Maturita z matematiky, stále se nedaří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  02.05.18 11:20
Maturita z matematiky, stále se nedaří

Ahoj holky,
už jsme celá rodina na konci sil. Syn dnes počtvrté maturoval z matematiky a z největší pravděpodobností opět neúspěšně. Je to šikovný kluk, v podstatě premiant odborné školy. Z matiky nemá jinou známku než jedničku, chodí dva roky na doučování. Jak učitel, tak lektor se vyjádřili, že více už ho naučit nemůžou, že maturitu prostě udělá a vypadá to, že to je opět v troubě. Nervy. Syn říkal, že to ani nemohl přečíst. Doma má zázemí, nikdo mu nic nevyčítá, snažíme se ho maximálně povzbuzovat a podporovat. Má sebevědomí, plány do budoucna, chtěl jít na vysokou. Je mi to tak strašně líto, mám pocit obrovské nespravedlnosti. Nevíte, zda se to dá nějak řešit? Třeba nějakou vyjímečnou zkouškou? Mám o něj strach, aby si něco neudělal. Už je toho opravdu přespříliš…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  02.05.18 11:29

Udělal si všechny na internetu dostupné testy z minulých let? Asi ano, když má i doučování, že?
Pokud za to mohou nervy, poradila bych se s lékařem a dala před dalším pokusem prášek na nervy.
Sama jsem se, ač jinak jednickarka a dvojkarka, pomalu sesypala před ústní maturitou. Bez Lexaurinu a nějaké injekce bych tam snad ani nedošla. A s touto pomocí jsem to dala relativně v pohodě.

MarieP
Závislačka 2966 příspěvků 02.05.18 11:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
už jsme celá rodina na konci sil. Syn dnes počtvrté maturoval z matematiky a z největší pravděpodobností opět neúspěšně. Je to šikovný kluk, v podstatě premiant odborné školy. Z matiky nemá jinou známku než jedničku, chodí dva roky na doučování. Jak učitel, tak lektor se vyjádřili, že více už ho naučit nemůžou, že maturitu prostě udělá a vypadá to, že to je opět v troubě. Nervy. Syn říkal, že to ani nemohl přečíst. Doma má zázemí, nikdo mu nic nevyčítá, snažíme se ho maximálně povzbuzovat a podporovat. Má sebevědomí, plány do budoucna, chtěl jít na vysokou. Je mi to tak strašně líto, mám pocit obrovské nespravedlnosti. Nevíte, zda se to dá nějak řešit? Třeba nějakou vyjímečnou zkouškou? Mám o něj strach, aby si něco neudělal. Už je toho opravdu přespříliš…

A co zkusit jazyk? Kamarádka takhle maturovala z matematiky tuším 6× a nedopadlo to, tak šla na jazyk…Bude maturoval letos, tak to snad dopadne… Je prostě zmatkářa a i přes doučování tu matematiku nedala… Znám hodně lidí, kteří z matematiky prolitli… Osobně se mi zdála celkem lehká, ale opravdu stačí trošku trémy a je to v… Ty uzavřené úlohy jsou mor…stačí špatně opsat výsledek z papíru, kde počítáš a máš 0 bodů… A je jedno, že to umíš… :cert: Kolik má ještě pokusů?

zrcadlo
Kelišová 6372 příspěvků 02.05.18 11:33

Pokud má učivo opravdu zmáknuté, tak jste se měli zaměřit spíš na zvládnutí trémy a časového tlaku. Takže např. psát cvičný test na nějakém veřejném místě a s tvrdou časovou dotací (aby se naučil zavřít se do bubliny). Lektora měl soukromého, nebo chodil na kurz, kde by musel psát test v místnosti s dalšími lidmi?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 02.05.18 11:41

Tak jestli byl problem jenom v treme, tak jste se meli poradit u doktora :nevim: Nektera slabsi antidepresiva muze napsat i obvodak. Kdyby bral par dni treba lexaurin, tak by mu to neuskodilo a pomohlo to se z testu nehroutit. Ma jeste nejaky pokus nebo uz by musel opakovat ctvrtak?

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 02.05.18 11:46

Nekdo to tak ma. Mam kamaradku, co maturitu zvladla diky Lexaurinu. Byla to hrozna tremistka, rozhodila ji nejaka drobnost a byla v takove kreci, ze neudelala nic.

Diky Lexaurinu nakonec zvladla i VŠ. Zapila ho vzdycky pred zkouskou, jinak ho nikdy nebrala. Predepsal ji to lékař, ke kteremu chodila :nevim:

Uz je to par let zpatky, dneska uz je na tom s tremou o dost lepe a nic takoveho nepotrebuje.

Tableta
Závislačka 3729 příspěvků 02.05.18 11:51
@MarieP píše:
A co zkusit jazyk? Kamarádka takhle maturovala z matematiky tuším 6× a nedopadlo to, tak šla na jazyk…Bude maturoval letos, tak to snad dopadne… Je prostě zmatkářa a i přes doučování tu matematiku nedala… Znám hodně lidí, kteří z matematiky prolitli… Osobně se mi zdála celkem lehká, ale opravdu stačí trošku trémy a je to v… Ty uzavřené úlohy jsou mor…stačí špatně opsat výsledek z papíru, kde počítáš a máš 0 bodů… A je jedno, že to umíš… :cert: Kolik má ještě pokusů?

maturita z matematiky je teď už povinná, ne? :think:

rokris
Kelišová 5109 příspěvků 02.05.18 11:58
@Tableta píše:

Ještě myslím ne úplně všude.

Lollitka
Kecalka 461 příspěvků 02.05.18 12:01

Já bych se naopak benzáčů (Lexaurin, Neurol, Rivotril…) trochu bála, protože mohou narušovat kognitivní funkce. Sice se člověk zklidní, ale může mít „vygumováno“. Proto bych si Lexaurin apod. rozhodně nebrala napoprvé před velikou zkouškou, jako je maturita, ale vyzkoušela bych ho někdy předem, také může tlumit a člověk pak může vytuhnout. Sama jsem brala Rivotril 3 roky (naštěstí až po VŠ) kvůli velikým psychickým problémům a vygumovaná jsem hodně, i když Dr. říkají, že se to zas vrátí do normálu po nějakém čase, když se benzáče vysadí. Jasně, že užít jednorázově může být něco jiného, ale nedoporučují se po benzáčích řídit motorová vozidla, pracovat ve výškách… naopak mohou pozornost ovlivnit i negativně.

MarieP
Závislačka 2966 příspěvků 02.05.18 12:11
@Tableta píše:

Až od roku 2021/2022.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 02.05.18 12:16
@MarieP píše:
Až od roku 2021/2022.

Fakt? No to bude teprve p.del :lol:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.05.18 12:16

Matematika se moc nedá naučit.. pro mě to bylo jako vaření a tabulky byla moje kuchařka. Pokud míval z matematiky jedničku a rozuměl tomu, měla by pro něj být maturitní zkouška brnkačka.

MarieP
Závislačka 2966 příspěvků 02.05.18 12:20
@Bandii píše:
Fakt? No to bude teprve p.del :lol:

Jj, i na učňácích s maturitou… No uvidíme… :nevim:

jahuhudka
Echt Kelišová 9988 příspěvků 02.05.18 12:59

Proc maturuje tedy z matiky?

Anonymní  02.05.18 13:07

Díky všem za rady. Ročník letos opakoval, takže má ještě dva pokusy - na podzim a příští jaro. Učitel ve škole ho dost driloval pod tlakem. Dával mu testy při vyučování, při normální výuce, musel je stihnout za vyučovací hodinu. Nebyl problém. Problém je maturita, to se nedá nasimulovat. Co se týče léků, koupila jsem mu volně prodejný, teď nevím název, začíná to nějak Gua…Ostatním lékům není nakloněn a já ho nechci nutit. Těžko odhadnout, jak to na něj bude působit. Anglinu nedělal, protože jazyky mu vůbec nejdou, matika mu nikdy nedělala problém.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama