Matky synů, jak se díváte na svoji budoucí pozici tchýně?

Anonymní
27.11.20 08:50

Matky synů, jak se díváte na svoji budoucí pozici tchýně?

Ahoj, vedlejší diskuse mě přivedla na založení nového tématu. Jak se matky synů, díváte na svoji budoucí pozici tchýně a té strany, která nebude budoucími manželkami vašich synů upřednostňovaná, některé snachy jsou schopné své tchýně totálně odstřihnout. Viz některé zdejší diskuse. Je to téma o kterém poslední dobou docela přemýšlím. Mám jen jednoho syna, zatím malého. Ale nerada bych, aby budoucí nevěsta zpřetrhala veškeré vztahy, aby mě třeba syn nemohl jít navštívit ani do domova důchodců nebo mi přivézt nákup apod. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5319
27.11.20 08:52

Zatím zastávám názor jako moje matka, být milá a do ničeho se neplést. Je to ideální stav

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14925
27.11.20 08:55

V okamžiku kdy se řestaneš soustředit na katatrofické scénáře, jak ti ta zlá mrcha odvede tvého chlapečka a budeš se soustředit na to, aby si uměla navazovat dlouhodobě fungující, vzájemně obohacující vztahy s dospělými obého pohlaví, zejména ty přátelské, tak jaksi budeš mít funkční vztah i s partnerkami svého syna.

Zejména pokud ho budeš brát jako plnohodnotnou lidskou bytost odlišnou od tebe ne jako svůj majetek, který musí dělat to co od něj očekáváš. Čím zdravější vztah se synem budeš mít, což zahrnuje jeho svobodu, tím zdravější partnerku si nadje.

Synové si nachází takové partnerky, které jim povětišnou připomínají jejich matky. Proto, pokud jaksi matka je nějakým způsobem šíblá, bývá problém ve vztahu se synovou partnerkou, protože ta bývá taktéž šíblá a to že se tak strašně nesnáší je dané tím, že bývají vlastně podobné a ani jedna si to nechce přiznat.

Výjimkou budiž normální partnerky synů, jejichž matky jsou vyložené psychopatky. Pak je izolace jedinné možné řešení, jak takovou maktu přežít v psychickém zdraví.

tedy závěr - pokud chceš mít fajn snachu, tak se co nejvíc soustřeď na to, aby si byla fajn vůči sobě samotné a vůči okolí. kombinace sebepřijetí a sebereflexe je ta správná cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 08:58

@Ou díky za komentář, nemyslím si, že bych zatím byla nějak šáblá, ale syn je zatím docela malý. Jinak podle toho co píšeš by musela být polovina vztahů matek se syny v ČR nějak narušená - hodnotím dle zdejších častých diskusích. Jinak to to píšeš se snažím aplikovat. Ale koho si najde, asi těžko ovlivním. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1741
27.11.20 09:05

Mám 2 syny a s tchýní nevycházím ideálně kvůli její urputnosti a snaze všem velet. Beru ty syny jako výzvu abych zkusila být lepší tchýně, nechat je v dospělosti dýchat a žít i svůj život, ne si jen něco dokazovat skrz jejich životy. Uvidíme jak to půjde v praxi. Mám v plánu být k dispozici, ale nevnucovat svoje názory za každou cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
27.11.20 09:05

Já mám super tchyni a nevidím důvod, proč bych také nemohla být super tchyně :lol:. Podle diskusí se neřiď, spokojení lidé do nich přispívají málokdy a proto nejsou objektivním obrazem reality. :D

Lépe se nestresovat tím co není a spíše se soustředit na to, co je - jak být super máma a zabezpečit klidný a láskyplný domov ;). Do takového se každý bude rád vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 09:06

Snažím se svého syna vychovávat tak, aby si vybral partnerku, která bude hodná. Je mu teda pět let, ale už jsme se o tom bavili, jak má vypadat partner pro život. Mám ho jako matka na život připravit, je můj úkol vštěpit mu to, jak se má chovat k ostatním a podle mne i to, jaké chování si může nechat líbit vůči sobě a vůči své rodině. Jinak samozřejmě po výběru partnerky čekám a chci být, nezasahující, podporující v případě požádání, do ničeho moc nekecající matka/tchyně. Hlavně nesoudit..Nicméně věřím, že to může být těžké. Kamarádíme s jednou rodinou, kámoška říkejme jí Jana má jediného syna. Ten si našel slečnu, co je mrcha se vším všudy. Víme to všichni, kdo ji známe. On to nechává být, neřeší to a nechá jí jednat s rodiči naprosto otřesně. Asi nemá smysl to rozepisovat, je to smutný příběh. Jediný syn, inteligentní, všichni velmi vzdělaní, rodinná firma…měli pohodičku, dokud si syn nepřivedl tuhle slečnu. Jana ani neviděla svatbu svého syna, bylo jí vyhrožováno, že nemusí vidět ani svoje vnouče a důvod nehledej, protože neexistuje.,…Znám verze za obě strany.

• Citovat
  • Nahlásit
15783
27.11.20 09:07

Budu se snažit být jako má matka i jako má tchyně. Obě jsou skvělé. A jak se to dělá? Normálka…tykačka, přátelský vztah, nepoučovat a neplést se, pokud si o radu neřeknou. Nevynucovat si návštěvy psychickým nátlakem. Nebrat snachu jako vetřelce nebo sokyni. Však je to chudák holka, když se bude muset starat o toho mého pařeza (poslední větu berte jako vtip…můj syn je skvělá partie :palec: )

A pokud nedej bože kvůli snaše přestane jezdit, budu tlouct hlavou do zdi, jak je možné, že jsem z něj nevychovala samostatně uvažující jednotku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14925
27.11.20 09:09
@Anonymní píše:
@Ou díky za komentář, nemyslím si, že bych zatím byla nějak šáblá, ale syn je zatím docela malý. Jinak podle toho co píšeš by musela být polovina vztahů matek se syny v ČR nějak narušená - hodnotím dle zdejších častých diskusích. Jinak to to píšeš se snažím aplikovat. Ale koho si najde, asi těžko ovlivním. :nevim:

Ano - právě zdejší diskuze jasně ukazují, že jaká matka, taká katka, kteoru si syn přivede. TEn zádrhel je v tom, že dotyčné jsou stejné a prostě musí vyhrát.

ŘEšit to v době, kdy je malý, vcelku jasně ukazuje na nejistotu v sobě samotné, protože sama sebe rozrušuješ nějakým naprosto fiktivním problémem z budoucna. Normální neuroza. A pokud toto člověk nevínámá a nreřeší kombinací sebepřijetí a sebereflexe, mívá se stárnutím potíže s fungováním ve vztahích s lidi z venčí.

jinými slovy - neřeš voloviny, jak děsné to bude, až nebudeš mít toho sladkého chlapečka co tě bezvýhradně miluje a je na tobě závislý, protože o toho přijde nejpozději v pubertě, spíš dířv, pokud mu dovolíš normální, zdravý vývoj.

Řeš to abys měla dostatečně naplňující vztahy s dospělými a sama se sebou, aby si synovi dovolila se od tebe odpoutat. Když se to povede zdravě, tak sice už to nikdy nebude takové, jako když je teď malý, ale budete mít zdravé, fajn a naplńující pouto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 09:10

Syna mám dospělého, vycházím dobře s jeho kamarády i s třemi přítelkyněmi, které měl (krom jedné, ta mi nesedla)
S nynější přítelkyní je dva roky, beru ji jako dceru, máme moc hezký vztah. Do ničeho jim nemluvím, ctím jejich soukromí a respektuji jejich názory. Odměnou mi bylo nedávno objetí a poklona, že jsem ze svého syna vychovala skvělého muže.
Když čtu, jak tady většina holek na tchýně nasazuje a nenávidí je, je mi z toho smutno. Ale ono je potřeba trochu pokory a sebekritiky, umění přijmout radu, což spousta holek neumí, všechny rady odmítají, mají veškerá moudra vyčtená z google (čímž rozumí všemu :lol: ) a tchýně jim vlastně jen zasahuje do života.
Pro mě je tchýně studnice zkušeností a moudrosti, maminka mého muže a babička mých dětí, podle toho se k ní chovám. Ale dnes je jiná doba.,.bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
5696
27.11.20 09:14

Pokud si můj syn nenajde nějakou krůtu, tak věřím, že budu normální tchyně. Sama s tchyni nevycházím, ale tam je to dáno naprostou rozdílnosti povah, její sobeckostí a tím, že se nedokážu přenést přes to, jak byla a je mému muži špatnou mámou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
27.11.20 09:16

Žiju přítomností. Neřeším co bude. Není vůbec jisté, jestli se synové rozhodnou oženit a mít rodinu. Nebo jestli se toho vůbec dožiju. Nikdy nevíš dne ani hodiny :nevim: Navíc věřím, že pokud mají děti správný vzor v rodině vyhledají si partnera kompatibilního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
27.11.20 09:18
@Eliskaxox píše:
Zatím zastávám názor jako moje matka, být milá a do ničeho se neplést. Je to ideální stav

Asi tak nějak. Nekacet jim do života, nevychovávat z kluka mamánka. A žádné vícegenerční bydlení.
A i kdyby se mi nelíbil výber partnerky, tak se k ní chovat slušně, korektně a s respektem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24635
27.11.20 09:18
@Anonymní píše:
Ahoj, vedlejší diskuse mě přivedla na založení nového tématu. Jak se matky synů, díváte na svoji budoucí pozici tchýně a té strany, která nebude budoucími manželkami vašich synů upřednostňovaná, některé snachy jsou schopné své tchýně totálně odstřihnout. Viz některé zdejší diskuse. Je to téma o kterém poslední dobou docela přemýšlím. Mám jen jednoho syna, zatím malého. Ale nerada bych, aby budoucí nevěsta zpřetrhala veškeré vztahy, aby mě třeba syn nemohl jít navštívit ani do domova důchodců nebo mi přivézt nákup apod. Jak to máte vy?

Musíš se chovat tak, aby se to nestalo. Neříkám, že bych chtěla bydlet s tchýní pod jednou střechou (ono ani s mamkou ne), ale vycházíme spolu. Z důvodu, že bydlí daleko, vidí děti míň, ale přijedou na víkend a brzo jsme se dohodly, že ona je tu proto, aby si hrála s dětma a ať mi nekecá do úklidu a je klid. Mě teda osobně vadí všichni lidi, co se mě snaží vmanipulovat do nějaké své představy, takže se snažím to nedělat ostatním. A v té chvíli je pak jedno, jestli je to tchýně, kolegyně nebo sousedka. Takže jaké si to uděláš, takové to máš a je důležité si vybudovat vztah se synem takový, aby on nebyl rád, že manželka jeho rodinu odstříhla, ale aby on za ní bojoval.

@Kakika přesně, uvědomit si co jí dávám na krk a pokud možno ho zkusit co nejvíc vychovat, aby na mě nemusela nadávat. Tím mě třeba vytáčela ze začátku tchýně, že nemohla pochopit, že kolem jejího synáčka nebudu skákat a nosit mu jídlo pod nos a uklízet vše sama atd. Naštěstí chlap neměl se zapojením problém, ale ona ano. Ale to už přešlo a je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14822
27.11.20 09:19

Jelikož mám perfektní tchýni a manžel taky, nevidím důvod, proč by to nemělo jít i se synovou nastávající. Budu si muset dávat trochu pozor na pusu, to vím už teď, abych se vyvarovala nevyžádaným radám. Ale za sebe opravdu nechápu, proč jsou zrovna tyto vztahy pro mnohé problematické. Ve svém okolí vlastně nemám žádnou „jedubábu“ tchýni, dokonce ani když na to padla řeč s chlapama v hospodě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat