Matka už je 16 dní nemocná

434
21.11.20 18:45

Matka už je 16 dní nemocná...

Jak začít, vím, že 16 dní nic není, ale matka je nemocná dost často každý podzim a zimu, ztrácí čich u chuť atd. Upozorňuji, že je kuřačka, teď už tedy kouří méně, tak 10 denně, protože musí tři patra a ven.
Je jí 65 let a má spousty různých problémů (vysoký tlak - prášky, vysoký cholesterol - prášky), špatné lymfy, večer pár piveček každý den, problémy se zažíváním, zády atd. Psychicky to taky nebude nejrůžovější. Každopdáně ona dokáže chrchlat, smrkat atd. a fungovat s tím, to znamená, že k doktorovi nejde.

Co se týče Covidu, strach jsem někam zasunula do podvědomí, jinak by m už asi hráblo, zemřela nám na něj teta a bylo to do týdne…

Nejdříve brala několik Paralenů denně, a má takovou tu usazenou rýmu, od středy má z alternativní medicíny kuličky, které mě tenkrát dost pomohly, ale v pátek měla večer zase takový kašel, že to nešlo tam ani tam, že už jsem si říkala, že opět pojedeme do naší „oblibené“nemocnice v Praze, já tam totiž byla před týdnem s okem v noci - pátek třináctého holt :-)

No každopádně na ní pozoruju, jak se vyhýbá jít někam, aby jí někdo neposlal třeba na rtg plic, její otec zemřel na Ca plic v 52 letech! Její matka měla 2× Ca, po druhé zemřela.
Musím se přiznat, že někdy mám strach a někdy jsem i dost unavená, jsem invalidní a mám dost zdr. problémů, teď chodí do práce některé dny, když ne, dvě ženy v jednom malém bytě… Každopádně je mi divné, že to nějak moc neustupuje :nevim:

Žijeme tu přes 4 roky pod střechou a když se málo topí v mini kuchyni - plíseň, takže kamarádka přišla s tím že by to mohlo souviset, dnes jsme to konečně jakžtakž daly dolů, sešhrávaly. Ale i tak slýchám, jak je někdo týden, 10 dní nemocný a ona po tolika dnech dostane takový záchvat, tuhle to trvalo v noci asi hodinu. Je fakt, že bohužel večer pije studené pivo. Jinak v práci to skoro znát není :think:
Nevím, co s ní, když něco navrhnu: Dej mi pokoj! A agresivně vyjede. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
829
21.11.20 18:51

Co chceš slyšet? Je dospělá a svéprávná, moc dobře ví, co dělá a jaké to může mít důsledky. Ty jí můžeš pouze říct, že až bude chtít k doktorovi, můžeš ji t doprovodit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
21.11.20 18:56

Prvne ma jit na covid test, at se potvrdi/vylouci to a pak podle toho at nejak leci ty symptomy co ma.

Jinak ten kasel neni normalni s tim by mela urcite nekam jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
21.11.20 18:57

...

@DeeSocialWorker píše:
Co chceš slyšet? Je dospělá a svéprávná, moc dobře ví, co dělá a jaké to může mít důsledky. Ty jí můžeš pouze říct, že až bude chtít k doktorovi, můžeš ji t doprovodit :nevim:

Právě, že někdy mám pocit, že mám doma 65 leté dítě, on ten alkohol a tak, dělá taky své a občas mi přijde lehce dementní, většinou když už nějaké pivko má, nepamatuje si věci atd. Pak slýchám, že jí se*u nebo tak :-( Ale stěžuje si na problémy a nic s tím nedělá, jsem z toho někdy zoufalá, někdy naštvaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
21.11.20 19:01
@Monik29 píše:
Právě, že někdy mám pocit, že mám doma 65 leté dítě, on ten alkohol a tak, dělá taky své a občas mi přijde lehce dementní, většinou když už nějaké pivko má, nepamatuje si věci atd. Pak slýchám, že jí se*u nebo tak :-( Ale stěžuje si na problémy a nic s tím nedělá, jsem z toho někdy zoufalá, někdy naštvaná…

To už je její boj. Jestli jí nezničí kašel, tak chlast a huleni určitě. Já bych tedy s dementní alkoholičkou nežila, i kdyby to byla vlastní máma, navíc v nějaké plesnivé díře. Divím se spíš tobě, než jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
21.11.20 19:17

...

@terien píše:
To už je její boj. Jestli jí nezničí kašel, tak chlast a huleni určitě. Já bych tedy s dementní alkoholičkou nežila, i kdyby to byla vlastní máma, navíc v nějaké plesnivé díře. Divím se spíš tobě, než jí.

Já jinou možnost nemám, matka je ještě v poho, otec je mega alkoholik, za to já nemůžu. Někdy je to v docela pohodě, někdy že jí se*u, jako neni to nic příjemnýho, Jsem strašně unavená životem a z toho všeho teď.
Ona to neměla lehký, zvláště s fotrem, takže ten alkohol docela chápu.

Plesnivá díra, mno panelákový byt, v jedné plesnivé jsem půl roku bydlela a to tekla voda po oknech, když jsem se vrátila zpět domů, onemocněla jsem právě podobně na 5 týdnů! Spala v sedě a někdy myslela, že se udusím. Kolikrát ztichli i sousedi, co se děje.
Právě nevím, jak jí donutit, aby někam šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
21.11.20 19:44
@Monik29 píše:
Já jinou možnost nemám, matka je ještě v poho, otec je mega alkoholik, za to já nemůžu. Někdy je to v docela pohodě, někdy že jí se*u, jako neni to nic příjemnýho, Jsem strašně unavená životem a z toho všeho teď.
Ona to neměla lehký, zvláště s fotrem, takže ten alkohol docela chápu.Plesnivá díra, mno panelákový byt, v jedné plesnivé jsem půl roku bydlela a to tekla voda po oknech, když jsem se vrátila zpět domů, onemocněla jsem právě podobně na 5 týdnů! Spala v sedě a někdy myslela, že se udusím. Kolikrát ztichli i sousedi, co se děje.
Právě nevím, jak jí donutit, aby někam šla.

Proč bys neměla jinou možnost? Prostě se odstěhuj a matku budeš navštěvovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
21.11.20 20:08

...

@terien

Tak to si nečetla celou diskuzi. Ale to nevadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
21.11.20 20:28
@Monik29 píše:
@terienTak to si nečetla celou diskuzi. Ale to nevadí…

Nikde z diskuze nevyplývá, proč bys ve sv věku musela žít s matkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
21.11.20 20:32

...

„jsem invalidní a mám dost zdr. problémů…“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4414
21.11.20 20:52

@Monik29 a tata?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
21.11.20 20:56
@Monik29 píše:
„jsem invalidní a mám dost zdr. problémů…“

Tak pokud tvůj stav nevyžaduje péči další osoby, tak ani to není nutný důvod žít s matkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
21.11.20 21:01

...

@Konnny píše:
@Monik29 a tata?

Ten je alkoholik a je na tom blbě, teď už se mnou nemluví, ještě mi ale volal v červnu, ať na sebe přepíšu hrob :zed:
A to s čím žije, to nemůžu komentovat :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
21.11.20 21:24
@Monik29 píše:
@terienTak to si nečetla celou diskuzi. Ale to nevadí…
Četla
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
21.11.20 21:44

Zkusila bych testy na covid.
Taky může mít astma, to se projevuje nočním kašlem. Tipovala bych ale spíš to kouření.
Nicméně tedy plíseň se neseškrabuje. 8o Vždyť jste si ty spóry akorát rozprášily do vzduchu, tím si plíseň pěkně rozšíříte po bytě a krom toho to dýcháte to dvakrát tolik 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat