Maturita z AJ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 18:42

Maturita z AJ

Zdravím všechny,
Asi blbý dotaz, ale mám defakto rok a půl naučit se na maturitu z angličtiny.. Vím, je ještě čas, ale já v angličtině úplně plavu a mám už teď z toho strach.. Každý měsíc k nám do školy chodí rodilý mluvčí a rozumím mu každé druhé slovo… Máte někdo radu, jak se učit angličtinu, doma, na netu atd 8o.. Nechci žádné kurzy, nestíhala bych to… Někdo mi radil koukat na filmy v aj, ale když nerozumím tak mě to nebaví a většinou nevím o čem to je. Když si přečtu nějaký článek jsem schopna přeložit pár slov. Moc nedám dokupy ani větu, maximálně fakt jednoduchou. Jsem už z toho zoufalá.. :? :(
Ještě se učím ruštinu a španělštinu a to mi jde, ale aj prostě ne. Z ničeho jiného maturovat nemůžu :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36820
19.10.21 19:01

Zkus učebnici Angličtiny pro jazykové školy. Je to taková retro učebnice, první má modrou barvu. Jsou tam klasicky lekce s článkem na určité téma, slovíčka pod tím a cvičení. Začínala jsem takto a vyhovovalo mi to, protože to tam je vysvětlené česky. Teď už můžu mít učebnici celou v angličtině.

Ten rodilák je super. Zkus ho poprosit, ať na tebe mluví pomaleji. Jestli se jde připravit na hodinu dopředu, prolistuj si, co budete probírat. Poslouchej jazyk, nesnaž se hned porozumnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27512
19.10.21 19:01

Tak si najdi nějakého YouTubera a koukej na něj, třeba tě to chytí když tě bude zajímat téma a nebude to tak složité jak film a kratší. Na mobilu třeba Duolingo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
19.10.21 19:03

Proč nemůžeš maturovat z jiného jazyka? Já maturovala z aj i rj (dobrovolně).
Je zvláštní, že druhé dva jazyky ti jdou. Jo, jasně jsou to jazyky z jiných jazykových větví, ale chápala bych, kdyby ti šla třeba matika a na jazyky by si byla špatná.
Dobré je v jazyce psát deníček, nebo cokoliv, prostě souvislý text. A nebo si text odříkávat v hlavě. Zdá se ti, že nic nevíš, ale nakonec něco vymyslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 19:08

@Russet děkuji kouknu.
Bohužel nevím, dozvím se to až v dané hodině. Probírají s námi maturitní témata, minulý týden třeba povolání. Takže bohužel dopředu nevím. Docela mě to mrzí, že mu nerozumím, je sympatický a zároveň nechci ovlivňovat ostatní žáky kteří angličtinu fakt umí. Jsme ve třídě snad jen tři kteří jsou na tom špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 19:09

@pikola duolingo sem si stáhla. :)

• Citovat
  • Nahlásit
783
19.10.21 19:10

Píšeš, že nemáš čas na kurzy, naopak jazykové školy tě připraví nejlépe a nejrychleji. Budou se právě věnovat jen té přípravě k maturitě. 1 - 1,5 hodin týdně zas tolik času není, to se nikde rychleji nenaučíš, ale nevýhoda je, že se platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 19:12

@AnnieTRoj protože ruštinu mám jen dvě hodiny týdně a prý aby se mohlo z daného jazyka maturovat tak musí být minimálně tři hodiny týdně.. A Španělštinu mám jen jako koníček po škole, psaní s kamarády z ciziny atd. Učila jsem se ji na zš a chytla mě. Matematika mi také nejde takže musím z angličtiny, prý se jí naučím líp než matematiku.

• Citovat
  • Nahlásit
4028
19.10.21 19:13

Ten fígl s filmama je ten, že si musíš zapnout anglické titulky. Pokud rozumíš cca každé druhé slovo rodilému mluvčímu, budeš se chytat. Lepší jsou starší než novější, trendy současné angličtiny pak snadno pochytíš třeba z toho yt… ale to je zrovna k maturitě stejně jedno, spíš kvůli praxi.

Příspěvek upraven 19.10.21 v 19:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
19.10.21 19:13
@Anonymní píše:
@pikola duolingo sem si stáhla. :)

To je dobrý pro základní domluvení v cizině, nevím jestli k maturitě bude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 19:14

@madyb právě mám letos na nic rozvrh, každý den přijíždím domu kolem 17 h. Skončila jsem i sportem, protože bych to nestíhala… Proto bych preferovala se učit sama, po večerech.

• Citovat
  • Nahlásit
704
19.10.21 19:14

Najdi si na YT „Broňa angličtina“, nevím jak je přesně, anglicky umím a i tak na něj moc ráda koukám 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36820
19.10.21 19:15
@Anonymní píše:
@Russet děkuji kouknu.
Bohužel nevím, dozvím se to až v dané hodině. Probírají s námi maturitní témata, minulý týden třeba povolání. Takže bohužel dopředu nevím. Docela mě to mrzí, že mu nerozumím, je sympatický a zároveň nechci ovlivňovat ostatní žáky kteří angličtinu fakt umí. Jsme ve třídě snad jen tři kteří jsou na tom špatně.

To je zvláštní, že jiné jazyky ti jdou… To, co probíráte, asi připravuje vaše česká lektorka. Nešlo by zeptat se jí? Našla bys pár slovíček k tématu a byla bys jistější. Nesnaž se mluvit v souvětích, prostě začni holými větami. Trochu se otrkáš. Pamatuju si, že jeden rodilý mluvčí na jazykovce nám na férovku řekl, že jsme pokročilí a že na nás prostě bude mluvit normálně 😂 A taky mu někteří nerozumněli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36820
19.10.21 19:16
@Asiina píše:
Najdi si na YT „Broňa angličtina“, nevím jak je přesně, anglicky umím a i tak na něj moc ráda koukám 😊

Broňa má takový rušivý grimasy. Jinak.je sympatický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36820
19.10.21 19:18
@madyb píše:
To je dobrý pro základní domluvení v cizině, nevím jestli k maturitě bude stačit.

Je to dobrý na naučení se sestavování vět. Když si to nastaví, denně bude chvilku na tom pracovat. U jazyku je dobrá pravidelnost. Samotné to samozřejmě nestačí. Taky jsem to chvilku měla, nejlepší tam byla taková nafučená teenagerka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat