Matka spoluzacky fyzicky napadla dceru,co delat?

Anonymni
10.5.09 08:39

Matka spoluzacky fyzicky napadla dceru,co delat?

Chtela bych se vas zeptat na nazor,jak by jste postupovaly v me situaci,uz jsem nestastna.
Dceri bude 14let,ve tride ma neshody se dvema spoluzackama,coz v jejich veku samozrejme byva.Doma si o tom povidame,snazim se ji vysvetlit,at si tech dvou vubec nevsima.Dcera mi ale posledni dva mesice zacala rikat,ze to uz nejde si jich nevsimat,ze se stale obouvaji do nasi rodiny a roznasi lzi po tridach.Jedna z tech nejvetsich lzi je ,ze manzel je kriminalnik,ze pujde do vezeni!!Vubec nechapu ,kde se tohle vzalo,manzel je netrestany a pracuje v pomerne vysoke funkci.Dcera se samozrejme brani a posledne rekla jedne z tech spoluzacek ,ze je krava.Minuly tyden se dcera vracela ze skoly a matka one spoluzacky(bydli o par vchodu dal) zacala na dceru kricet ty hajzle ,jestli jeste jednou budes nasi K.nadavat zmalatim te,ze te vasi nepoznaji,nadavala ji do smradu,parchantu …Dcera prisla s brekem,ze se ji snazila vysvetlit situaci a ona ji jen nadavala,nenechala ji domluvit a stale vyhrozovala,ze ji zmlati a udela ji problemy ve skole.Manzel one pani volal a ta mu polozila telefon se slovy to je blazen…Zavolala jsem policii sepsali to a pry to pujde ke komisi.
Ve ctvrtek jsem sla s dcerou a malym nakoupit,u baraku jsme potkali onu maminku i s manzelem,podle vravorave chuze jsem ihned poznala,ze jsou podnapili.Opet dceru napadla a to i vyzicky,manzel ji branil a nakonec se na nej vrhli oba manzele.Dcera se na chodniku zhroutila,ona zacala volat na dceru-spoluzacku,podivej psychopat,rekni to ve skole,jaky je blazen,at dostane infarkt a zdechne …volala jsem policii ..Podle dechove zkousky byli oba opili.S dcerou jsme sli na pohotovost,byla v soku,manzel ma jen drobna zraneni.
Byli jsme po prvnim napadeni i ve skole,reditel se choval tak nejak,ze ho to nezajima,vychovna poradkyne slibila,ze to bude resit.
Ale co mam delat ted,kdy uz doslo i na fyzicke napadeni????Policie to opet da ke komisi…Holka nechce jit do skoly,ani ven,musela by jit kolem jejich domu,do skoly se boji,ze se ji budou zase ty dve smat.Uz jsem zoufala,ta pani je zakerna a hlavne pije.Vubec nerozumim tomu,jak si tohle muze dovolit????Ted premyslim,co delat dal,jak postupovat,co by jste delaly???
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10054
10.5.09 08:46

To samé, co už psaly holky na Baby-café.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
10.5.09 08:55

Peti , to je opravdu něco šíleného 8O 8O 8O

Nemá třeba dcera možnost nastoupit do jiné školy??? Já vím, že je to určitě složité s přestupem, že je na školu zvyklá atd., ale přece něco takového nemůže psychicky zvládnout!

Ředitel školy je pěkný kretén, že to neřeší! Asi bych to s ním ještě jednou zkusila probrat a pokud bude mít i nadále takový přístup tak bych to asi trošku rozmázla u jeho nadřízených.

Co se třeba poptat i sousedů na ty manžele, ja spolu žijí, jak jsou často pod vlivem alkoholu atd. - policie by je teoreticky „mohla udělat“ na opilství, vítržnictví, veřejný pořádek ...... to by neměl být problém, ale asi by to taky měli chtít řešit a ne to jen předávat ke komisi!!! Bombardovala bych je telefonáty při každém incidentu a chtěla to vždycky sepsat!

Dceři teda přeji hodně hodně pevné nervičky a hlavně ať se to brzo vyřeší!

• Nahlásit
  • Citovat
12332
10.5.09 09:01

ahoj Peti, taky jsem v šoku, čeho všeho jsou lidi schopní a možná jen z prachsprosté závisti :roll: :evil:

souhlasím s veronikou, vše hlásit na policii, trvat na prošetření, vyžádat si usnesení, kterým věc uzavřeli - popř. se proti němu odvolat, nevím, jak by to bylo s eventuálním předpěžným opatřením, aby se nemohl nikdo z jejich rodiny k tvé dceři přiblížit… až budeš mít veškeré papíry v ruce, tak se poptat právníka, to bych určitě udělala

na rozdíly od Veroniky se domnívám, že ředitel s tím nemůže až tak moc dělat, neboť se vše důležité událo mimo školu, navíc napadení bylo ze strany nikoliv žákyně, ale jejích rodičů - dospělých

co se týče změny školy, podle toho, jaký má k ní dcera vztah, kolik tam má kamarádů, jestli je vůbec možnost měnit…

hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
10.5.09 09:10

Já si osobně myslím, že ze strany spolužaček se jedná o šikanu a tudíž i toto by měl ředitel řešit!!!

Fyzické napadení ze strany matky spolužačky bych opravdu nechala na policii a na rozhodnutí co s tím!
Ty máš možnost v průbehu celého vyšetřování věci možnost nahlížet do spisu a popř. požádat o opis nebo kopii spisu! Nejlepší by bylo s tímto opisem zajít k nějakému právníkovi a poradit se o případných dalších krocích a o řešení celé věci!
Někdy se věc odloží i když by se dala vyřešit, ale ty by jsi měla mít možnost se odvolat, ale se vším by ti nejlíp poradil právní z oboru!

• Nahlásit
  • Citovat
12332
10.5.09 09:15

verčo - v tomhle máš pravdu, ředitel sice může něco v rámci svých kompetencí učinit, ale jaký to asi bude mít ve výsledku účinek, když dítko je slabý odvar svýh rodičů… a rodiče dítě v chování ještě podporují? tady je problém zjevně v rodičích, tedy to tak alespoň vypadá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
10.5.09 09:27

Určitě máš prvdu, ale co z té slečny vyroste, když to nikdo nebude řešit! Ona získá dojem, že její chování je naprosto „normální“ a myslím si, že se to bude i stupňovat! tak to většinou bývá - začátky jsou verbálního rázu, které potom přecházejí do fyzického napadání!

Určitě jsou rodiče té holky daleko horší, ale myslím si, že pokud jí toto chování prochází a ředitel nebo i další pracovníci školy se k tomu otočí zády tak se stejně nic nevyřeší! Nehledě na to, že je taky možné, že Petřina dcera není jediná která toto musí snášet!

já si myslím, že šikana by se neměla „podporovat“ a měla by se řešit hned od prvopočátku i když to vypadá jen jako pošťuchování mezi spolužačkama!

Ruku na srdce, ty by jsi nechala tak napadat své děti???
Já teda rozhodně NE

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.5.09 10:50

Holky diky za odpovedi.Zitra jdeme do skoly a uvidime,co nam reknou.V patek jsem potkala tridni ucitelku a ta se tvarila,ze jako tomu ani neveri,ze to nemuze byt pravda,ze ona ve tride nic nepozoruje..No jak by mohla,holky to prece nebudou delat pred ucitelkou,to je jasny.Dcera mi rikala,ze za ni i byla,ze je problem,ale ona mi tohle zaprela,tak nevim,prej ji ucitelka rekla,ze si to musi holky mezi sebou vyresit samy.Dcera rika,ze kdyz se nekdo obrati na ucitelku,tak je hned tercem posmechu tech dvou,ze je bonzak a stahnou sebou dalsi.Vim,ze to napadeni nebylo ve skole,ale pocatek to ma prave tam.Jak ted ma holka jit do skoly,kdyz ta matka nabadala svou dceru,at ve skole rekne,ze je nase holka blazen a psychopat???Pak vykrikovala ze muj manzel neni jeji biologicky otec…neni je to pravda,ale do toho nikomu prece nic neni!!!Ta holka ma taky jineho otce,ona ji mela z prvniho manzelstvi.Je to hnus ,co se to dnes deje.
Policie se k tomu stavela tak nejak laxne,nevim.My jsme si vyzadala dechovou zkousku,protoze clovek nikdy nevi a zadali jsme je,at u nich ji provedou take,protoze jsou evidentne opili a my to teda nebereme jako prestupek,ale jako napadeni.Moc se na to netvarili,ale zkousku udelali.Oba manzele nadychali docela slusne.

• Nahlásit
  • Citovat
48557
10.5.09 11:06

To je teda fakt hruza to bych ani nevěřila že se to muže stát :twisted: .že se pohádaj holky ve škole to chápu ale že jí napadne i matka té spolužačky je fakt hnus!
Nevim co bych dělala ale kdybych viděla že napadli moje dítě tak se do ní pustim tak že by na to už nikdy nezapoměla :evil: .
Tvá holčiča nemá ve třídě nějaké kamarádky které by se jí před těma dvěma zastaly??
Nevím jak tohle řešit,pokud by šlo jen o ty holky tak bych jí klidně nechala přeložit jinam ale když jsou to vaše sousedi tak to stejně nic nevyřeší.Doufám že policie to alespon nějak vyřeší s jejíma rodičema a těm holkám ve třídě by měla dát za uši učitelka,ředitel a prostě vyhrozit proto že sama to asi nevyřeší.držím jí palce a je dost smutný že jí někdo kazí život už takle v mládí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.5.09 11:27

kurátoři?

Petro a co zkusit kurátory - i když ty jsou pro děti co mají už nějakou minulost zlodějničky atd, ale mají tam i odbor, kam spadají výchovné problémy - můžeš podat i anonymní „udání“ - idkyž stejně všichni budou vědět. Možná zajít osobně a poradit se přímo tam.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
10.5.09 13:21

Tlačit na školu určitě, tomu nebráním (já to Veroniko myslela spíše tak, že formálně se udělá všechno, ale výsledek bude minimální, protože její rodiče budou pravděpodobně vše bagatelizovat a spíše jí v jejím chování podpoří, než aby mu zabránili :-( ), škola by právě měla být ta, která bude informovat sociálně-právní ochranu dětí a ta si pozve všechny zúčastněné - tedy i tvou dceru, v případě, že se to bude řešit i přes policii, opět by byla vyslýchaná i dcera a pak bych měla trochu obavy ze sekundární viktimizace - dcera bude muset stále popisovat co, kde, kdy a proč - takže potom opatrně, protože to může mít hodně velký a negativní vliv na psychiku :(

pokud by to bylo anonymní oznámení, ve výsledku by to soc. právní ochrana dětí prošetřila a jako první by dostala informace z té druhé strany, která by se zákonitě hájila a hezky by si přihřála polívčičku a až poté by mohla mluvit s druhou stranou

Petro a nějaké zprávy, záznamy od policie máte, jestli ne, tak hezky vyžádat :wink: , stejně jako zprávy od lékaře, vše schovat a ve vhodné chvíli použít proti protistraně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
11.5.09 01:18

Zakladatelko, pritel resi podobne pripady v ramci zivnosti, kdyz tak se mi ozvi SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.5.09 22:06

Dekuji vsem za odpovedi,rady a povzbuzeni.
Dnes jsme byli ve skole i u lekare obvodniho.Dcera do skoly nechce a k lekari jsme ji taky nedostali,takze se vse zatim odehravalo bez ni.Dr.rikal,ze ji mame nechat doma do stredy a kdyz bude v pohode,ma jit do skoly,kdyz ne ,mame prijit a poslal na s k psychologovi na pohovor.Ve skole to bylo napinave,pomalu jsem neverila svym ocim.Vychovna poradkyne otocila od minuleho tydne o 180stupnu.O sikane ,byt jen v naznaku nemohla byt ani rec,proste sikana to neni a holky se pouze jen mezi sebou skadli!Odpovedi na to,jak mam primet dceru aby sla do skoly,aby se nebala vysmechu tech dvou spoluzacek a dalsiho napadani jsem se nedockala.V podstate se vlastne nic nedeje,to napadeni,co se stalo skola nebere v potaz.Vychovna poradkyne mi rekla,ze pry jedine co pro na s jeste muze udelat,je rozdat ve tridach dotazniky na sikanu.Ale podle ni v dcerine tride zadna sikana neni.Ale jinak se nemam bat ,ze vec zametou pod koberec!!Ve ctvrtek se mame prijit zeptat,jak to dopadlo,jaky je zaver.
Jsem tak nastvana,ale vydrzim do toho ctvrtka .Nevim jak by se pani chovala,kdyby napadli jeji dite.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama