Matka se začala z ničeho nic zajímat o své dítě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 22:14
Matka se začala z ničeho nic zajímat o své dítě.

Ahoj, řeším s bráchou jednu záležitost a nevíme co s tím. Dnes se mi svěřil, že mu příjde že ho jeho ex kontroluje. Bratr má jejich společného syna v péči (styl není určen soudně, jsou domluveni 1× za 14 dní na víkend), ona řekla že se o něj starat nechce a taky o něm řekla spoustu zlých věcí. Jde o to že 3/4 roku se o kluka nezajímala, nezavolala mu, nestarala se jak se má ve školce, jak mu jde sport který dělá, prostě nic pouze si ho brala 1× za 14 dní na víkend. Dnes mu paní učitelka ve školce řekla, že tam jeho ex byla a vyptávala se na to jak se malej chová, co nosí za věci atd..Trenér od kluka mu zase říkal že mu volala a zjišťovala si informace ohledně tréninků, jak se tam chová, jestli nebije děti a další věci. Prostě jako by se vynořila odnikud a začala ze sebe dělat velice starostlivou matku. Bratrova přítelkyně je těhotná a tak to oba snášejí ještě hůř. Musím říct že jeho přítelkyně se o malého stará jako by byl její a i brácha mi říkal, že to co začala dělat jeho ex ji hodně trápí. Hlavně se bojí aby ex nežádala soud o svěření do péče zpět (měla obrovský problém s tím jak vysoké alimenty ji soud nastavil) popř. aby je nezačala napadat u soudu. Malej je trochu potvora a tak se stane, že se ve školce s někým požduchá, údajně když je u ní na víkend tak ji sprostě nadává a bije ji…ale to si myslím že je její problém protože takhle se nikdy u nás když jsme ho hlídali ani u bráchy nechová, ví moc dobře, že tohle nesmí. Takže mají strach z toho že je schopná takové věci použít u případného soudu proti nim. Nevím kam se obrátit, ani nevím co dělat když se tak najednou začala iniciativně zajímat…nevím co tomu bráchovi poradit. Máte nějakou radu? Díky M.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zudina
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 2 inzeráty 06.11.18 22:46

8o je to jeho mama proc by se nemela zajimat? Nechapu v cem je problem :nevim:

mamule42
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 06.11.18 22:52
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším s bráchou jednu záležitost a nevíme co s tím. Dnes se mi svěřil, že mu příjde že ho jeho ex kontroluje. Bratr má jejich společného syna v péči (styl není určen soudně, jsou domluveni 1× za 14 dní na víkend), ona řekla že se o něj starat nechce a taky o něm řekla spoustu zlých věcí. Jde o to že 3/4 roku se o kluka nezajímala, nezavolala mu, nestarala se jak se má ve školce, jak mu jde sport který dělá, prostě nic pouze si ho brala 1× za 14 dní na víkend. Dnes mu paní učitelka ve školce řekla, že tam jeho ex byla a vyptávala se na to jak se malej chová, co nosí za věci atd..Trenér od kluka mu zase říkal že mu volala a zjišťovala si informace ohledně tréninků, jak se tam chová, jestli nebije děti a další věci. Prostě jako by se vynořila odnikud a začala ze sebe dělat velice starostlivou matku. Bratrova přítelkyně je těhotná a tak to oba snášejí ještě hůř. Musím říct že jeho přítelkyně se o malého stará jako by byl její a i brácha mi říkal, že to co začala dělat jeho ex ji hodně trápí. Hlavně se bojí aby ex nežádala soud o svěření do péče zpět (měla obrovský problém s tím jak vysoké alimenty ji soud nastavil) popř. aby je nezačala napadat u soudu. Malej je trochu potvora a tak se stane, že se ve školce s někým požduchá, údajně když je u ní na víkend tak ji sprostě nadává a bije ji…ale to si myslím že je její problém protože takhle se nikdy u nás když jsme ho hlídali ani u bráchy nechová, ví moc dobře, že tohle nesmí. Takže mají strach z toho že je schopná takové věci použít u případného soudu proti nim. Nevím kam se obrátit, ani nevím co dělat když se tak najednou začala iniciativně zajímat…nevím co tomu bráchovi poradit. Máte nějakou radu? Díky M.

Myslím,že tvůj bratr může být v klidu,i kdyby jim začala dělat potíže,pokud by podala žádost k soudu,že chce syna zpět,tak soud bude zajímat jak často je se synem,jak se o něj stará atd.Rozhodně ji ho nesvěří jen tak zpět.Myslím že určitě máte dost svědků tom jak se o dítě staráte.Myslím si že je zájem účelový a o syna zájem nemá.

sediza
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 06.11.18 22:52

Jj. Taky nechápu, kde je problém…vy nechcete, aby dítě mělo vztah s matkou?

Takyjedna
Závislačka 4742 příspěvků 06.11.18 22:53

To je dobře. Přeju malýmu na dálku, aby to s maminkou dopadlo dobře a našli k sobě cestu. Je malej, třeba to doženou a on nebude mít potřebu žďuchat do dětí. Hlavně, abyste to neblokovali, ještě, když teď bude mít nevlastního sourozence, bude to tenkej led.

Božislava
Závislačka 2861 příspěvků 06.11.18 22:55

To se prostě děje…Matka řekne, že o dítě nemá zájem, ale prostě to moc dlouho nevydrží…Je to silnější než ona…Myslím ty nutkavé myšlenky o jejím dítěti…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 06.11.18 22:59

těžko předjímat její motivace :think: Může v tom být snaha bratra nějak poškodit, sehnat si argumenty, že se špatně stará :nevim:
Nebo vyzrála a prostě si uvědomila, že má syna - a zajímá se :think: Aktuálně bych nedělala vůbec nic, ona nědělá nic špatného (krom toho, že nemá zájem o plnou péči, bohužel) :think: Je to jeho matka, tak se zajímá :think: Skládané vztahy jsou často problematické, zvlášt s dětmi a expartnery :think: S tím je nutné počítat, zvlášt v případě partnerovy přítelkyně - ona prostě není máma 8)
Třeba bude vše v pořádku a opravdu se jedná jen o projev vyzrávání bio mámy :think: A až se bráchovi a současné partnerce narodí společný potomek, třeba se taky situace zklidní :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.11.18 23:05

No, tak je to jeho matka. Tak jako se otcům dává rozšířená péče a střídavá péče, tak jako mají otcové svá práva na styk s dítětem, ne povinnost, ale právo, tak stejné to má matka. Takže když si jako máma zažádá o větší styk, tak ho velmi pravděpodobně dostane. A časem klidně střídavou péči. A pro malého bude jen dobře, když se mu obnoví vztah s matkou. Nezáleží na tom, co zjistí, pokud se bude chtít více stýkat se svým dítětem, s velkou pravděpodobností jí to soud umožní.

Lucie_Sx
Závislačka 3639 příspěvků 07.11.18 00:11
@Anonymní píše:
Jde o to že 3/4 roku se o kluka nezajímala, nezavolala mu, nestarala se

No a co se dělo před tím 3/4 rokem?? Neměla nějaké osobní/zdravotní problémy, že se na nějakou dobu přestala zajímat?
Je to jeho MÁMA, dítě ji ve školkovém věku až extrémně potřebuje. Bratr by naopak měl setkávání podporovat, nutit ji ke kontaktu častěji než jednou za 14 dní atd. A ne si hrát na to, že syn je s přítelkyní jejich. Není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 04:19

Nene oni ho mají v péči už téměř 3 roky. Jde o to že ona se nikdy nezajímala má už 3 velké kluky, jeden z nich už je dospělý a žije sám. Ona je starší, malého měla ve vyšším věku (asi ve 40?). Na nějaké dozrání si myslím že už je pozdě. Nesmíte se divit že je to překvapilo. Ona dle bratra neměla zájem o malého nikdy, dokonce si ho údajně chtěla nechat vzít než se narodil. Mě do očí řekla že si synovce nechala stejně jen proto, že by s mým bratrem nikdo jiný dítě nechtěl tak prej ať má radost. @Lucie_Sx, její motivace ho dát pryč podle mého názoru pramenila před 3 lety z toho že byla na bráchu naštvaná. Vyhazovala ho z bytu, několikrát měsíčně protože třeba neumyl nádobí a podobně (nevím co se tam přesně dělo) no a když jednou opravdu odešel tak to asi úplně nečekla, ze začátku mu ve stytu s klukem i bránila. Pak si po půl roce našel součastnou ženu a ona najednou obrátila že si toho ha*zla má sebrat, jinak ho dá pryč a podobně (viděla jsem několik sms). Před asi tím 3/4 rokem si našla nějakého přítele a malému přestala i volat, přestala si ho brát na víkendy tak jak měla atd..o tom vím taky, ne jen z bratrových úst, ale taky protože se několikrát stalo, že měli odjet pryč měli plán na víkend kdy měl být u ní ale jeho bývalá mu 3 hodiny před vyzvednutím synovce napsala sms že si ho prostě nevezme, takže aby mohli jet hlídala jsem ho já. Ke kontaktu ji taky vyloženě nutí. O veškerých prázdninách ať jsou dlouhé jakkoli si ho odmítá brát déle jak na 2 dny, i když v práci má třeba o vánocích a letních prázdninách 10 dní nařízeného volna, o jarních prázninách nebo některých svátcích když to vychází třeba na prodloužený víkend nemá zájem vůbec, poslala bráchovi sms že takové dny má na to aby si odpočinula a ne na to aby se starala o dítě. Nikdo ji ve styku nikdy nebránil. M.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66055 příspěvků 07.11.18 05:33

No a misto toho, abyste byli rádi, ze se zajimat zacina, tak z toho mas zivotni problem…

Lama Lama
Hvězda diskuse 52513 příspěvků 07.11.18 07:47
@j.a.n.i1 píše:
No a misto toho, abyste byli rádi, ze se zajimat zacina, tak z toho mas zivotni problem…

Jde o to, jestli se zajímá o dítě. Ale začít se zajímat o dítě tím, že obcházim školky a tréninky je krapet vláštní.

Já bych jí aktivně kontaktovala, zeptala se, zda chce být s dítětem častěji, nabídla jí častější styk s výhledovou možností střídání, pokud to bude klapat.

zoidberg
Extra třída :D 12860 příspěvků 07.11.18 08:05

Taky se hrozím dne, kdy se matka začne opět zajímat o naše děti. Ale když se oprostím od svých pocitů, tak pro děti by to bylo určitě přínosné. Zakladatelko, zkuste ji v tom spíše podpořit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 08:55

@Lama Lama Díky, taky se nám zdá že tenhle “zájem” je docela zvláštní. A jak tady někdo už napsal, všem se nám to zdá jako učelové a čekáme co z toho vznikne. @zoidberg Naprosto chápu co tím myslíte, podpora z jejich strany je resp. byla. Když ale viděli, že ona zájem o dítě nemá tak je přestalo bavit po 3 letech nějaké přemlouvání a vnucování. Jak jsem psala, všichni čekáme co z toho bude, co tím zamýšlí. M.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.11.18 08:59
@zoidberg píše:
Taky se hrozím dne, kdy se matka začne opět zajímat o naše děti. Ale když se oprostím od svých pocitů, tak pro děti by to bylo určitě přínosné. Zakladatelko, zkuste ji v tom spíše podpořit.

chtěla bych ti něco napsat a nevím co, aby to nevyznělo pateticky, tak nepíšu nic. Ale jsi fajn táta.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama