Maturita z matematiky - vysvětlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ms97
Povídálka 46 příspěvků 26.04.18 10:23
Maturita z matematiky-vysvetleni

Hezky den. Asi to sem moc nepatri, ale uz nevim, co dal. Vybrala jsem si maturitu z matematiky a pristi tyden delam didaktak. Jenze zjistuju, ze na tom nejsem dobre.. Minule leto jsem mela vaznou dopr. nehodu a pres pul roku jsem byla upoutana na luzku a nechodila jsem (zlomena pánev a rozdrcene obratle a nart a prsty..), takze jsem do skoly nemohla dochazet a ucila se doma, co mi spoluzacka poslala zapisy. Nenasel by se tu nekdo, kdo by se mi mohl chvilku pres internet venovat a vysvetlit mi zaklady matematiky? Kdyz jsem si zkousela didaktak, tak nerozumim tomu zadani, co tam mam delat.. Pomuzete mi nekdo? Moc dekuju :)

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4333 příspěvků 26.04.18 10:57

Tak proc jsi si vybrala tu matiku? A nebo uz je povinna??

ms97
Povídálka 46 příspěvků 26.04.18 10:58

Protoze anglictinu bych nedala vubec :(

MarieP
Závislačka 2994 příspěvků 26.04.18 11:08
@ms97 píše:
Protoze anglictinu bych nedala vubec :(

Jak nerozumíš zadání? 8o Začni šprtat, sežeň si doučování a v nejhorším si to v září zopakuješ… Ale nerozumět zadání? :think:

pavla.souku
Stálice 75 příspěvků 26.04.18 11:10

Myslím, že angličtina je mnohem lehčí, můžeš natipovat abcd a mít šanci, že opravdu uděláš, aniž bys angličtině rozuměla, matematika je horší v tom, že opravdu musíš zapsat výsledek, pokud jí nerozumíš, jsi nahraná. Ostatně od roku 2021 je matematika povinná, větší kravinu opravdu už vymyslet nemohli, je plno lidí, co jsou chytří, ale nejsou orientováni na matematiku a pak kvůli tomuhle nebudou mít maturitu.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 26.04.18 11:18

Klidně se ozvi. Učím se se švagrem taky na didakťák.

ms97
Povídálka 46 příspěvků 26.04.18 11:19
@Medisek píše:
Klidně se ozvi. Učím se se švagrem taky na didakťák.

To byste byla zlatá :kytka:

inkakřivák
Extra třída :D 12533 příspěvků 26.04.18 11:32

Já s povinnou matikou plně souhlasím a jsem ráda, že se vrátila. Protože i kdyby šel člověk na filozofii nebo na medicínu nebo nevím kam, musí umět logicky myslet. A to vás naučí právě matematika. A přiznávám se, že v tom řádu matematiky vidím i krásu. Takže za mne - je to dobře.

sagina
Kelišová 7427 příspěvků 26.04.18 11:42
@inkakřivák píše:
Já s povinnou matikou plně souhlasím a jsem ráda, že se vrátila.

vrátila? po jaké době? na střední nastupovala před víc jak čtvrtstoletím, ještě za minulého režimu, a ani tehdy povinná nebyla :nevim: kupodivu, žiju a pracuji i bez ní a dokonce ani při studiu na VŠ to nijak neznevýhodňovalo :nevim:

mmch ani teď nemá být povinná pro všechny, některé obory mají z povinnosti výjimku. ačkoli jsou taky maturitní. ačkoli se z nich dá taky jít na VŠ.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 11:45

inkakřivák
Extra třída :D 12533 příspěvků 26.04.18 11:45

To nevím po jaké době, já ji měla normálně povinnou a moje děti z ní maturovaly taky. A to zase není tak dlouho si myslím. 16 let? Neříkám, že bez ní nemůžeš žít a pracovat, ale říkám, že dle mého je dobře, že ji opět dali povinnou. Možná si ji děcka vybraly samy jako nepovinný předmět, to si vážně nepamatuju.
A kupodivu u nás z celého ročníku 33 lidí opakovala matematiku jenom jedna. A zvládla ji. A že to bylo i dost síla, u nás.

sagina
Kelišová 7427 příspěvků 26.04.18 11:47

@inkakřivák já nastupovala 1989, maturovala o 4 roky později a matika povinná nebyla. nebylo to revolucí, to platilo už při mém nástupu na školu. ale ano, spolužačka z gymplu z matiky maturovala. protože byla z gymplu a gympláci z ní maturovali.

mojmira
Hvězda diskuse 70422 příspěvků 26.04.18 11:59
@inkakřivák píše:
To nevím po jaké době, já ji měla normálně povinnou a moje děti z ní maturovaly taky. A to zase není tak dlouho si myslím. 16 let? Neříkám, že bez ní nemůžeš žít a pracovat, ale říkám, že dle mého je dobře, že ji opět dali povinnou. Možná si ji děcka vybraly samy jako nepovinný předmět, to si vážně nepamatuju.
A kupodivu u nás z celého ročníku 33 lidí opakovala matematiku jenom jedna. A zvládla ji. A že to bylo i dost síla, u nás.

no já maturovala dříve než ty a matematika povinná nebyla ;),dcera na zdravce také ne a mladší syn, to si nepamatuju :oops: v té době jsem na tom byla špatně a to fakt teď nevím :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 12533 příspěvků 26.04.18 14:14

@mojmira No tak já se přiznám, já jsem maturovala v roce 76, na gymplu a matika byla povinná.

vokishka
Extra třída :D 11896 příspěvků 26.04.18 17:54
@mojmira píše:
no já maturovala dříve než ty a matematika povinná nebyla ;),dcera na zdravce také ne a mladší syn, to si nepamatuju :oops: v té době jsem na tom byla špatně a to fakt teď nevím :nevim:

já maturovala 88 a matika povinná byla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama