Matky kariéristky, jak se vám žije?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 14:49
Matky kariéristky, jak se vám žije?

Nadpis prosím berte s nadsázkou, střílím ostatně do vlastních řad. Díky za respektování anonymity, je to pro mě osobní a citlivé téma.

Často v diskusích čtu výroky jako: „Nenechávám děti do pěti v institucích, věnuju se jim.“ No, já děti do pěti v institucích nechávám. Mám povolání, které je časově dost náročné. Často se stává, že v práci zůstanu dlouho do večera nebo naopak pracuju od časného rána, není možné si striktně říct, že tam budu od osmi do čtyř a nazdar. Máme to s manželem vyřešené tak, že vždy jeden děti vypravuje a odvádí, druhý vyzvedává, manžel je naštěstí většinou schopen přizpůsobit se mým časovým potřebám. Ale stejně to většinou vychází tak, že děti dřív než v půl páté nevyzvedneme. Vyzvedávat například ve tři je naprosto nereálné. Když vidím matky, které pracují na zkrácený úvazek třeba od osmi do dvanácti a celé odpoledne tráví s dětmi, stydím se. A často si říkám, jestli bych se na to celé taky neměla vykašlat a věnovat se dětem. Ale pak mě napadnou všechny argumenty, proč by to dělat neměla. Mám už dokonce takovou sadu ospravedlňujících argumentů, kterými se utěšuju: 1) Abych mohla dělat svoji práci, musela jsem hodně obětovat docela náročnému studiu a získávání praxe. To by teď bylo k ničemu. 2) S dětmi jsem byla celkem dlouho doma (nejmladší šlo do školky ve dvou letech), takže teď „mám právo“ věnovat se práci, abych dohnala zameškané. 3) Jdu dětem příkladem, když vidí, že hodně pracuju. 4) Ve volném čase se snažím dětem maximálně věnovat. 5) Pokud bych se práce vzdala, nemuselo by se mi už podařit naskočit zpět, až děti odrostou (už tak jsem měla kliku, že se mi to jakž takž podařilo po mateřské). 6) Rodina není závislá jen na manželově příjmu. 7) Práce mě hodně baví. Kdybych změnila obor, byla bych nešťastná.

Je mi naprosto jasné, že některé ty „argumenty“ jsou na vodě. Nejsem spokojená s tím, jak to teď mám, ale nevěřím, že bych byla spokojenější, kdybych se toho vzdala.

Zajímalo by mě, jak se se svou situací vyrovnávají ženy, které to mají podobně jako já? Z emimina mám někdy pocit, že jsou tu samé skvělé mámy a hospodyně, které si odpracují svých 4 - 6 hodin a mohou se věnovat péči o děti a domácnost, ale opravdu tu nejsou žádné výzkumnice, lékařky, advokátky, top manažerky apod.?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.09.19 14:53

Já myslím, že takové jsou, ale jejich časové možnosti a zpravidla i intelekt se většinou vylučuje s aktivním působením na emiminu (čest výjimkám) :think:
Nevidím důvod si cokoliv vyčítat, na delší příspěvek teď bohužel nestíhám, ale domysli si tam pár potěšujících a uklidňujících frází. :mavam:

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 05.09.19 15:00

Ja do tve kategorie nespadam zatim :lol: ale mam dite ve skolce jen jeden den v tydnu a vyzvedavam ho za 5 minut 6 :mrgreen: (v 6 zaviraji, zijeme mimo CR). Az se jednou rozhodnu vratit do prace, v mem oboru nejspis budu nucena pracovat od 9 do 5/6, takze to bude taky blede s travenim casu s detmi… Nicmene argumentovat v tehle vecech je podle me jak argumentovat, jestli je cervena hezci barva nez modra…kazdemu funguje a vyhovuje neco jine. Kde ziju je mi prijde podstatne vetsi rozptyl moznosti, ve svem okoli mam matky co nastoupily na plny uvazek v 5 mesicich ditete I matky co jsou doma I kdyz maji deti ve skole a milion ruznych kombinaci mezi tim. Tvoje argumenty jsou urcite relevantni, stejne tak jsou relevantni argumenty tech, co jsou s detmi doma…idealni je, kdy ma kazdy moznost vyberu.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 05.09.19 15:02

Tak já sice nejsem v práci celý den, někdy končím ve dvanáct jindy v osm večer někdy tam musím o víkend. Když končím ve dvanáct tak to zase musím dohnat jindy, někdy večer nebo třeba ten další den. Manžel tráví v práci hodně času ale většinou vím předem že budu v práci dlouho a tak ten den dítě vyzvedne manžel. Ale zase jsem nebyla doma ani dva roky, v půl roce jsem začala pracovat z domova a dva dny v týdnu v práci, od 17 měsíců je ve školce a já jsem naplno zpět v pracovním procesu :lol:

Eimi33
Kecalka 104 příspěvků 05.09.19 15:07

Vzhledem k mé pozici nemám pevnou pracovní dobu ale jsem s dcerou sama, takže ráno vozím do školy, odpoledne pro ní opět jedu na cca 16:30. Práci dodělávám až jde spát nebo i večer o víkendu. Dcera to chápe, uvědomuje si, že máma musí pracovat a rozhodně mi nepřijde, že bych jí šidila. Já svojí práci miluju, nechtěla bych to ani jinak a díky ní si můžeme mnohé dovolit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:10

Já to měla podobně, děti ve školce od dvou let- to jsem fakt nechtěla, ale vyplynulo to ze situace. Pak jsem změnila zaměstnání, který mě fakt bavilo. Měla jsem ranní, ze který jsem chodila i v 17 hod, odpolení klidně do půlnoci. Byly časy, kdy rodina byla závislá na mém příjmu, manžel nadělal dluhy a pak vydělával hrozně málo. Někdy mě to mrzelo, že nemůžu být s dětmi, ale co se dalo dělat. Ta nejstarší ( je už dospělá a má vlastní děti a moc nepracuje ani ona, ani její partneři) mě to vyčetla stylem že radši bude bez peněz a doma, než jako já furt v práci. Takže tvůj bod 3 nemusí fungovat :mrgreen:.
Ale když to vezmu zpětně, tak toho nelituju.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:11

@beruska9 Díky za reakci. Já právě beru, že jsou matky, kterým nevadí zůstat doma a jsou tak spokojené. Já vím, že já bych tak spokojená nebyla, mateřská byla fajn, ale měla jsem tam tu vidinu návratu do práce, na neurčito by to pro mě bylo dost náročné. Ale říkám si, že skoro nikdo nemůže být spokojený s tím, že hodně pracuje a dětem nemůže věnovat tolik času, kolik by chtěl. Tak právě taky úplně spokojená nejsem, jenže moje práce mi moc nedovoluje kompromis.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8479 příspěvků 05.09.19 15:11
@Anonymní píše:
Nadpis prosím berte s nadsázkou, střílím ostatně do vlastních řad. Díky za respektování anonymity, je to pro mě osobní a citlivé téma.

Často v diskusích čtu výroky jako: „Nenechávám děti do pěti v institucích, věnuju se jim.“ No, já děti do pěti v institucích nechávám. Mám povolání, které je časově dost náročné. Často se stává, že v práci zůstanu dlouho do večera nebo naopak pracuju od časného rána, není možné si striktně říct, že tam budu od osmi do čtyř a nazdar. Máme to s manželem vyřešené tak, že vždy jeden děti vypravuje a odvádí, druhý vyzvedává, manžel je naštěstí většinou schopen přizpůsobit se mým časovým potřebám. Ale stejně to většinou vychází tak, že děti dřív než v půl páté nevyzvedneme. Vyzvedávat například ve tři je naprosto nereálné. Když vidím matky, které pracují na zkrácený úvazek třeba od osmi do dvanácti a celé odpoledne tráví s dětmi, stydím se. A často si říkám, jestli bych se na to celé taky neměla vykašlat a věnovat se dětem. Ale pak mě napadnou všechny argumenty, proč by to dělat neměla. Mám už dokonce takovou sadu ospravedlňujících argumentů, kterými se utěšuju: 1) Abych mohla dělat svoji práci, musela jsem hodně obětovat docela náročnému studiu a získávání praxe. To by teď bylo k ničemu. 2) S dětmi jsem byla celkem dlouho doma (nejmladší šlo do školky ve dvou letech), takže teď „mám právo“ věnovat se práci, abych dohnala zameškané. 3) Jdu dětem příkladem, když vidí, že hodně pracuju. 4) Ve volném čase se snažím dětem maximálně věnovat. 5) Pokud bych se práce vzdala, nemuselo by se mi už podařit naskočit zpět, až děti odrostou (už tak jsem měla kliku, že se mi to jakž takž podařilo po mateřské). 6) Rodina není závislá jen na manželově příjmu. 7) Práce mě hodně baví. Kdybych změnila obor, byla bych nešťastná.

Je mi naprosto jasné, že některé ty „argumenty“ jsou na vodě. Nejsem spokojená s tím, jak to teď mám, ale nevěřím, že bych byla spokojenější, kdybych se toho vzdala.

Zajímalo by mě, jak se se svou situací vyrovnávají ženy, které to mají podobně jako já? Z emimina mám někdy pocit, že jsou tu samé skvělé mámy a hospodyně, které si odpracují svých 4 - 6 hodin a mohou se věnovat péči o děti a domácnost, ale opravdu tu nejsou žádné výzkumnice, lékařky, advokátky, top manažerky apod.?

Já zas nejsem žádná raketová inženýrka a osm hodin v práci budu muset kroutit taky. Naopak mi přijde, že profese, co píšeš mají takovou volnou pracovní dobu, možnost home office nebo třeba volných pátku… Dělala bych, co komu vyhovuje. Hospodyňka se ze mě nestala ani omylem, ale potřebuju být s dítětem, ta láska mě pohltila neskutečně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:23
@Bubla Bůčková píše:
Já zas nejsem žádná raketová inženýrka a osm hodin v práci budu muset kroutit taky. Naopak mi přijde, že profese, co píšeš mají takovou volnou pracovní dobu, možnost home office nebo třeba volných pátku… Dělala bych, co komu vyhovuje. Hospodyňka se ze mě nestala ani omylem, ale potřebuju být s dítětem, ta láska mě pohltila neskutečně.

Když mně právě vyhovuje (i nevyhovuje) obojí, a sedět jedním zadkem na dvou židlích nejde :) Volná pracovní doba je téměř nemožná tam, kde se pracuje v týmu, očekává se, že člověk bude prakticky pořád (v době, kdy je většina lidí v práci) k zastižení. Komunikace na dálku je taky dost otravná a ve srovnání s přímým kontaktem málo efektivní, čímž odpadá home office (občas to tedy jde, ale je to spíš nouzovka, navíc mám zkušenost, že doma člověk dělá stejnou věc za dvojnásobek času oproti pracovišti, kde se na to může pořádně soustředit - a dělat na děti pořád pšššt, maminka pracuje, vydrž prosím, taky není úplně ideální).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:25

Jinak se omlouvám za remcání, sama vím, že ta situace moc uspokojivých řešení nemá, jen mě zajímalo, jak se s tím potýkají jiné.

Fazulina
Závislačka 4786 příspěvků 05.09.19 15:28
@Anonymní píše:
@beruska9 Díky za reakci. Já právě beru, že jsou matky, kterým nevadí zůstat doma a jsou tak spokojené. Já vím, že já bych tak spokojená nebyla, mateřská byla fajn, ale měla jsem tam tu vidinu návratu do práce, na neurčito by to pro mě bylo dost náročné. Ale říkám si, že skoro nikdo nemůže být spokojený s tím, že hodně pracuje a dětem nemůže věnovat tolik času, kolik by chtěl. Tak právě taky úplně spokojená nejsem, jenže moje práce mi moc nedovoluje kompromis.

Tak je rozdíl trávit celý den od rána do večera v práci nebo být úplně doma. Já do práce chodím klasika 8,5 denně, ale mám dlouhé a krátké služby, takže jsem doma buď ve 4 nebo v půl sedmé. Dcerka je po školce u babičky nebo ji výjimečně vyzvedne tatínek. Holt pracovat musím, práce mě naštěstí baví, i když není nějak extra placená, ale úplně ideálně by mi fakt vyhovovalo, kdybych mohla pracovat denně tak ty 4 - 6 hodin (za stejný plat:-)) a zbytek věnovat rodině. Nejde jen o trávení času s dítětem, ale i o to další, nějaký osobní život, domácnost, cestování, výlety apod.

Myslíš, že kdybys dělala stejnou práci, co děláš teď, za stejné peníze, ale třeba jen ty 4-6 hodin denně, že bys spokojená nebyla? Měla bys práci, co tě baví, peníze i čas na rodinu:-). To by byla značka ideál, ne?:-)))

Piiimiii
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 05.09.19 15:31

Jeste nemam narok sem prispivat- na prirustek teprve cekam :srdce:…a ani nebudu spadat do kategorie na kterou cilis svou otazku…ALE otrepana fraze, ze zivot je otazkou priorit- je podle me naprosto zasadni…ty jsi takto stastna a spokojena (i kdyz pises, ze spokojena uplne nejsi, ale ze bys byla jeste mene spokojena, kdyby ses sve prace vzdala- takove trochu hrani se slovy)…stastna a relativne spokojena mama je zakladem stastneho a spokojeneho zivota svych deti…mas pocit, ze tve deti nejak stradaji?…stezuji si?…jsou nestastne?…nezvladaji pobyt po institucich, ktere zminujes?…mas pocit, ze ve svem i jejich zivote o neco prichazis?…chybi ti ten cas s nimi?…jak to vnima manzel?…zkus si na vsechno odpovedet…pak bych si jeste zkusila predstavit jaky by byl zivot muj a moji rodiny, kdyby se stalo, ze bych nemohla pracovat v oboru, ktery ted delam (z ruznych duvodu)- co by bylo snesitelnejsi, prijemnejsi z pohledu vsech- realita nebo ona predstava?…

Jedine v cem s tebou nesouhlasim je ze si myslis, ze jdes detem prikladem, kdyz pracujes HODNE…ale to je jen ma osobni zkusenost z detstvi…za me staci dat takovy vzor, kdy deti pochopi, ze je dobre a spravne pracovat- s tim mnozstvim bych to neprehanela :D

Vercsi148
Kecalka 383 příspěvků 05.09.19 15:33

Já jsem donedávna pracovala klasika na osm hodin. V půl 7 ráno jsme odjížděli z domu, vracely jsme se v půl šesté, takže myslím, že žádná katastrofa. Nicméně, dala jsem výpověď. A práci se budu snažit najít si takovou, kde to opravdu budu moc v půl třetí zapíchnout. Jsem ráda že můžu holku vyzvednout už ve tři a jít s ní ještě na hřiště, nebo něco podniknout doma.

Příspěvek upraven 05.09.19 v 15:39

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8479 příspěvků 05.09.19 15:34
@Anonymní píše:
Jinak se omlouvám za remcání, sama vím, že ta situace moc uspokojivých řešení nemá, jen mě zajímalo, jak se s tím potýkají jiné.

No každopádně pokud na mě nějakým omylem nepadne to nepochopitelné chci si od děti odpočinout v práci, tak plán je do 4 let doma, do 6 let půl úvazek. Myslím, že sedmileté to pobírá jinak, než tříleták, co čeká sám s paní učitelkou na rodiče do půl šestý :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:35

@Fazulina To by samozřejmě byla a klidně bych to dělala i za poměrnou odměnu :-) Jenže to v mé práci prostě nejde. Musím být k dispozici, protože pracujeme v týmu a zadání chodí nahodile, na vypracování bývají krátké termíny.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama