Matky dospělých dětí, co byste udělaly jinak?

1668
3.5.20 08:06

Matky dospělých dětí, co byste udělaly jinak?

Ahoj. Ráda bych tu měla reakce maminek, co už děti vychovaly. Je něco, co byste udělaly zpětně jinak? Máte třeba jiné hodnoty než dříve? Vidíte nějaké své výchovné chyby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4923
3.5.20 08:22

Nic bych neměnila a to když byla dcera (22let) malá často jsem slychala, že ji rozmazluju, počkej ta nebude chtít do školky, počkej v pubertě jak ti preroste přes hlavu atd. No prerostla me doslova, je 5cm vyšší než ja :D Mám skvělou dceru ve všech smerech, vychovala jsem ji bez trestů a buzerace, máme spolu blízký kamarádky vztah :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
3.5.20 08:23

Přemýšlím, co bych udělala jinak a nevím. Jako třeba, že dcera chtěla na osmiletý gymnázium a pak šla jen na čtyřletý? Měla jsem na ni víc zatlačit? Nebo je přihlásit do jiných kroužků?
Ta nejstarší vede ne moc dobrý život. Za chvíli bude mít 3 děti, do práce nikdy nechodila, jen pár brigád. Její partneři taktéž. Samý průser, věčně něco nezaplaceno (třeba elektrika) Proč asi, že. Stejně si myslím, že jsem neudělala nic špatně. Řekla mi, že nechce žít jako já. Z práce do práce, víkendy v práci. Má prostě povahu po otci a to asi žádnou výchovou nepřebiješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
3.5.20 08:32

Měla jsem být klidnější a trpělivější. Jinak nevím. To by se musely vyjádřit děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
3.5.20 08:42

Ještě nemám děti dospělé, zatím jen dospívající. Rozhodně už teď ale vím, že je nikdy nebudu zrazovat od jejich studijních plánů pro výběr povolání. Já moc chtěla být zdravotní sestra. Všichni mi to rozmlouvali a nakonec jsem se bohužel nechala ukecat. Už 20 let toho lituju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27270
3.5.20 08:46

Vzhledem k tomu, že jsou z nich milí úspěšní dospělí, tak nic. Za svoje chyby jsem se jim omluvila, jakékoliv byly, a mám bezva přátele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3659
3.5.20 08:55

Já mám děti zatím malé, ale můžu nabídnout pohled z druhé strany. O o je někdy strašně složitý vybalancovat mezi tím, ze rodič ví, co je pro dítě dobré, a tím, ze si dite ma. rozbod out samo a vyzkoušet si to.

Při výběru střední školy jsem chtěla na konzervatoř, rodiče mi to nedovolili, ale jsem nakonec na gympl. Za toto jsem teď velmi ráda a děkuju jim, že mě nasmerovali správným směrem. Hudbu sice stále miluju, ale teď vím, že živit bych se tím nechtěla a při dětech ani nemohla. Naopak při výběru VŠ mi nechali absolutně volnou ruku a ja svého tehdejšího výběru teď hodně lituju. Vystudovala jsem sice něco, co mě strašně bavilo, zajímalo, celou dobu studia jsem si maximálně užívala, byla jsem mezi nejlepšími.. Ale je to obor absolutně neuplatnitelny, živit se tím prostě v podstatě nedá. Měla jsem ve výběru ještě jednu školu, přijali mě tam taky, ale dala jsem přednost druhému oboru, i když rodiče říkali, že to není moc dobrá volba, ale že ví, že mě to zajímá ať si to tedy zkusím. Teď vím, že to byla chyba. Moc ráda bych měla vystudovany mnou zamítnuta obor, v pohodě bych po RD sehnala práci. Pravi která by mě slov bavila a na kteří teď nemám šanci, protože studovat druhou VŠ se 3 dětmi bez hlídání je poněkud utopie. A tak bloudim po různých serverech, hledám různé kurzy, abych pak mohla dělat alespoň něco příbuzného. Byť bych tehdy byla na rodiče naštvaná, v současné situaci bych jim poděkovala. Ale kdo to mohl vědět, že.. A taky neni jistota že kdybych tu školu studovala, nelitovala bych naopak toho, ze jsem nestudovala tu druhou. To proate nikdy nejde predem urcit. Takze muj zaver zni, ze pokud člověk neudělal nějakou velmi zásadní chybu při výchově, nemá si co vyčítat a přemýšlet nad tím, co by udělal jinak. Protože ať udělá cokoliv, nikdy neví, jak to v budoucnu dopadne. Dobře vychovaný je snad každý člověk, co pracuje, je slušný, není v kriminálu, na drogách, nekrade apod. A je úplně jedno, jestli ho katka ve 2 letech placala po zadku nebo se s ním snažila domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
3.5.20 08:57

Nemenila by som z mojho pohladu nic na vychove. Mam s detmi vyborny kamaratsky vztah. Dcera je dospela, zije v zahranici, samostatna, vie hospodarit, vzdelana, mladsie dieta je na SŠ. V ramci moznosti dostavaju prve, posledne doma. Netolerujem klamstvo, zatial som to nastastie riesit nemusela. Podporujem v tom, aby studovali to, co ich bavi a co by v zivote chceli robit. Negativa mojej vychovy - k tomu by sa skor vyjadrili deti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5941
3.5.20 08:58

@katyna1984 školu si můžeš udělat ;) mám kolegyni, která před čtyřicítkou vylezla ze zdrávky a teď pokračuje ve vzdělání. Nikdy není pozdě plnit si své sny. :hug:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
3.5.20 09:11

@kve-tinka vím, přemýšlím o tom. U nás se otevírá dálkové studium ob rok. Snad by mi prý uznali i maturitu z neodborných předmětů a dělala bych jen z odborných :) vydržím, až i ten nejmladší začne být trochu samostatná jednotka a asi se do toho vrhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
3.5.20 09:20
@katyna1984 píše:
Ještě nemám děti dospělé, zatím jen dospívající. Rozhodně už teď ale vím, že je nikdy nebudu zrazovat od jejich studijních plánů pro výběr povolání. Já moc chtěla být zdravotní sestra. Všichni mi to rozmlouvali a nakonec jsem se bohužel nechala ukecat. Už 20 let toho lituju.

Dcera (8 třída) chce být zdravotní sestra, má skoro samé jedničky, ve škole ji tlačí na gympl. Známí, co dělají ve zdravotnictví, jí to rozmlouvají. Já ne, ať si jde za svým snem. Taky jsem chtěla jít na zdravku, ale v mládí jsem si to nechala rozmluvit, taky dodnes lituju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5470
3.5.20 09:21
@Alušáček píše:
Nic bych neměnila a to když byla dcera (22let) malá často jsem slychala, že ji rozmazluju, počkej ta nebude chtít do školky, počkej v pubertě jak ti preroste přes hlavu atd. No prerostla me doslova, je 5cm vyšší než ja :D Mám skvělou dceru ve všech smerech, vychovala jsem ji bez trestů a buzerace, máme spolu blízký kamarádky vztah :)
:palec: :palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
3.5.20 09:29

Neměnila bych nic. Pokud všechny moje chyby, přešlapy a nedokonalosti ve výchově vedly k tomu, jací lidé z mých dětí vyrostli, nemohla jsem to udělat lépe.

Příspěvek upraven 03.05.20 v 10:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52848
3.5.20 09:34
@123Soňa píše:
Ahoj. Ráda bych tu měla reakce maminek, co už děti vychovaly. Je něco, co byste udělaly zpětně jinak? Máte třeba jiné hodnoty než dříve? Vidíte nějaké své výchovné chyby?

Byla bych duslednejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
3.5.20 09:35

@Veveří Rozhodně bych dceři zdrávku nerozmlouvala. Bude mít vždy jistou práci a dnes už mají i při nástupu do nemocnice velice slušné platy. Ale dřina to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama