Reklama

Matka rh negativní, preventivní injekce, autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 13:11
Matka rh negativní, preventivní injekce, autismus

Zdravím :mavam:, momentálně jsem v 15tt těhotenství. Mám faktor rh negativní, přítel je rh pozitivní. Zjišťovala jsem si nějaké info a prý se dává preventivní injekce, abych si nevytvářela protilátky kolem 28tt. Zároveň jsem však našla spoustu zahraničních studií o tom, že tato injekce může být příčinou autismu. Chci se zeptat rh negativních matek, jestli tuto injekci dostali, jestli je vše v pořádku a zda se dává automaticky, nebo ji mohu odmítnout a nechat si ji píchnout až po porodu? Děkuji za info.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 31.08.18 13:13

Odmítnout ji můžeš, to je jasné.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 31.08.18 13:15

Mám to taky tak, ani u jednoho ze dvou dětí jsem si injekci preventivně píchnout nenechala. U prvního se to ještě plošně nedělalo, u druhého už se to nabízelo. Já jsem o to zájem neměla a doktor mi sám řekl, že toto očkování považuje za zbytečné. Obě děti jsou Rh +, injekci mi píchli vždy až po porodu. Kdyby bylo nějaké příště, tak bych se opět nenechala očkovat.

berua13
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 31.08.18 13:15

Doktorka mi jí nabídla, ale tak nějak mi připadalo, že to spíš nedoporučuje. Odmítla jsem ji. Po porodu ti ji píchno v případě, že bude miminko Rh pozitivní.

peta81
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 31.08.18 13:24

take jsem RH negativni, mam dve deti. behem tehotenstvi jsem zadnou injekci nedostala, prubezne sledovali mi protilatky v krvi, coz netusim jestli je bezny postup, moje doktorka je dost pecliva a dela nektere veci navic. obe deti jsou tez negativni, takze ani po porodu mi nic nepichali.

Uživatel je onlinewarita
Echt Kelišová 7753 příspěvků 31.08.18 13:28
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:, momentálně jsem v 15tt těhotenství. Mám faktor rh negativní, přítel je rh pozitivní. Zjišťovala jsem si nějaké info a prý se dává preventivní injekce, abych si nevytvářela protilátky kolem 28tt. Zároveň jsem však našla spoustu zahraničních studií o tom, že tato injekce může být příčinou autismu. Chci se zeptat rh negativních matek, jestli tuto injekci dostali, jestli je vše v pořádku a zda se dává automaticky, nebo ji mohu odmítnout a nechat si ji píchnout až po porodu? Děkuji za info.

nedostala jsem tuto injekci. Byla jsem hlidana na vytvareni protilatek, tak pro jistotu, protoze u prvniho ditete se nevytvari, az po porodu dojde ke kontaktu s pozitivni krvi plodu a vytvori se reakce. Proto jsem dostala injekci po porodu.

Kdyz jsem dochazela na kontroly do porodnice pred porodem, tak nejaka porodni asistentka se na tu preventivni injekci vyptavala a ja ji teda rekla, ze jsem ji nedostala a proc taky, kdyz neni nutna, cekam teprve sve prvni dite a protilatky mam negativni. Ona z toho byla nejak podrazdena a zacala me poucovat, ze to se dela pro sichr. Hele, mne zadny doktor injekci davat nechtel, protilatky se hlidaly a zadne se neprojevily, tak na co injekce, ze?

Ja do sebe zbytecne pichat nenecham. Tehotenstvi neni nemoc a pokud to neni nutne, do organizmu zasahuju co nejmene.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 31.08.18 13:30
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:, momentálně jsem v 15tt těhotenství. Mám faktor rh negativní, přítel je rh pozitivní. Zjišťovala jsem si nějaké info a prý se dává preventivní injekce, abych si nevytvářela protilátky kolem 28tt. Zároveň jsem však našla spoustu zahraničních studií o tom, že tato injekce může být příčinou autismu. Chci se zeptat rh negativních matek, jestli tuto injekci dostali, jestli je vše v pořádku a zda se dává automaticky, nebo ji mohu odmítnout a nechat si ji píchnout až po porodu? Děkuji za info.

Já jí preventivně nechtěla a odmítla (je to celkem novinka v ČR dávat ji preventivně) a nakonec bylo dítko negativní jako já. Vlastně obě dcery jsou negativní. Nevím ovšem Rh faktor muže, ale je dost možné, že je také negativní, když nám to s dcerami takto vyšlo..

Kikulele
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 31.08.18 13:31

Jsem rh minus dcera je rh plus,muj gynekolog akorat sledoval protilatky u me. Injekci jsem dostala az po porodu. :kytka:

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 31.08.18 13:33

Ježišmarja, co dneska všechno nezpůsobuje autismus :roll: Já tu injekci dostala, chodila jsem na odběry na protilátky, po porodu další injekce. Dcera je Rh+ a je moje první dítě. No je jí půl roku, tak dám po čase vědět, jestli není autista, zatím to nevypadá.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 44 inzerátů 31.08.18 13:40

Ja dostala injekci az po porodu. Behem tehotenstvu ne.

Zmatena.prvomatka
Nováček 6 příspěvků 31.08.18 13:46

Trikrat za tehotenstvi mi akorat nabirali protilatky a kdyz jsem se na tu injekci ptala doktorky (mela jsem nacteno, ze jo :D ), tak mi sama rekla, ze mi ji daji az po porodu, podle toho jaky Rh faktor bude mit dite. A ejhle, dite plus a pigaro jsem dostala par hodin po akci :)

S.Berankinová
Kecalka 285 příspěvků 31.08.18 13:49

Já jsem Rh- a manžel Rh+. Narozené dítě je Rh+. Injekci jsem dostala po porodu ještě v porodnici. V průběhu těhotenství může rozdílný Rh faktor způsobit potíže tehdy, pokud tělo matky tuto informaci zjistí. Matka začne vytvářet protilátky a tělo se defakto snaží dítě vypudit či zahubit, může tedy dojít k poškození nebo úmrtí plodu. Ale při normálním průběhu těhotenství na to tělo matky nepřijde. Zjistí to až při porodu. Takže injekce je z důvodu event. dalšího těhotenství. Třeba plácám blbosti, nejsem lékař, ale takto mi to bylo vysvětleno :mavam:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 31.08.18 13:56

Já jsem Rh- a manžel Rh+ a žádnou injekci v těhotenství jsem nedostala, jen se sledovaly protilátky, myslím, že se to testuje 2× za těhotenství.

Ceblma
Stálice 72 příspěvků 31.08.18 13:57

Me nikdo nic nenabizel :think: injekci jsem dostala az po porodu ;)

Avu
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 31.08.18 14:06

Jsem RH- a nechtěla jsem preventivní injekci, takže jsem chtěla nechat vyšetřit otce dítěte, jestli náhodou nemá RH- taky. Nakonec jsem ale řešila špatnou genetiku, kvůli které mi dělali nadstandardní vyšetření a jedním z těch vyšetření bylo i zjištění RH faktoru plodu z mé krve. Prý je to docela drahé vyšetření a moc se nedělá, ale u mě bylo nutné skrz další postup. Nakonec je genetika v poho, dítě má RH+ a nechám si v 28tt píchnout injekci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >