Maximální počet IVF hrazeno pojišťovnou

28.12.20 12:15

Maximální počet IVF hrazeno pojišťovnou

Holky poraďte prosím. Kolikrát je možné podstoupit IVF aby to bylo proplaceno pojišťovnou? Někde jsem četla že pojišťovna proplati max. 4 pokusy za celý život a teď zase článek kdy pojišťovna hradí max. 6 pokusů za 12 měsíců, takže tedy další rok je možné provést další?
Já v srdci doufám a věřím že bych snad tolik pokusů nepotřebovala, ale chci být o všem informovana.
Děkuji vám předem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2314
28.12.20 12:22

@Martina Číža 4pokusy IVF - pokud je vloženo v prvních pokusech jedno embryo.

6× za rok hradí IUI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
28.12.20 12:36

Je to tak jak píše @HandulkaK
A já ještě dodám, že zadarmo to celé není, pojišťovna uhradí pouze základní úkony. Určitě to chce mít něco našetřeno :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.20 12:47

Děkuji vám a ano, s určitou částkou počítáme. Dáme vše co máme, jen aby tu jednou s námi mohl být ten drobeček. Jestli se ještě můžu zeptat, na kolik tak cca může vyjít umělé oplodnění pro samoplatce? Já vůbec nemám predstavu a i přesto že jsem se už koukala na ceníky klinik, vůbec jsem se v tom nedokázala vyznat. Vím že ceny se odvíjí od našich potíží, zákroků, které budou potřeba, ale spíš bych chtěla mít alespoň nějakou představu zda by to pro samoplatce vyšlo na minimalne 100.000, 200.000 nebo případně i více?
Děkuji vám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2314
28.12.20 12:59

@Martina Číža platila jsem od 60 tisíc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
28.12.20 13:03

Ahoj, já platila 20-40 000 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.20 13:03

@HandulkaK děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.20 13:04

@bobda jako samoplatce? To docela koukám, ja už si představovala minimálně půl milionu :zed: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51992
28.12.20 13:05
@Martina Číža píše:
Děkuji vám a ano, s určitou částkou počítáme. Dáme vše co máme, jen aby tu jednou s námi mohl být ten drobeček. Jestli se ještě můžu zeptat, na kolik tak cca může vyjít umělé oplodnění pro samoplatce? Já vůbec nemám predstavu a i přesto že jsem se už koukala na ceníky klinik, vůbec jsem se v tom nedokázala vyznat. Vím že ceny se odvíjí od našich potíží, zákroků, které budou potřeba, ale spíš bych chtěla mít alespoň nějakou představu zda by to pro samoplatce vyšlo na minimalne 100.000, 200.000 nebo případně i více?
Děkuji vám

Ale to fakt strašně závisí na tom, co budete podstupovat, jaké léky zvolíte a kolik jich bude třeba. Pokud zvolíte obyčejnou stimulaci a bude vám stačit 1000 IU, bude cena zlomek toho, když bude rekombinantní a spotřebujete 3000 IU :nevim: Stejně jako další zákroky, které se pohybují cca od 1000 do 10 000 a někdo nechce/ nepotřebuje nic a někdo všecko. Velmi, velmi orientačně ber, že samoplátci platí řádově desíky tisíc, hodně často někde v rozmezí 50-100 000, ale lze se snadno dostat i přes. Ale vzhledem k tomu, že vy ještě samoplátci nejste, je blbost se v tom teď hrabat. Podstupte IVF na pojišťovnu a uvidíte, co je ve vašem případě doporučované, co potřebujete a co na vás funguje, na jaké dávky stimulace reaguješ a který preparát vám sedne. Tohle řeš s doktorama, k čemu ti bude info, že já své první IVF zvládla tehdy s třicetikorunovým doplatkem a poslední, samoplátecké, za 70 000:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
28.12.20 13:05

@Martina Číža
Ne ne, za hrazené. samoplatce kolem 100 000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...