Maxi cosi rodi nebo Romer Kid?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 30.09.14 11:07
Maxi cosi rodi nebo Romer Kid?

Dobrý den,
našla jsem tuto diskuzi, ale poměrně starou, nemůžu se rozhodnou mezi těmito dvěma sedačkami, poradíte? Jde mi o bezpečnost, pohodlí, polohování. Romer mi přijde lepší, že je dítě víc chráněné, ale Rodi je prý lepší na polohování a dají se k ní přikoupit doplnky, držák na lahve, podložka pod nohy atd. Tak ted nevím, prosím o rady a zkušenosti.

Reakce:
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 30.09.14 11:29

My jsme teď kupovali rodifix. Byli jsme v obchodech na okukování a paní nám dala odzkoušet Romer a chlap na to, že je strašně lehká, kdežto rodifix je kovová konstrukce a pry to při nárazu víc vydrží. toť názor mého chlapa.

steeve
Kelišová 7028 příspěvků 30.09.14 11:32

@saiiimona nevím který typ Maxi-cosi chcete s Kidem porovnávat, ale předpokládám, že když Kid stojí cca 2500,– tak porovnáváte základní modely Rodi, tedy Rodi SPS( max. Rodi XP) a k těm se podnožka nedělá, dělá se pro model Rodi Airprotect, který už stojí cca 4000,–( i to lepší polohování má pouze Airprotect, modely SPS a XP mají půolohování srovnatelné s Kidem) a ten držák pití stojí také cca 400,– to je lepší už koupit dítěti kapsář na zadní stranu opěradla, nebo univerzální držák pití s přiděláním na okno za 50,– u benzínky, takže bych se nerozhodoval podle doplňků, ale podle sedačky
Pokud bych to bral z hlediska bezpečnosti, tak Römer Kid má 4, kdežto Rodi SPS má pouze 3, a ta lepší Rodi XP sice už má 4*, ale cenou je už také přes 3000,–
takže cenově nejlépe na svoji bezpečnost vyjde model Römer Kid

steeve
Kelišová 7028 příspěvků 30.09.14 11:33

@myskalucka to jste vážili nějak divně, Rodifix má 6,6 kg a Römer Kidfix má 8 kg a ty novější Kidfix XP a Kidfix XP SICT mají 7,2 kg

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 30.09.14 13:45

Srovnání nemám, na to je odborník Steeve, ale máme v autě Römer Kid a nemám nic, co bych měla vytknout. Jezdí v ní 3 leté dítě, má tam dost místa, hlavová opěrka jde velmi lehce nastavit, pás v té zarážce přes rameno velmi dobře drží, nikde se to neposunuje, nekroutí, klukovi při spánku nikde nepadá hlava… zkrátka jsme spokojení.

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 04.10.14 17:47
@saiiimona píše:
Dobrý den,
našla jsem tuto diskuzi, ale poměrně starou, nemůžu se rozhodnou mezi těmito dvěma sedačkami, poradíte? Jde mi o bezpečnost, pohodlí, polohování. Romer mi přijde lepší, že je dítě víc chráněné, ale Rodi je prý lepší na polohování a dají se k ní přikoupit doplnky, držák na lahve, podložka pod nohy atd. Tak ted nevím, prosím o rady a zkušenosti.

Mrkni na testy… Ja take zvazovala maxi cosi, ale pak mrkla na testyADAC a vysly lepe: recaro privia. Recaro fix. Cena kol 5000.

steeve
Kelišová 7028 příspěvků 06.10.14 09:01
@M2015 píše:
Mrkni na testy… Ja take zvazovala maxi cosi, ale pak mrkla na testyADAC a vysly lepe: recaro privia. Recaro fix. Cena kol 5000.
??? Recaro Privia je vajíčko 0-13 kg a zakladatelka shání sedačku 15-36 kg
M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 06.10.14 09:37

@steeve jej tak s stane no, ze clovek vidi neco jineho. Alespon jsou chytrejsi ty co shani 0-15:-)))) :mavam:

Příspěvek upraven 06.10.14 v 09:38

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 06.10.14 09:37

Nic to nemeni na tom at mrknes na testy:-) ahojky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >