Matrace kokos/molitan vs. PUR pěna

771
9.4.16 10:53

Matrace kokos/molitan vs. PUR pěna

Dobrý den maminky, poprosím Vás o radu :)
zakoupila jsem 2 různé matrace, jelikož máme 2 postýlky a teď řeším, která je lepší - kvůli koupi ještě jedné, aby v obou postýlkách byla matrace stejná. Koupila jsem kokos/molitan a z PUR pěny.
Mě osobně se více zamlouvá ta PUR, ale ráda bych znala i zkušenosti Vás ostatních, která je podle Vás vhodnější. Někde jsem četla, že ta kokosová může třeba při pročůrání snad i plesnivět či co a že celkově není moc vhodná.. Samozřejmě nám jde hlavně o to, aby naše miminko mělo co největší pohodlí a správně se mu vyvíjela páteř.
Prosím o Vaše zkušenosti jak s kokos/molitan tak PUR pěnou, moc děkuji a přeji hezký víkend :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10211
9.4.16 11:02

Já si myslím, že pro miminko, které má 4kg je úplně jedno jaká je to matrace ;). Řešila bych akorát aby byla zdravotně nezávadná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
9.4.16 11:10

Ten kokos bych moc nedoporucovala..pry se stava ze neni tolik osetreny a lezou z neho brouci. Samozrejme se jedna o vadny kusy ale kdyz si vzpomenu na ten pribeh od jedne maminky jak to melo miminko na sobe a bylo jich cela postylka..pry mali cerveny.. :nevim:
Ale od te doby jsem ztratila zajem tohle kdy koupit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14334
9.4.16 11:25

Urcite kvalitni vysokou matraci Pur nebo latex nebo studena pena alespon 10 cm vysokou. Kokos a pohanku nebrat. Pekna matrace za slusny peniz je Scarlett Jitka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
9.4.16 11:38

Máme kokosovou a už bych jí nekoupila. Brouci z ní naštěstí nelezou, ale je hodně tvrdá a pár ostrých vláken koukalo ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22960
9.4.16 13:43

Matrace jsou zdravotně nezávadné obě. Na věci pro děti do tří let jsou tak tvrdé normy, že závadnosti bych se nebála. Větrat musíš po počůrání obě matrace, protože světe div se, i v PUR pěně se množí plísně, jen nejsou dlouho vidět. Radši bych šla do PUR pěny, technologie procesu výroby zajistí stejné vlastnosti (tvrdost) po celé ploše matrace. U kokosového vlákna si tím tak jistá nejsem. Hlavně se obloukem vyhni líné pěně. Do postele rostoucích dětí nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
9.4.16 13:51

Bože proč je zas toto anonym :roll: ale k tématu, já bych zas nikdy nekoupila molitan (což jsou vlastně obě..), jak ti tu radí. Co se procurani tyče, tak snad existuji chrániče matrace, nebo necháš dítě spat na procurane matraci? A ještě ano jak tu bylo zmíněno, né línou pěnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22960
9.4.16 14:19

@saadet Víš, že Molitan je taky PUR pěna a že se vyrábí i technologií studené pěny? Vyrábí ho Gumotex Břeclav. Záleží na technologii výroby, na jeho objemové hmotnosti. Na matrace se používá ten „lepší“. Molitan určitě ANO :). Jde jen o název polyuretanu, jedno jestli Eliocel, Sonnocel nebo Molitan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
9.4.16 14:23

@Janli však ja pisu to samé, molitan je pur pěna, stejně jako studená pěna (OK kombinace hr pěny, ale furt molitan s „většíma dírkama“).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
9.4.16 14:23

@Janli jeste by me zajímalo proč molitan urcite ano? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22960
9.4.16 14:37

@saadet Protože se jedná o kvalitní PUR pěnu. My máme v hlavě zažité, že molitan je něco nekvalitního. Ano, to dříve býval, ale tím myslím dobu před 30 lety a to v té době byl každý polyuretan. V současnosti se používá špičková výrobní technologie. Navíc se vyrábí ve spoustě kvalit. Něco jiného je houbička na nádobí a něco jiného matrace. Samozřejmě je potřeba koupit matraci, kterou vyrábí renomovaný výrobce. Tam je zaručené použití molitanu určeného k výrobě matrací. Pokud to šije někdo doma v garáži, může tam být použitý polyuretan určený na něco jiného. Takže při nákupu dětské matrace řeším výrobce, raději si vyberu nějakého většího - ten si musí držet jméno, chci vidět atest na výrobek pro dítě do tří let a jestli je v matraci Eliocel, Sonnocel nebo Molitan to už je mi jedno. Dělala jsem do matrací devět let, tak mi něco v hlavě uvízlo :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.16 15:08

Děkuji Vám za rady :) původně jsem měla v plánu koupit tuto matraci, ale ta asi nebude nejlepší…zapomněla jsem to dodat do úvodního příspěvku
https://www.nejbaby.cz/…tovou-penou/

• Citovat
  • Nahlásit
22960
9.4.16 15:13

Tak to opravdu nekupuj! Paměťovou pěnu pro dítě ne, ne a ne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
20.1.18 18:52

@Janli prosím tě, můžeš mi doporučit nějakou matraci pro 10 leté dítě? Jaký materiál atd. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
17.5.18 13:15

matrace

Ahoj holky,

obvolávala jsem různé e-shopy s českými matracemi. Většinou mi doporučovali pro miminko matraci s kokosovým vláknem. Prý je pro miminko lepši tvrdý pevný podklad. Zejména pro vývoj páteře. Tak nevím, kterou matarci si vybrat. Uvažuji o matraci Tom z i-matrace. Co si o tom myslíte? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat