Mátový čaj 8. měsíční miminko

84
3.1.20 08:00

Mátový čaj 8 mi měsíční miminko

Dobry den dnes jsem omylem misto hermankoveho čaje vylouhovála malému caj matovy ale na netu ctu ze by ho miminka nemela, mate nekdo zkušenost co by se mohlo stát? Vypil cca 0,15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2844
3.1.20 08:04

Mata mi prijde nevhodna pro deti, ja sama z ni mam migreny, ale u nas se prodava vylozene detsky prvni caj a ten je matovy 8o uz jsem to parkrat resila s kamarádkama, ze to taky nechapou, ze se vyrabi detsky matovy caj, no, ale vyrabi a ocividne ho lidi kupuji a detem davaji :nevim: takze zadna hruza to asi nebude, takze tvemu diteti to urcite taky nejak neublížilo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
3.1.20 08:05

Tak dekuju za uklidnění snad bude ok

@Pety2 píše:
Mata mi prijde nevhodna pro deti, ja sama z ni mam migreny, ale u nas se prodava vylozene detsky prvni caj a ten je matovy 8o uz jsem to parkrat resila s kamarádkama, ze to taky nechapou, ze se vyrabi detsky matovy caj, no, ale vyrabi a ocividne ho lidi kupuji a detem davaji :nevim: takze zadna hruza to asi nebude, takze tvemu diteti to urcite taky nejak neublížilo :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
3.1.20 08:06

Z takového množství se mu určitě nic nestane. On toho ještě spapá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
3.1.20 08:17

To je pravda :)

@Veru1987 píše:
Z takového množství se mu určitě nic nestane. On toho ještě spapá..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
3.1.20 08:25

Pokud to nebyl nějaký dryják, tj. hodně silná koncentrace ve velkém množství tak se nestane vůbec nic (pokud by nebylo dítě na máti alergické), ale je pravda že máta, respektive mentol, je ve velkém množství potenciálně nebezpečný. Na východě se třeba používají silné mentolové koncentráty a snížení srdeční činnosti. U jedinců s rizikem astmatu může veliká konzumace máty vést k astmatickému záchvatu, takhle jsme na svatbě kamarádů museli jedné holce volat záchranku protože od 10 od rána pila jenom nealko mojito a ve 3 jich v sobě měla dobrých 30 a začala se dusit, mohla tam mít v sobě mentol z dobrého třičtvrtě kila máty. Takže pokud jste nezavařila celé balení čaje do jednoho hrnku, tak to bude v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
3.1.20 08:54
@Heivka píše:
Pokud to nebyl nějaký dryják, tj. hodně silná koncentrace ve velkém množství tak se nestane vůbec nic (pokud by nebylo dítě na máti alergické), ale je pravda že máta, respektive mentol, je ve velkém množství potenciálně nebezpečný. Na východě se třeba používají silné mentolové koncentráty a snížení srdeční činnosti. U jedinců s rizikem astmatu může veliká konzumace máty vést k astmatickému záchvatu, takhle jsme na svatbě kamarádů museli jedné holce volat záchranku protože od 10 od rána pila jenom nealko mojito a ve 3 jich v sobě měla dobrých 30 a začala se dusit, mohla tam mít v sobě mentol z dobrého třičtvrtě kila máty. Takže pokud jste nezavařila celé balení čaje do jednoho hrnku, tak to bude v pohodě :kytka:
ty jo to zas ne ale je pravda ze jsem ho tam nechala dlouho rikala jsem si ze jsem to asi přehnala byl dost tmavě žlutý ale dolila jsem to jeste vodou jak se mi to zdálo silné.. vypil to place na bříško ale on place porad tak nepoznám jestli to neni z toho no ale snad ne spis i vcera poprvé ovesne vločky a z toho ty bolesti, dekuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat