Matka samoživitelka 2020

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 13:12
Matka samoživitelka 2020

Dobrý den,
ráda bych se jen zeptala, zda někdo nevíte, jak to chodí. Prosím, o žádné rypání nestojím.
Jsem v 8tt. Už teď vím, že miminko si chci nechat. Dozvěděla jsem se už v 5tt, že těhotná jsem. S přítelem se dost hádáme. Před tím to bylo všechno v pohodě, ale najednou jak kdyby přišel zlom a za poslední tři týdny je to dost šílený. Dokonce mi i řekl, že mě do ničeho nutit nebude, ale asi to mimčo úplně nechce. Říká, že jsme se unahlili. :zed:
Jsme spolu pár měsíců, byla jsem teď hodně u něj, ale odchází z bytu a chceme do pronájmu od září jít spolu. Nebo spíš chtěli jsme. Miminko jsme neplánovali. Jen ta opatrnost nebyla taková, jaká měla být a bylo to značně nezodpovědné. To si samozřejmě plně uvědomuji. Každopádně i když říkal, jak by rád měl dítě (druhé, jedno má z prvního manželství, je mu 27), tak teď, když jsem těhotná, ho nechce. Řekněme, že dost často chodí za kamarády, na pivo, kde si dá i tvrdý alkohol a je schopný přijít a být dost nepříjemný. Já vím, že má teď velký stres, protože jsme řešili bydlení, do toho těhotenství a navíc se známe dost krátce.
No.. konkrétně bych se tedy ráda zeptala, jak to chodí s financemi, když je žena s dítětem sama. Rodičovská moc velká nebude a samozřejmě budu muset platit nájem apod. Má tedy otec dítěte nějakou vyživovací povinnost na dítě třeba už před porodem? Já jsem zatím na neschopence, protože mám teď od začátku nejake zdravotní problémy, ale snažím se dělat vše tak, abych do práce mohla co nejdříve nebo si našla alespoň práci na doma.
Dala jsem do nadpisu rok 2020, protože rodit bych měla samozřejmě až příští rok. Zatím jsem ve velmi raném těhotenství.
Děkuji Vám za případné zkušenosti a radu. Tohle je moje první dítě. :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 10.08.19 13:22

Tak pokud chodite do prace, tak 8-6 tydnu pred porodem muzete mit narok na materskou. Tu pak bude nasledovat rodicovsky prispevek. Jinak otec ditete, pokud se rozejdete, tak bude muset platit alimenty.

Jinak porodne asi nic. A podle bydleni a prijmu mozna dalsi jine davky. Tedka tezko rict.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15277 příspěvků 10.08.19 13:25

Měl by přispět na vybavení pro miminko, takže schovávat účty.

truelly
Závislačka 3455 příspěvků 10.08.19 13:34

Kolik je ti let? Máš práci na dobu neurčitou, nebo ti skončí během těhotenství? Jak budeš dítě financovat? Jen rodičak nestačí a přítel může přispívat, nebo to po něm budeš vymáhat soudně a to bude na dlouho. Pokud dítě uživíš i za těchto podmínek, budeš mít kdy bydlet, gratuluji :kytka:

nabab
Kecalka 292 příspěvků 10.08.19 14:15

Chodit do práce tak dlouho, jak to jde, abys měla normální plat a nárok na mateřskou. Na MD jít 6 týdnů před porodem. Pak budeš pobírat PPM (jako pracující bys neměla mít problém), po cca půl roce rodičovský příspěvek. Plus po porodu Ti bude platit výživné na dítě a do 2 let věku dítěte i na Tebe. Plus by Ti měl proplatit půlku výbavy, ale hádám, že budeš kupovat spíš bazarové věci? Před porodem Tě nemá co vyživovat..

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15876 příspěvků 10.08.19 14:49

Od všeho schovávej účtenky měl by ti proplatit půlku a stejně tak by ti měl platit alimenty na tebe do dvou let dítěte a alimenty na dítě, otázka je jestli to bude platit sice mu to soud nařídí ale co si budeme namlouvat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 14:58

No popravdě dítě dej pryč. Budeš počítat každou korunu a být s dítětem sama není med. Najdi si nového chlapa, pořádně poznej a pak si porid dítě. :zed: :zed:

Taara69
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 10.08.19 14:59

@nabab - prodávala jsem paní věci po dceři, brala si toho ode mě více a byla v podobné situaci, kdy ji otec dítěte přislíbil proplacení výbavičky, tak jsme sepsali něco jako kupní smlouvu, ověřili podpisy a u soudu (tatínek se pak šprajcl) to v pohodě uznali stejně jako účtenku.

Šmoulice
Kelišová 7415 příspěvků 10.08.19 15:26
@Anonymní píše:
No popravdě dítě dej pryč. Budeš počítat každou korunu a být s dítětem sama není med. Najdi si nového chlapa, pořádně poznej a pak si porid dítě. :zed: :zed:

Nebuď srab a aspoň si stůj za svým názorem :roll: :roll: :roll:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 45870 příspěvků 10.08.19 15:28
@Anonymní píše:
No popravdě dítě dej pryč. Budeš počítat každou korunu a být s dítětem sama není med. Najdi si nového chlapa, pořádně poznej a pak si porid dítě. :zed: :zed:

hlavně anonym :mrgreen:

arinecka
Kelišová 6732 příspěvků 10.08.19 15:34

Před porodem ne, ale potom můžeš požadovat polovinu na výbavičku, schovávej si všechny účtenky, i třeba na vitamíny. Pak bude platit alimenty jak na dítě, tak na tebe, do dvou let dítěte. No, třeba to nebude tak horké a budete spolu, když ne, tak to taky zvládněš, nebudeš první ani poslední, co bude sama s děckem.

mrav
Vesmírná mluvilka 31177 příspěvků 10.08.19 15:34
@Anonymní píše:

Taky jsem s dcerou sám. Zvládat to musím a věř mi, že bych jí nikdy nedal pryč. Co to je za názor? 8o :think: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 15:37

@Šmoulice stojim si za svým názorem. Za těchto okolností dítě nee :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 15:41

@mrav taky jsem sama a právě vím i cem mluvím. Musím se sakramentsky otáčet, aby děti nebyly socky, dovolená u moře, zaplatit hypotéku.. :think: Takže proto bych si ro dobrovolně nevybrala být děti svoje miluju

arinecka
Kelišová 6732 příspěvků 10.08.19 15:41
@Anonymní píše:
@Šmoulice stojim si za svým názorem. Za těchto okolností dítě nee :lol:

Tak si za ním stůj veřejně a neschovávej se za anonym ne?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama