Maturita 2018, připouštějící testy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lussinda
Kecalka 115 příspěvků 06.03.18 22:34
Maturita 2018 - připouštějící testy

Ahoj,
jsem v maturitním ročníku na gymnáziu a bylo nám řečeno, že prý budeme psát připouštějící testy z češtiny, matematiky, angličtiny a dalšího, námi zvoleného cizího jazyka ( pro mě španělština.)
Bylo nám to podáno tak, že pokud z tohoto testu dostaneme za 5, tak i když mi bude vycházet průměr 2 a z tohoto testu dostanu 5, nepustí mě k maturitě.
Já mám největší strach z matematiky, maturovat z ní určitě nechci. Každopádně, celé druhé pololetí píšeme jako prověrky kombinace xy maturitních testů z minulých let, což mi přijde velmi složité, učení mi zabírá spoustu času a nemám moc čas se učit na předměty, ze kterých maturovat chci, např. biologie.
Kdybych z matematiky chtěla maturovat, zapsala bych se k ní. Ať už školní nebo státní, ale já nechci. :nevim:
Vím, že na konci pololetí mi nesmí vycházet 5. Ale tohle? Koho se zeptám, o tom nikdo neslyšel.
Proč by mě učitelka na matematiku nepustila k maturitě třeba z biologie? Když na konci pololetí 5 mít nebudu? Možná bych to pochopila u lidí, co maturovat chtějí ale tohle? Samozřejmě nejsem jediná, co má s matematikou problém. To hodlá nepustit 1/4 třídy? Kvůli jednomu testu? Má na to vůbec právo? Ve školním řádě se o tom nic nepíše.
Chodím na normální gympl, určo ne žádný prestižní, spíše se řadí k těm horším :roll: Soukromý není.
Děkuji za případné uklidnění, nebo názory, postřehy.. :(

Příspěvek upraven 06.03.18 v 23:10

Reakce:
Laddmie
Závislačka 3383 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 23:05

:think: To je výmysl vaší školy nebo se takové testy píšou na všech středních? Pokud je to jen u Vas, někdo musel nastavit pravidla. Zeptej se třídního, ředitele, školské rady, zřizovatele skoly(kraj). A hlavně se neboj, určitě 5 nedostaneš. Je to ale blbost, zdržuje Tě to od příprav na maturitu z tvých předmětů. Zkus tímto někde argumentovat.

Lussinda
Kecalka 115 příspěvků 06.03.18 23:08

Kamarádi na jiných školách to právě nemají… :nevim:

tali98
Kecalka 321 příspěvků 07.03.18 05:40

Ja maturovala minuly rok a psali jsme taky pripoustejici testy a učitelé nas strasili podobne. A to jsem z matiky propadala skoro kazdy rok, opravdu to byl predmet, ktery mi delal problemy a vzdy jsem jen tak tak prosla. :roll: Ale nakonec se nam ucitele snazili v predmetech, ze kterych jsme nematurovali pomoct. Jedina ucitelka, ktera mela AJ nektere z nas nepustila a museli jit az v zari. Ale to byly opravdu vyjimky, co anglictinu neumely. Takze musis jen doufat, ze Vas ucitele take jen strasi a nakonec to bude dobry. A ten stres z toho, ze nevis co se ucit driv je normalni…snad nekdy ucitele pochopi, ze by bylo od unora dobre vynechat zbytecne predmety a venovat se predevsim tem maturitnim. Hodne stesti :kytka:

truelly
Závislačka 3062 příspěvků 07.03.18 05:44

Hlavně se neboj. Když z matiky nematurujes, určitě té pustí. Já si spíš myslím, že si chce škola vyzkoušet, jak s by byla úspěšnost u maturit, až ta matika bude povinna pro všechny. A to myslím bude jeden velký pruser, až budou muset maturovat i ti, kteří by si matiku dobrovolně v živote nedali. Beru podle sebe, ja bych byla na infarkt už jen z toho důvodu, že musím maturovat z nenávideneho předmětu.

MisaK1999
Povídálka 48 příspěvků 07.03.18 06:22

U nás zavedli to, že když napíšeš všechny 3 didaktáky na 5, tak Tě nepřipustí a to jak z českého, tak z anglického jazyka.

Lussinda
Kecalka 115 příspěvků 07.03.18 13:40

Já bych to třeba pochopila z těch předmětů, ze kterých se maturuje povinně, takže čeština a angličtina. Pokud student na gymplu, nedá ani na 4 test z češtiny, který je společný pro učňák i pro gympl, tak ( i když je to hnusné ) bych to pochopila..
Tu matiku a druhý jazyk nechápu. Španělštiny se nebojím, tu jakš takš umím, ale nematuruju z ní, protože na VŠ kam chci, by mi to bylo na nic. Tam potřebuju biologii a základy společenský věd…
Ale proč po nás chce tu státní matiku, to nechápu. Já také vždy tak nějak prolezla se 4. Je to prostě předmět, který nepobírám. Moje vysvědčení vždy bylo 1,2 ze všeho a 4 z matiky s odřenýma ušima. Někdo na to prostě nemá buňky a já si teď furt říkám, proč se vlastně na tu maturitu učím, když mě tam matikářka stejně nepustí, jelikož připouštěcí test na úrovni státní maturity prostě nenapíšu. :nevim:

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 07.03.18 14:46

Ano, měli jsme to takto taky, ale ne ze všech předmětů, jen z maturitních (takže matematiku také i když jsi nematurovala z matematiky).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >