Použití Maxitrol masti u 19m dítěte a na tváře

21.1.20 14:26

Maxitrol mast..použití u 19m dítěte a na tváře

Dobrý den, syn má už cca od září vyrážku na tvářích, někdy lepší, někdy zase horší, moje dr nejdřív že od zubů, pak že asi alergická reakce, pak zase že asi ekzem a chtěla dát kortikoidy, to jsem řekla že nechci, když neví pořádně co to je a na to mi řekla, ať si to promazávám čím uznám za vhodné…proto jsem byla s malým minulý týden na kožním, tam udělali stěr a vyšla tam nějaká infekce nebo bakterie, co napadá oči, tak že asi měl zánět v očíčku a přešlo to i na tváře a nebo někdo měl zánět v oku a syn to chytil na tváře, to nikdo neví, jelikož viditelný zánět v oku syn neměl.. A teď na co se chci zeptat, od kožní jsem dostala Maxitrol oční mast a mám tím synovi mazat tváře, ale zaráží mě, že na netu jsem si našla, že se může užívat u dětí od 2 let a jen pokud je opravdu nutné a nic o tom, že by se mast mohla používat třeba i na kůži. Tak jsem na vážkách, zda můžu mazat a nebo ne. Měl prosím také někdo Maxitrol pro dítě mladší 2 let? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

247
21.1.20 15:06

To je jednoduchý. Buďto té doktorce na kožním věříš, že s tím má zkušenosti, nebo ne. V případě, že ne, najdi si jinou…
Je to mast do očí? Jestli ano, tak ta je hodně jemná. A předepsala ti ji na základě bakteriálního vyšetření, tak co ještě chceš? I obvoďačka nad tebou, zdá se, zlomila hůl…
Prakticky u všech léků se píše, že pro děti ne, ale je to tím, že firmy nechtějí platit drahé testy. A konečné slovo má vždycky lékař. Je na něm, co komu napíše. A měl by ti říct důvody, proč tak činí…
Dobrá mast na svědění a ekzémy je jeden druh Bepantenu, teď nevím, jak se to jmenuje, ale v lékárně ti ho prodají, je to bez receptu. Tím to můžeš občas taky máznout, ale dodržuj přitom dávkování Maxitrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:21

@Mosie děkuji za reakci. S kožní jsem dnes jen volala, řekla mi výsledek a že mi do zprávy pošle erecept, jenže ho poslala až po skončení ordinační doby, proto jsem jí už nemohla zavolat a optat se přímo jí.
A moje obvodní mi nejdřív tvrdila x příčin, co by to mohlo být a pak nakonec chtěla dát kortikoidy a sama nevěděla na co, proto jsem je odmítla a podle kožní by na to stejně nepomohly, jelikož to ekzém není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
21.1.20 15:52
@NikaPar
Jestli je to oční mast, tak tu si každopádně vyzvedni a nechej. Skvěle zabírá na ječný zrna! ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 16:05

@Mosie děkuji za typ, je to oční mast a určitě vyzvednu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie