Reklama

Maturita 2018, připouštějící testy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Lussinda
Povídálka 42 příspěvků 06.03.18 22:34
Maturita 2018 - připouštějící testy

Ahoj,
jsem v maturitním ročníku na gymnáziu a bylo nám řečeno, že prý budeme psát připouštějící testy z češtiny, matematiky, angličtiny a dalšího, námi zvoleného cizího jazyka ( pro mě španělština.)
Bylo nám to podáno tak, že pokud z tohoto testu dostaneme za 5, tak i když mi bude vycházet průměr 2 a z tohoto testu dostanu 5, nepustí mě k maturitě.
Já mám největší strach z matematiky, maturovat z ní určitě nechci. Každopádně, celé druhé pololetí píšeme jako prověrky kombinace xy maturitních testů z minulých let, což mi přijde velmi složité, učení mi zabírá spoustu času a nemám moc čas se učit na předměty, ze kterých maturovat chci, např. biologie.
Kdybych z matematiky chtěla maturovat, zapsala bych se k ní. Ať už školní nebo státní, ale já nechci. :nevim:
Vím, že na konci pololetí mi nesmí vycházet 5. Ale tohle? Koho se zeptám, o tom nikdo neslyšel.
Proč by mě učitelka na matematiku nepustila k maturitě třeba z biologie? Když na konci pololetí 5 mít nebudu? Možná bych to pochopila u lidí, co maturovat chtějí ale tohle? Samozřejmě nejsem jediná, co má s matematikou problém. To hodlá nepustit 1/4 třídy? Kvůli jednomu testu? Má na to vůbec právo? Ve školním řádě se o tom nic nepíše.
Chodím na normální gympl, určo ne žádný prestižní, spíše se řadí k těm horším :roll: Soukromý není.
Děkuji za případné uklidnění, nebo názory, postřehy.. :(

Příspěvek upraven 06.03.18 v 23:10


Reklama

Reakce:
 
Laddmie
Závislačka 3372 příspěvků 13 inzerátů 06.03.18 23:05

:think: To je výmysl vaší školy nebo se takové testy píšou na všech středních? Pokud je to jen u Vas, někdo musel nastavit pravidla. Zeptej se třídního, ředitele, školské rady, zřizovatele skoly(kraj). A hlavně se neboj, určitě 5 nedostaneš. Je to ale blbost, zdržuje Tě to od příprav na maturitu z tvých předmětů. Zkus tímto někde argumentovat.

 
Lussinda
Povídálka 42 příspěvků 06.03.18 23:08

Kamarádi na jiných školách to právě nemají… :nevim:

 
tali98
Kecalka 304 příspěvků 07.03.18 05:40

Ja maturovala minuly rok a psali jsme taky pripoustejici testy a učitelé nas strasili podobne. A to jsem z matiky propadala skoro kazdy rok, opravdu to byl predmet, ktery mi delal problemy a vzdy jsem jen tak tak prosla. :roll: Ale nakonec se nam ucitele snazili v predmetech, ze kterych jsme nematurovali pomoct. Jedina ucitelka, ktera mela AJ nektere z nas nepustila a museli jit az v zari. Ale to byly opravdu vyjimky, co anglictinu neumely. Takze musis jen doufat, ze Vas ucitele take jen strasi a nakonec to bude dobry. A ten stres z toho, ze nevis co se ucit driv je normalni…snad nekdy ucitele pochopi, ze by bylo od unora dobre vynechat zbytecne predmety a venovat se predevsim tem maturitnim. Hodne stesti :kytka:

 
truelly
Závislačka 2644 příspěvků 07.03.18 05:44

Hlavně se neboj. Když z matiky nematurujes, určitě té pustí. Já si spíš myslím, že si chce škola vyzkoušet, jak s by byla úspěšnost u maturit, až ta matika bude povinna pro všechny. A to myslím bude jeden velký pruser, až budou muset maturovat i ti, kteří by si matiku dobrovolně v živote nedali. Beru podle sebe, ja bych byla na infarkt už jen z toho důvodu, že musím maturovat z nenávideneho předmětu.

 
MisaK1999
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 06:22

U nás zavedli to, že když napíšeš všechny 3 didaktáky na 5, tak Tě nepřipustí a to jak z českého, tak z anglického jazyka.

 
Lussinda
Povídálka 42 příspěvků 07.03.18 13:40

Já bych to třeba pochopila z těch předmětů, ze kterých se maturuje povinně, takže čeština a angličtina. Pokud student na gymplu, nedá ani na 4 test z češtiny, který je společný pro učňák i pro gympl, tak ( i když je to hnusné ) bych to pochopila..
Tu matiku a druhý jazyk nechápu. Španělštiny se nebojím, tu jakš takš umím, ale nematuruju z ní, protože na VŠ kam chci, by mi to bylo na nic. Tam potřebuju biologii a základy společenský věd…
Ale proč po nás chce tu státní matiku, to nechápu. Já také vždy tak nějak prolezla se 4. Je to prostě předmět, který nepobírám. Moje vysvědčení vždy bylo 1,2 ze všeho a 4 z matiky s odřenýma ušima. Někdo na to prostě nemá buňky a já si teď furt říkám, proč se vlastně na tu maturitu učím, když mě tam matikářka stejně nepustí, jelikož připouštěcí test na úrovni státní maturity prostě nenapíšu. :nevim:

 
kaja00
Extra třída :D 13427 příspěvků 07.03.18 14:46

Ano, měli jsme to takto taky, ale ne ze všech předmětů, jen z maturitních (takže matematiku také i když jsi nematurovala z matematiky).


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >


Reklama