u doplatku-a to je hmotna nouze, ano, tam musi byt hlasena na UP.
Zakladatelka muze zit s muzem a ten muz nemusi mit trvale bydliste stejne jako zakladatelka a jeho prijem se nepocita do vypoctu prispevku na bydleni

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >