Matrace na spaní na zemi?

2020
14.8.20 22:28

Matrace na spaní na zemi?

Hezký den, dělají se nějaké matrace pro dospělé vhodné na spaní na zemi? Má někdo zkušenost? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
275
14.8.20 22:29

📍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
14.8.20 22:35

My spime na zemi normalne na matracich myslim z Jysku a bez problemu. Neplesnivi, vse ok. Duvod je, ze mam deti od narozeni v posteli, kvuli obave z padu jsme tedy postel do noveho bytu neporizovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
14.8.20 22:36

Futony.

Každou matraci by ale bylo dobré mít na roštu, aby provětrávala. Při spaní vypotíme prý až 1,5 litru vody a ta jde do matrace. Takže buď denně postavit a opřít o zeď nebo rošt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
14.8.20 22:37
@demian píše:
Futony.Každou matraci by ale bylo dobré mít na roštu, aby provětrávala. Při spaní vypotíme prý až 1,5 litru vody a ta jde do matrace. Takže buď denně postavit a opřít o zeď nebo rošt.

Já slyšela o futonech, že jsou tvrdé a to mi moc nevyhovuje kvůli páteři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
14.8.20 22:39
@demian píše:
Futony.Každou matraci by ale bylo dobré mít na roštu, aby provětrávala. Při spaní vypotíme prý až 1,5 litru vody a ta jde do matrace. Takže buď denně postavit a opřít o zeď nebo rošt.

Nam nevlhnou, mam je normalne na zemi, ale neprikryvam je pri stlani perinou, aby mohly vyschnout. Bydlime ale v panelaku a nemame vysokou vlhkost v byte, jinak by to mohl asi byt problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
14.8.20 22:41

Spali jsme matraci na zemi asi rok a půl a v pohodě (nějaká ikea), teď už máme postel a je to pohodlnější, ale jako šlo to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
14.8.20 22:41

@maskovak Naopak, právě proto, že jsou tvrdé, jsou vhodnější pro páteř.

Jsou různě stupně, čistá bavlna je velmi tvrdá. Dají se sehnat různé kombinace, mají i měkčí verze. Dítěti jsem kupovala kombinaci bavlna+vlna+latexová deska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
14.8.20 22:46

Nedávala bych matraci přímo na zem kvuli plesnivění. My ji tak měli, téměř denně přes den zvedli a opřeli o zeď a stejně plesnivěla. Nejhorší je to když je člověk nemocný s horečkou, takže tam potřebuje být i přes den a do toho se hrozně potí.
Takže minimálně „palety“ pod to.

Futon je tvrdý, protože ta matrace je taky tvrdá. Pokud si na futonový spodek dáš normální pěnovou matraci, bude to přijatelně ok (ne ortopedické, ale ani ne tvrdé).

Pokud finance nejsou problém, můžeš na pevný děrovaný spodek položit matraci co má integrovaný rošt a ta už pak ortopedická je:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
14.8.20 23:05
:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
14.8.20 23:25

@Limi123

Nebyl problém se vstáváním a zvedáním dítěte z matrace na zemi? Taky plánujeme mít dítě u sebe, ale říkám si, že z postele se bude lépe zvedat než z matrace na zemi. Mám špatná záda, tak si je musím hlídat. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
15.8.20 12:05
@Callista píše:
@Limi123Nebyl problém se vstáváním a zvedáním dítěte z matrace na zemi? Taky plánujeme mít dítě u sebe, ale říkám si, že z postele se bude lépe zvedat než z matrace na zemi. Mám špatná záda, tak si je musím hlídat. Díky

Za me uplne v pohode, i v druhem tehotenstvi. S ditetem take ok, i po cisari. Vytrenovala jsem svaly, zvedam se jakoby drepem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama