Maturita z matematiky 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SAJ
Závislačka 2980 příspěvků 03.05.18 18:42
Maturita z matematiky - 2018

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli si tu někdou zkoušel propočítat letošní maturitní test z matematiky.
Zadání je ke stažení na stránkách Cermatu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 03.05.18 18:46

Ne a zkoušet to ani nebudu. Jsem ráda, že napočítám do 10 :roll: Upřímně obdivuju všechny, co to zvládnou.

Ivulita
Kecalka 112 příspěvků 03.05.18 18:51

Nepočítala jsem ho, ale prošla jsem ho (jako každý rok od počátku státních maturit).

SAJ
Závislačka 2980 příspěvků 03.05.18 18:55
@Ivulita píše:
Nepočítala jsem ho, ale prošla jsem ho (jako každý rok od počátku státních maturit).

A jak ti přišel?

Ivulita
Kecalka 112 příspěvků 03.05.18 18:57
@SAJ píše:
A jak ti přišel?

Řekla bych, že trochu obtížnější, než ty minulé, resp. látka plus mínus stejná, ale formulace obtížnější. Jak tobě?

smajlik345
Kecalka 312 příspěvků 03.05.18 18:59

Na to aby to člověk udělal minimalně na 4 je to lehké

novakova.t
Závislačka 3170 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 19:02

Matika je spíše o logice..ja sni mela problém…hlavne kvadraticke rovnice..proste jsem znich rupla na střední…a ve finále je v životě nepotřebuji. :nevim:
Tak ze zkoušet to nebudu

SAJ
Závislačka 2980 příspěvků 03.05.18 19:03

Mně to prívě přišlo hrozně lehké, ale já nejsem relevantní posuzovatel. Vím, že z toho byla děcka vydivočená, ale já moc nechápu proč. Přišlo mi to opravdu hodně snadné.

SAJ
Závislačka 2980 příspěvků 03.05.18 19:05
@novakova.t píše:
Matika je spíše o logice..ja sni mela problém…hlavne kvadraticke rovnice..proste jsem znich rupla na střední…a ve finále je v životě nepotřebuji. :nevim:
Tak ze zkoušet to nebudu

Počkej, co chceš na kvadratických rovnicích nechápat? Mám tam neznámou na druhou, tak upravím na základní tvar a použiju vzoreček… Nic víc.

laducha
Generální žvanilka 21358 příspěvků 03.05.18 19:07
@SAJ píše:
Mám tam neznámou na druhou, tak upravím na základní tvar a použiju vzoreček… Nic víc.

No právě :mrgreen:

Jdu na to mrknout.

Ivulita
Kecalka 112 příspěvků 03.05.18 19:08
@SAJ píše:
Mně to prívě přišlo hrozně lehké, ale já nejsem relevantní posuzovatel. Vím, že z toho byla děcka vydivočená, ale já moc nechápu proč. Přišlo mi to opravdu hodně snadné.

Samozřejmě že to celkově bylo jednoduché, taková je státní maturita od začátku (když nepočítám dřívější vyšší úroveň). Já to každý rok sleduji právě proto, že se všude říká, kolik tisíc studentů nedokončí kvůli ďábelskému Cermatu školu. S minimem učení to ale snad musí být zvládnutelné pro každého středoškoláka. :nevim:

debra.morgan
Závislačka 2964 příspěvků 03.05.18 19:08

No jen jsem to si to prošla, na počítání jsem moc líná, ale žádný extra problémy bych s tím asi neměla…resp. nejsou tam žádné úlohy, které by mě překvapily, kdybych se na maturitu připravovala…

jinak na matiku jsem stížnosti letos zatím neslyšela, ale prý čj byla letos nějáká divoká…

pavla.souku
Stálice 85 příspěvků 03.05.18 19:16

Já bych to naudělala, nikdy jsem nebyla na matematiku, proto nechápu, proč jí chtějí zavést povinně. Někomu jde spíš angličtina, někomu zase matematika, proto by stále mělo být právo volby.

Yorkmut
Kecalka 321 příspěvků 03.05.18 19:18
@debra.morgan píše:
No jen jsem to si to prošla, na počítání jsem moc líná, ale žádný extra problémy bych s tím asi neměla…resp. nejsou tam žádné úlohy, které by mě překvapily, kdybych se na maturitu připravovala…jinak na matiku jsem stížnosti letos zatím neslyšela, ale prý čj byla letos nějáká divoká…

Cj jsem prave dodelala. Uz se knoura, proc maji znat Hynaisovu oponu v ND :roll:.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 03.05.18 19:20

Vzhledem k tomu, ze jsem maturovala pred dvadvaceti lety, tak bych nespocitala ani prd a kulicku. Ve skole jsem to umela, ale pak jsem nic z toho v zivote nepotrebovala a uspesne zapomnela.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama