Maturita z biologie - nezvládám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 18:15
Maturita z biologie - nezvládám

Je tu někdo, kdo maturoval z biologie? Jestli jo, jakým stylem jste se učili? Biologii mám na škole jako povinný předmět, ale opravdu nevím, jak to do maturit zvládnu, nedokážu si věci dát do souvislostí a většinou se všechno snažím učit nazpaměť..nejtěžší je pro mě asi lidské tělo, pak dále otázky, které se týkají rostlin, jako např. rostlinná pletiva, orgány, nahosemenné, krytosemenné rostliny.,.to je snad ještě horší :(
Jak se naučit aspoň na trojku, čtyřku, abych to zvládla? Budu ráda za všechny tipy :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Khalesi
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 06.05.19 18:21

Me silene pomahalo si vse prekreslovat na obrovske ctvrtky s popiskama a ty jsem mela vylepene na zdi chalupy, chodila jsem porad dokola okolo toho, cetla a ukladala do pameti. Jenze mam fotografickou pamet coz mi to ulehcovalo. Nakonec matura za 3.
Klasika pak porad vse psat a psat a psat. Znas to, stokrat nic umorilo osla. Drtim palec:thumbsup:

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 06.05.19 18:23

Radu na biologii nemám, ale pokud jsi na školu vyloženě nekašlala a chodila do ní, tak ti to v hodnocení promítnou a na tu čtýru to dáš.

Uživatel je onlineBa-stet
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 06.05.19 18:27

Taky nemám radu přímo na biologii, ale mně pomáhalo dělat vlastní výpisky. Pěkně vlastní rukou, pokud možno stručně, co je třeba, tak nakreslit.

Elenloth
Závislačka 4235 příspěvků 6 inzerátů 06.05.19 18:27

Ale to maturuješ už teď někdy, ne? Já jsem se učila tak, že jsem na to celou školu neprděla a ve čtvrťáku si od září vypracovávala otázky. Každé téma výcuc na 2 A4.
Perlička na závěr - vytáhla jsem si otázku, kterou jsem omylem nezpracovala - přehlídla jsem ji v seznamu, myslela jsem, že už ji mám. Takže potítko bylo opravdu potítko.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 06.05.19 18:28

Tak asi máte dané nějaké otázky, ne? Tak mně obecně funguje si k dané otázce něco pročíst, třeba v učebnici nebo na internetu a udělat si z toho sama výpisky, nějaký přehled, ale tak, aby mi dával smysl a rozuměla jsem tomu - ne jen otrocky přepsat věty, které tam jsou napsané. Jakmile najdeš slovo, kterému nerozumíš, tak si ho najdi, vysvětli si ho a třeba i napiš jinak, abys mu rozuměla. Třeba si i k otázce i nakresli obrázek a podobně. Říkám tomu učení metodou ledovce - načtu si toho celkem dost, na papír hodím jen to nejpodstatnější, ale když si to pročítám, vidím za tím i souvislosti, které jsem se dozvěděla z rozsáhlejších textů.
Ale záleží, kolik máš na to ještě času. Tohle je způsob, jak se to skutečně naučit - ne jen narychlo nadrtit na tu jednu zkoušku. :nevim:

_.Emilyyy
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 06.05.19 18:30

@Paola21 Taky si myslim, v ústní maturitě radi profesoři vsem, nekomu vic nekomu min, ale vzdy te nejak navedou.

U tech učitelů, kteri jsou přítomni u ústní maturitu, tak je dobry, kdyz s nima vycházís v dobrym.Ono se to zakladatelko vyplatí

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 06.05.19 18:34

Měla jsem normálně zpracované otázky na papír, už u toho jsem se dost naučila, a pak jsem biflovala. Ale přišlo mi teda většina věcí dost logických, hlavně v lidském těle :nevim: jak už tu psaly - pokud jsi na to ty 4 roky totálně nekaslala, tak ty souvislosti znáš, jen to doladis, neboj :palec: a pokud jsi na to kašlala, tak doporučuji navrcet se to nazpaměť a doufat v zázrak :oops:

Jezelia
Kecalka 409 příspěvků 06.05.19 18:57

Konkrétně biologii taky neporadím, ale mně pomáhalo to, že jsem si otázky zpracovala ručně, dělala jsem si výcuc z více zdrojů, takže jsem četla prakticky jednu věc několikrát. Každou zpracovanou otázku jsem si vybarvila (podtrhala, vyzdobila) jinou barvou, takže se mi to pak spojilo. Během svaťáku byla má strategie taková, že jsem se denně učila 5 otázek z každého ze 4 předmětů (měla jsem ještě pouze školní, 4 předměty, každý po 25 otázkách). To jsem zvládla za 5 dnů, 6. den jsem si ještě opakovala ty otázky, kde jsem měla největší problém a 7. jsem se připravovala psychicky, to už jsem na učení kašlala.
Ale je fakt, že otázky jsem měla vypracované dávno před svaťákem. Na VŠ mi pomáhalo to, že jsme se učili ve skupině, pak se mi třeba spojilo, kdo co říkal, na co se kdo ptal…

veselamuchomurka
Stálice 58 příspěvků 06.05.19 19:01

Najeď si na stránky http://www.gymh.cz/…biologie.htm, pak můžeš ještě vpravo rozkliknout seminář s genetikou. Je to tam celkem jasně a stručně

vulpes
Kelišová 5079 příspěvků 06.05.19 19:28

Tak to já měla systém učení se spíš na češtinu a angličtinu.
Biologie a chemie pro mě byly ty jednodušší předměty, kde mi všechno naopak dávalo smysl jako celek a hromada se toho dala vymyslet nebo odvodit.
Ale nejvíc jsem se asi naučila vypracováním jednotlivých otázek - resp. jsem ani nic vypracovávat nemusela - jak jsem nepsala poznámky celou střední do sešitů, ale na jednotlivé papíry, tak jsem jen poskládala papíry do skupin podle otázek a bylo to.

maja45
Kecalka 145 příspěvků 06.05.19 20:16

Já maturovala z biologie, protože mě bavila, hlavně lidské tělo. Měla jsem vypracované otázky, tzv. pavouky-respektive různá schémata, věci co patřily k sobě podtrhané stejnou barvou a pod sebou, malovala jsem si obrázky a ty sama popsala…atd. Hlavně jsem používala sešity s výpisky z předchozích let a tam jsem si dopisovala a domalovávala. Ale já mám fotografickou pamět, a tohle vyhovuje. V biologii se dají najít souvislosti, navíc se mi právě vybavovaly ty obrázky. Dějepis se mi naopak učí blbě…Ale pokud se začínáš učit až teď, nemáš přípravu a nebaví tě to, tak to bude asi těžké…

sediza
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 06.05.19 20:45

Základ je ke každé otázce umět aspoň něco!!! Jinak ja se maturitu z biologie bála úplně nejmíň. Měli jsme super učitelku. Ideální je se učit ze dvou knih, aby to clovek dobře pochopil a delat si výpisky -vypracovat si maturitní otázky.

Janli
Echt Kelišová 8462 příspěvků 06.05.19 23:18

Napiš si ke každé otázce záchytné body a nalep si to na dveře záchodu. Stejně tak systémy rostlin a živočichů. Já jsem to udělala a za půl roku mohla z fleku odmaturovat celá rodina :mrgreen:.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 06.05.19 23:25
@Elenloth píše:
Ale to maturuješ už teď někdy, ne? Já jsem se učila tak, že jsem na to celou školu neprděla a ve čtvrťáku si od září vypracovávala otázky. Každé téma výcuc na 2 A4.
Perlička na závěr - vytáhla jsem si otázku, kterou jsem omylem nezpracovala - přehlídla jsem ji v seznamu, myslela jsem, že už ji mám. Takže potítko bylo opravdu potítko.

dcera maturovala z biologie loni a vtáhla si přesně tu jedinou otázku, co nechtěla :roll: Takže se taky hodně zapotila :,(
Jinak za mě je základem biologie jí porozumnět, nedrtit se teorie, jejich podstatu nechápu 8) To je k ničemu! Pochopit, o čem je řeč, klidně kreslit či vyhledávat obrázky, schémata, souvisvosti, jak to všechno funguje! A dělat si zápisky vlastní rukou, nikoli obšlehnout odfláknutý výtvor někoho jiného!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama