Matka požádá sama o rozvod

21.3.21 17:26

Matka požádá sama o rozvod.

Ahojky, vrtá mi hlavou příběh, který se odehrál před pár lety v mém příbuzenstvu. Matka dítěte požádala o rozvod, přičemž žádný pádný důvod neměla (drogy, násilí, nic takového). Soud nedávno dál zanpravdu jí a nechal jí dítě ve vyhradné péči. Otci zůstaly jen vyživovací povinnosti. Byl z toho celkem humbuk. Ze zdroje, od kterého to vím, proniká, že panička má jiného. Nevím, na promluvy v našem rodinném kruhu moc nevěřím, vždy mezi námi všemi bylo čisto. Nechci, aby jste se tu případně svěřovaly se svými zkušenostmi, je to citlivé. No, ale přijde vám to normální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
21.3.21 17:29
@Andromeda07 píše:
Ahojky, vrtá mi hlavou příběh, který se odehrál před pár lety v mém příbuzenstvu. Matka dítěte požádala o rozvod, přičemž žádný pádný důvod neměla (drogy, násilí, nic takového). Soud nedávno dál zanpravdu jí a nechal jí dítě ve vyhradné péči. Otci zůstaly jen vyživovací povinnosti. Byl z toho celkem humbuk. Ze zdroje, od kterého to vím, proniká, že panička má jiného. Nevím, na promluvy v našem rodinném kruhu moc nevěřím, vždy mezi námi všemi bylo čisto. Nechci, aby jste se tu případně svěřovaly se svými zkušenostmi, je to citlivé. No, ale přijde vám to normální?

Je to jejich věc. Tobě do toho nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.3.21 17:34

@Andromeda07
A o co jde? Co je na tom, ze se chce zenska rozvest, protoze si nasla nekoho jinyho?
To stejny delaji i chlapi. A pokud neni matka vylozene fetacka, alkoholicka nebo tezce problemova v jinych smerech, tak je zcela normalni, ze se dite sveri do pece matky.

Mne to prijde jako vcelku casty priklad rozvodu 🤷🏼‍♀️ Nebo jsem asi nepochopila co jinyho resite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
21.3.21 17:38

Já tomu nerozumím? Na tom přece není nic nějak divného, i matka může požádat o rozvod a dokonce si může najít jiného muže. Zajímavé, že nepíšeš, co teda chtěl exmanžel, otec dítěte. Možná se o tu střídavou péči moc nepral. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 17:39
@janikema90 píše:
@Andromeda07
A o co jde? Co je na tom, ze se chce zenska rozvest, protoze si nasla nekoho jinyho?
To stejny delaji i chlapi. A pokud neni matka vylozene fetacka, alkoholicka nebo tezce problemova v jinych smerech, tak je zcela normalni, ze se dite sveri do pece matky.Mne to prijde jako vcelku casty priklad rozvodu 🤷🏼‍♀️ Nebo jsem asi nepochopila co jinyho resite…
@JancaS84 píše:
Je to jejich věc. Tobě do toho nic není.

Chápu. Ale já psala, že má dítě ve VYHRADNÍ péči a že se kolem toho nadělala paseka, hlavně ve vztazích. Pokud by šlo o střídavou péči, nebylo by nic, co bych nepochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 17:42
@Elenloth píše:
Já tomu nerozumím? Na tom přece není nic nějak divného, i matka může požádat o rozvod a dokonce si může najít jiného muže. Zajímavé, že nepíšeš, co teda chtěl exmanžel, otec dítěte. Možná se o tu střídavou péči moc nepral. :nevim:

Pravě že pral, ale nebylo mu vyhověno. Jak jsem psala, ten případ mě zaujal i kvůli tomu, že se s ním paní asi jen nudila. Alkoholik ani feťák není, je to docela inteligentní chlap na úrovni. To je celé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
21.3.21 17:44

@Andromeda07 A tys jim u toho doma svítila, že víš, jak to mezi sebou měli? Kdyby se tak každý staral o sebe.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
21.3.21 17:46

To, ze pozadala o rozvod je jeji vec. Duvody jsou take jeji vec.
To svereni do vyhradni pece… A otec stridavou chtel?

Edit: Uz ctu. No bohuzel to neni jeste samozrejme, ze se SP da kdyz o ni zajem je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
21.3.21 17:50
@Andromeda07 píše:
Pravě že pral, ale nebylo mu vyhověno. Jak jsem psala, ten případ mě zaujal i kvůli tomu, že se s ním paní asi jen nudila. Alkoholik ani feťák není, je to docela inteligentní chlap na úrovni. To je celé

Tak tobě by to třeba stačilo, ji ne. Máš to z doslechu, nežila jsi s nimi a u soudu taky nebyla. Takže jen tvoje domněnky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4259
21.3.21 17:51
@Andromeda07 píše:
Pravě že pral, ale nebylo mu vyhověno. Jak jsem psala, ten případ mě zaujal i kvůli tomu, že se s ním paní asi jen nudila. Alkoholik ani feťák není, je to docela inteligentní chlap na úrovni. To je celé

Může to být tak, že se „jen“ nudila. Jen v uvozovkách, protože ono prožít útrpně život v nudě vedle člověka, který je v té nudě zcela spokojený a nic nechce měnit, taky není zrovna něco, o co stojí bojovat.

Nemusí být člověk alkoholik, nemusí být feťák, aby se s ním těžko žilo. S inteligencí to nemá co dělat. Důvod jejich rozvodu neznáš, tak ho neposuzuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10600
21.3.21 17:51
@Andromeda07 píše:
Chápu. Ale já psala, že má dítě ve VYHRADNÍ péči a že se kolem toho nadělala paseka, hlavně ve vztazích. Pokud by šlo o střídavou péči, nebylo by nic, co bych nepochopila.

hmm. když ono taky záleží na tom, jak se chlap staral o dítě i před rozvodem :nevim: taky jsem se rozváděla, taky chlap mlel cosi o střídavé péči, ale ve skutečnosti stačilo nechat ho na pohovoru se sociálkou samostatně odpovídat na otázky kolem dětí a v celé své kráse se ukázalo, jak on vlastně doma nehnul prstem, o děti se nepostaral, neví nic o škole, neví nic o doktorech, nezná jejich kamarády, akorát je tak jednou za měsíc vytáhnul na výlet :nevim: no, navíc se mě snažil zastrašit tím, že bude chtít kolem dětí střídavku, ale ve skutečnosti měl potom sám staženej zadek, když jsem mu odpověděla, že na střídavku v žádném případě nepřistoupím, protože na to fakt nemám nervy, ale na druhou stranu ať si tedy nechá děti v péči on, když po ní tak touží. mohl se z toho zbláznit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25928
21.3.21 17:57
@Andromeda07 píše:

Tak asi neměl podmínky pro střídavou péči, nebo bylo dítě moc malé. S tím by měli souhlasit oba. Určitě má nějaké dny v týdnu, kdy dítě má on, nemusí mít přesně půlku. Nevím, co na tom nechápeš, takhle to má 80% rozvedených.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
21.3.21 18:12
@Andromeda07 píše:

Ty jsi tak zaujatá, až to z tebe odkapává. Co je ti vlastně do toho? Je to tvůj brácha nebo přítel? Syn?
To, že chlap není alkoholik a feťák je snad samozřejmost. Nebo ty bys byla schopná mít vztah s jakýmkoli inteligentním chlapem na úrovni?
Prostě se rozvedli, no. Chlap má možnost o své děti pečovat, nebyl zbaven rodičovských práv a má přece stanoveny své dny s dětmi. Dneska už se moc víkendy 1× za 14 dní nedávají, pokud chlap nechce. Má to pro něj samé výhody. Má jen práva, žádné povinnosti, kromě výživného. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25183
21.3.21 18:16
@Andromeda07 píše:

I inteligentní chlap na úrovni může být idiot se kterým se nedá žít.
Důvody nejsou nic co by někdo musel schvalovat, ani pochopit. To je jejich věc. Nikdo nemůže vědět co mezi nimi bylo. Fakt ne. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Pokud soud dal dítě do výhradní péče, musel k tomu mít důvod, a mělo by to být uvedené v rozsudku. Je mnoho důvodů, proč sp není vhodná, ale záleží na konkrétním případu. My máme společnou, protože jsme se tak dohodli. Ale nepochybuji o tom, že kdybych žádala výhradní a otec střídavou, nevyhověli by mu.
Nemontuj se do toho, nikdo, ani ty, ani příbuzní, známí, jste jim ve vztahu nesvítili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5279
21.3.21 18:22

Důvody pro rozvod nemusíš chápat. Není nařízeno být v manžeství s někým koho už nemiluješ jen proto, že sis ho vzala a máš s ním dítě. O péči o dítě rozhodl soud. Každá matka chce mít dítě ve své péči nevidím z její stany nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat