Reklama

Maturita z matematiky 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SAJ
Závislačka 3039 příspěvků 03.05.18 18:42
Maturita z matematiky - 2018

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli si tu někdou zkoušel propočítat letošní maturitní test z matematiky.
Zadání je ke stažení na stránkách Cermatu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 4017 příspěvků 03.05.18 18:46

Ne a zkoušet to ani nebudu. Jsem ráda, že napočítám do 10 :roll: Upřímně obdivuju všechny, co to zvládnou.

Ivulita
Kecalka 350 příspěvků 03.05.18 18:51

Nepočítala jsem ho, ale prošla jsem ho (jako každý rok od počátku státních maturit).

SAJ
Závislačka 3039 příspěvků 03.05.18 18:55
@Ivulita píše:
Nepočítala jsem ho, ale prošla jsem ho (jako každý rok od počátku státních maturit).

A jak ti přišel?

Ivulita
Kecalka 350 příspěvků 03.05.18 18:57
@SAJ píše:
A jak ti přišel?

Řekla bych, že trochu obtížnější, než ty minulé, resp. látka plus mínus stejná, ale formulace obtížnější. Jak tobě?

smajlik345
Kecalka 428 příspěvků 03.05.18 18:59

Na to aby to člověk udělal minimalně na 4 je to lehké

lampicka11
Závislačka 3396 příspěvků 2 inzeráty 03.05.18 19:02

Matika je spíše o logice..ja sni mela problém…hlavne kvadraticke rovnice..proste jsem znich rupla na střední…a ve finále je v životě nepotřebuji. :nevim:
Tak ze zkoušet to nebudu

SAJ
Závislačka 3039 příspěvků 03.05.18 19:03

Mně to prívě přišlo hrozně lehké, ale já nejsem relevantní posuzovatel. Vím, že z toho byla děcka vydivočená, ale já moc nechápu proč. Přišlo mi to opravdu hodně snadné.

SAJ
Závislačka 3039 příspěvků 03.05.18 19:05
@novakova.t píše:
Matika je spíše o logice..ja sni mela problém…hlavne kvadraticke rovnice..proste jsem znich rupla na střední…a ve finále je v životě nepotřebuji. :nevim:
Tak ze zkoušet to nebudu

Počkej, co chceš na kvadratických rovnicích nechápat? Mám tam neznámou na druhou, tak upravím na základní tvar a použiju vzoreček… Nic víc.

laducha
Generální žvanilka 21586 příspěvků 03.05.18 19:07
@SAJ píše:
Mám tam neznámou na druhou, tak upravím na základní tvar a použiju vzoreček… Nic víc.

No právě :mrgreen:

Jdu na to mrknout.

Ivulita
Kecalka 350 příspěvků 03.05.18 19:08
@SAJ píše:
Mně to prívě přišlo hrozně lehké, ale já nejsem relevantní posuzovatel. Vím, že z toho byla děcka vydivočená, ale já moc nechápu proč. Přišlo mi to opravdu hodně snadné.

Samozřejmě že to celkově bylo jednoduché, taková je státní maturita od začátku (když nepočítám dřívější vyšší úroveň). Já to každý rok sleduji právě proto, že se všude říká, kolik tisíc studentů nedokončí kvůli ďábelskému Cermatu školu. S minimem učení to ale snad musí být zvládnutelné pro každého středoškoláka. :nevim:

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3555 příspěvků 03.05.18 19:08

No jen jsem to si to prošla, na počítání jsem moc líná, ale žádný extra problémy bych s tím asi neměla…resp. nejsou tam žádné úlohy, které by mě překvapily, kdybych se na maturitu připravovala…

jinak na matiku jsem stížnosti letos zatím neslyšela, ale prý čj byla letos nějáká divoká…

pavla.souku
Stálice 96 příspěvků 03.05.18 19:16

Já bych to naudělala, nikdy jsem nebyla na matematiku, proto nechápu, proč jí chtějí zavést povinně. Někomu jde spíš angličtina, někomu zase matematika, proto by stále mělo být právo volby.

Yorkmut
Kecalka 325 příspěvků 03.05.18 19:18
@debra.morgan píše:
No jen jsem to si to prošla, na počítání jsem moc líná, ale žádný extra problémy bych s tím asi neměla…resp. nejsou tam žádné úlohy, které by mě překvapily, kdybych se na maturitu připravovala…jinak na matiku jsem stížnosti letos zatím neslyšela, ale prý čj byla letos nějáká divoká…

Cj jsem prave dodelala. Uz se knoura, proc maji znat Hynaisovu oponu v ND :roll:.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.05.18 19:20

Vzhledem k tomu, ze jsem maturovala pred dvadvaceti lety, tak bych nespocitala ani prd a kulicku. Ve skole jsem to umela, ale pak jsem nic z toho v zivote nepotrebovala a uspesne zapomnela.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >