Matkou v 19? Zvládnu to sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 22:36
Matkou v 19? Zvládnu to sama..?

Zdravím,
Je mi 19 let a letos jsem ve čtvrtém ročníku SŠ, dozvěděla jsem se že jsem těhotná a nevím co mám dělat. Na potrat jít nechci :zed: ale jestli bych měla rodit v březnu, tak nevím jak zvládnu maturitu :nevim: a být hlavním tématem školy se mi taky a zrovna moc nechce.. navíc rodičeče nezkousnou že bych nešla na vysokou, a o dítko by se určitě nepostarali, mají svých starostí dost. Navíc je tu problém… A to je můj přítel(21). On miminko strašně moc chce, jenom že rodiče ho úplně odepsali, protože mi několikrát lhal a po tom co je mu finančně pomohli tak mě podvedl a odstěhoval se od nás… Nemá ani výuční list, nic a ještě má dluhy. Rodiče mi říkají že se mě snaží jen dál zneužívat. Taky je epileptik a pije což nemá, problém druhý, je při tom agresivní a bojím se že kdybych se rozhodla od rodičů odejít abych mohla mít mimčo a byla bych s ním, aby jsem na to nebyla sama…že by mě mohl v budoucnu bít… Sice slibuje že přestane ale tolikrát lhal a zklamal že se mu moc věřit nedá… :roll: nevím co mám dělat, jestli se vzdát maturity a obrátit se na nějaké centrum pro maminky… Cítím se hrozně, nejraději bych se šla zabít, vzít někomu život… Vždyť ten prcek za to nemůže. Být to aspoň po maturitě, tak neřeknu. Hlavně jsem naivní když si myslím že se přítel změní. Ale sama na výchovu prcka být nechci. Měla jsem spoustu plánů a cílů a kamarádi okolo mi říkají že si zničím život a hlavně že to dítě nebude mít nic, žádné zázemí, střechu nad hlavou, nevím kde bych na to vše vzala teď :nevim: :,( co by jste dělaly vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 04.09.18 22:41

No, pro případ, že nejsi troll… Požádej o pomoc na sociálce nebo v nějakém azyláku, přítele, co má akorát dluhy a pije a lže ti, toho s sebou neber. Rodiče se časem uklidní…

Ou
Kelišová 5462 příspěvků 04.09.18 22:41

ty si to rodičům ještě neřekla, že?

Seber na to odvahu, třeba tě překvapí, v tuhle chvíli ti opravdu nezbývá nic jiného, než zkusit věřit své rodině.

A ne - to není agrestivní, prolhaný opilec.

Sama, bez šance na slušnou práci, bez zázemí - obávám se, že to vážně je prakticky nemožné.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 04.09.18 22:45

Jo devce, ty si umis zkomplikovat zivot :zed: proc se proboha nechranite kdyz soulozite, potom by jsme si mohli usetrit tyhle debaty. Co na to rict, partner nadraka, rodice nepouzitelny, bez penez, bydleni, vzdelani… :think: nemas oporu v nikom, v kolikatym jsi tt? Mas cas se rozmyslet o potratu?

Limi123
Závislačka 3692 příspěvků 04.09.18 22:50

Asi tak. Dite bych si nechala, protoze je to me dite, i kdyz je jeste v brise. K takovemu priteli bych se ovsem nestehovala. Zustala bych u rodicu, pokud by to bylo mozne, jinak asi azylak, nebo vlastni byt a davky od socialky. Pokud se ucis dobre, maturitu zvladnes i s ditetem. A dalkove VS mozna take, to bude hodne o tve vuli.

Maturita nebude problem, jen se budes muset trochu ucit dopredu. To zvladnes!

Příspěvek upraven 04.09.18 v 22:52

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 22:51

Ahoj ;) termín mám taky v březnu. Svoje první dítko jsem měla taky docela mlada, bylo mi 20, nebylo plánované a s partnerem sem byla velice kratce, nebyl to zrovna zodpovedny chlap(alkohol, bez prace atd.) a taky jsem stála před rozhodnutím jestli si dítě nechat. No dnes jsme šest let spolu, pět let manzele. to dítě je teď moje nejmilejší holčička a nejlepší volba, z manžela je zodpovědný chlap a já čekám druhé dítko :) tím ti chci říct, to že si mlada neznamena, že to zvládneš hůř než nějaká třicítka :) držím ti palce ať se dobře rozhodneš :srdce: :srdce: :srdce:

Uživatel je onlineannasmyc
Kecalka 403 příspěvků 04.09.18 22:52
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 22:56

Jsem v 9tt zatím… Rodičům to říkat nechci aby si mě pak dobírali (ví to jenom bratr o 12 let starší a ten mi řekl ať jdu na potrat a nikomu to ani neříkám) hlavně máma si nikdy nic neumí nechat pro sebe, nepotřebuji aby mě řešilo celé město kdybych šla na potrat,… Zatím to vypadá že na potrat půjdu, neboť nemám fakt nic. Jenom nechci poslouchat že jsem vrah, když bych na ten potrat šla. Vím že to bylo neuvážené se nechranit, ale antikoncepce se bojím kvůli neplodnosti ostatně stejně jako interupce :? Mám dost nepravidelnou MS, takže o to víc se bojím že semnou něco je v nepořádku, gyn. mi ale řekl že mít MS co druhý/třetí měsíc je v pořádku (máme původně ještě řekli že je neplodná) :nevim:

Dominika9927
Nováček 1 příspěvek 04.09.18 22:59
@hapolda píše:
Jo devce, ty si umis zkomplikovat zivot :zed: proc se proboha nechranite kdyz soulozite, potom by jsme si mohli usetrit tyhle debaty. Co na to rict, partner nadraka, rodice nepouzitelny, bez penez, bydleni, vzdelani… :think: nemas oporu v nikom, v kolikatym jsi tt? Mas cas se rozmyslet o potratu?

Jsem v 9tt zatím… Rodičům to říkat nechci aby si mě pak dobírali (ví to jenom bratr o 12 let starší a ten mi řekl ať jdu na potrat a nikomu to ani neříkám) hlavně máma si nikdy nic neumí nechat pro sebe, nepotřebuji aby mě řešilo celé město kdybych šla na potrat,… Zatím to vypadá že na potrat půjdu, neboť nemám fakt nic. Jenom nechci poslouchat že jsem vrah, když bych na ten potrat šla. Vím že to bylo neuvážené se nechranit, ale antikoncepce se bojím kvůli neplodnosti ostatně stejně jako interupce :? Mám dost nepravidelnou MS, takže o to víc se bojím že semnou něco je v nepořádku, gyn. mi ale řekl že mít MS co druhý/třetí měsíc je v pořádku (máme původně ještě řekli že je neplodná) :nevim:

fera21
Stálice 96 příspěvků 04.09.18 22:59

No a do nějakých takových poměrů se narodil tak geniální skladatel jako Beethoven. Slečna bez maturity s ambicema na vysokou čeká dítě s notorickým alkoholikem a lhářem trpícím padoucnicí. Jedni rodiče zazdění, druzí ve sladké nevědomosti, tady už fakt chybí akorát mor, cholera a štěnice. Na tvým místě bych se vykašlal na přítele. On sice možná po tom dítěti touží, ale není schopnej toho hlavního a sice postarat se o něj a zabezpečit ho. Dítě není porcelánovej hrníček, do kterýho si uděláš kafe, když chceš a pak ho zase schováš do vitrínky. O to se musíš starat, to vyžaduje péči a vy máte dost práce sami se sebou. A to ještě nepočítám to, že dětskej pláč a noční nespání z agresora beránka fakt neudělá. Bohužel ti asi nejde poradit nic jinýho, než si posypat hlavu popelem, říct maminko, tatínku udělala jsem blbost a jít na potrat, pokud to ještě jde. A toho chlapce poslat šupem k vodě, andílka z něj stejně neuděláš. Uvidíš, někde je kluk, kterej tě bude mít rád, budeš s ním mít za čas (až na to oba budete připravení) fůru dětí. Ale s tímhle štěstí neuděláš.

Ou
Kelišová 5462 příspěvků 04.09.18 23:01
@Anonymní píše:
Jsem v 9tt zatím… Rodičům to říkat nechci aby si mě pak dobírali (ví to jenom bratr o 12 let starší a ten mi řekl ať jdu na potrat a nikomu to ani neříkám) hlavně máma si nikdy nic neumí nechat pro sebe, nepotřebuji aby mě řešilo celé město kdybych šla na potrat,… Zatím to vypadá že na potrat půjdu, neboť nemám fakt nic. Jenom nechci poslouchat že jsem vrah, když bych na ten potrat šla. Vím že to bylo neuvážené se nechranit, ale antikoncepce se bojím kvůli neplodnosti ostatně stejně jako interupce :? Mám dost nepravidelnou MS, takže o to víc se bojím že semnou něco je v nepořádku, gyn. mi ale řekl že mít MS co druhý/třetí měsíc je v pořádku (máme původně ještě řekli že je neplodná) :nevim:

Je mi líto. ale nemáš zodpovědnost už jen sama za sebe, takže co si budou myslet ve škole, nebo sousedi, ti od teď musí být dost jedno - je to naprosto nedůležité.

Dospělé rozhodnutí je svěřit se rodičům, počkat až se vyzuří a pak společně hledat nějaké řešení.

Z těch špatných, co máš na výběr - protože žádné není dobré, je to to které nabízí největší šanci na to, že nezkončíš jako bezdomovec a dítě v děcáku.

Moc přeju, aby si našla šťastný konec, ale obávám se, že nejpravděpodbnější skutečně je to, že se budeš mustet spolehnout na svou rodinu, jakkoliv se ti to nelíbí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 23:06
@fera21 píše:
No a do nějakých takových poměrů se narodil tak geniální skladatel jako Beethoven. Slečna bez maturity s ambicema na vysokou čeká dítě s notorickým alkoholikem a lhářem trpícím padoucnicí. Jedni rodiče zazdění, druzí ve sladké nevědomosti, tady už fakt chybí akorát mor, cholera a štěnice. Na tvým místě bych se vykašlal na přítele. On sice možná po tom dítěti touží, ale není schopnej toho hlavního a sice postarat se o něj a zabezpečit ho. Dítě není porcelánovej hrníček, do kterýho si uděláš kafe, když chceš a pak ho zase schováš do vitrínky. O to se musíš starat, to vyžaduje péči a vy máte dost práce sami se sebou. A to ještě nepočítám to, že dětskej pláč a noční nespání z agresora beránka fakt neudělá. Bohužel ti asi nejde poradit nic jinýho, než si posypat hlavu popelem, říct maminko, tatínku udělala jsem blbost a jít na potrat, pokud to ještě jde. A toho chlapce poslat šupem k vodě, andílka z něj stejně neuděláš. Uvidíš, někde je kluk, kterej tě bude mít rád, budeš s ním mít za čas (až na to oba budete připravení) fůru dětí. Ale s tímhle štěstí neuděláš.

Mno druzí rodiče od přítele jsem ani nezmiňovala neboť táta se na přítele vykašlal a máma alkoholička, ještě 2 malé holky, ty prakticky vychovával on, ale pak si zmrvil život sám dluhy atd… Asi nebude nic lepšího než jít na potrat a školu dodělat a opravdu počkat až se objeví ten pravý… Jenom ten strach z neplodnosti který je mi noční můrou.. každopádně díky za podporu a mohu všechny ujistit že popel na hlavu si sypu od chvíle kdy jsem viděla ty 2 čárky na testu :(

Limi123
Závislačka 3692 příspěvků 04.09.18 23:07
@Anonymní píše:
Jsem v 9tt zatím… Rodičům to říkat nechci aby si mě pak dobírali (ví to jenom bratr o 12 let starší a ten mi řekl ať jdu na potrat a nikomu to ani neříkám) hlavně máma si nikdy nic neumí nechat pro sebe, nepotřebuji aby mě řešilo celé město kdybych šla na potrat,… Zatím to vypadá že na potrat půjdu, neboť nemám fakt nic. Jenom nechci poslouchat že jsem vrah, když bych na ten potrat šla. Vím že to bylo neuvážené se nechranit, ale antikoncepce se bojím kvůli neplodnosti ostatně stejně jako interupce :? Mám dost nepravidelnou MS, takže o to víc se bojím že semnou něco je v nepořádku, gyn. mi ale řekl že mít MS co druhý/třetí měsíc je v pořádku (máme původně ještě řekli že je neplodná) :nevim:

Nekdo tady nekdy rekl a ja se s tim ztotoznuju - ze nezna zadnou zenu, ktera by litovala, ze nesla na potrat. Ale tech, ktere lituji, ze na potrat sly, je spousta.

V 9tt je to uz opravdu malinky clovicek. Dukladne to zvaz. A zavolej na tu linku hnuti pro zivot, jak uz tu nekdo psal, poradi ti, co a jak.

Limi123
Závislačka 3692 příspěvků 04.09.18 23:11

Ja vim, ze budu oznacena za manipulatorku, ale musim to sem poslat… Za me to proste je uz dite a nerozhodujes se jen za sebe… Viz. obrazky zde, pozor, drasticke.

http://www.antichoiceproject.com/see-abortion/

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10113 příspěvků 04.09.18 23:14
@Limi123 píše:
Nekdo tady nekdy rekl a ja se s tim ztotoznuju - ze nezna zadnou zenu, ktera by litovala, ze nesla na potrat. Ale tech, ktere lituji, ze na potrat sly, je spousta.V 9tt je to uz opravdu malinky clovicek. Dukladne to zvaz. A zavolej na tu linku hnuti pro zivot, jak uz tu nekdo psal, poradi ti, co a jak.

Predpokladam, ze slecne budes prispivat na najem, pleny a budes ji mimco hlidat az bude ve skole. Ja nemam nic proti zenam, krere vychovavaji z ruznych duvodu dite sami, ale privest dite do jejích momentalnich pomeru, je ciry nerozum. Znam par holek, ktere na potrat sly ( v brzkem veku ) a nelituji toho. Ano nejsou z toho stastne, ale vedely, ze v tu chvili na dite nebyly pripravene v zadnem ohledu. Vetsina z nich ma nyni planovane dite s manzelem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >