Mazání kojence po koupání

Anonymní
22.6.21 20:09

Mazání kojence po koupání

Tak já nevím, všude jsem četla, že na miminko je třeba co nejméně chemie a různého patlaní, takže koupeme pouze ve vodě, když to není nutné jinak. Samozřejmě sem tam dětským hippem. Ale nemazu každý den po koupání. Kor v tehlech teplech. Nemáme zatím žádný problém se suchou kůži a tak podobne, můžu si tím, že nemazu miminko zadelat na nějaké kožní problémy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1222
22.6.21 20:10

Obě děti jsem mazala po koupeli průšovkou a nikdy žádné problémy neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26632
22.6.21 20:11

Já třeba nekoupala ani každý den pokud to nebylo nutné a mazala jen proto, že byl fakt suchý. Sama snad poznáš, jestli nepotřebuje namazat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4807
22.6.21 20:12

Proč bys měla kojenci zadělat na kožní problémy tím, že jeho evidentně zdravou pokožku nemažeš chemickým sajrajtem na její zvláčnění? Smysl to dává spíše naopak, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3661
22.6.21 20:13

Ne, nemůžeš. Pokud nemá žádné suché oblasti, opruzeniny, pokožka je zdravá a v pořádku, mazat není nutné. Pro svu pocit můžeš do vody přidat pár kapek oleje nebo nějakého teloveho másla. Jednak to umyje a druhak zanechá na pokožce jemný film, coz je i v těchto vedrech snesitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
22.6.21 20:18

Já nekoupala každý den a mazala pouze nějakým “bio-eko” meruňkovým olejem (tuším od Nobilis Tilia) dle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
22.6.21 20:19

Ja jsem kluky taky nemazala. Jen sucha mista modrou indulonou, kdyz bylo potreba. Uz maji 3 a 6 let a zadne problemy s kuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
22.6.21 20:24

Ja pouzivam pouze prirodni kosmetiku a mazu po koupani i trileteho. Podle me obyc voda vysusuje a kazdodenni koupani je vlastne neprirozene :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
22.6.21 20:44

Mazala jsem jen slunecnicovym olejem z lekarny a pouze sucha mista - kotniky, zapesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
22.6.21 21:16

Já koupala obden a nemazala jsem ničím. Žádný problémy dcera nemá. Teď občas před spaním mažu nohy a ruce kokosovým tělovým mlíkem pro děti, ale to hlavně proto že to dcera chce a je to takovej náš rituál. A vždycky mám po ruce Bariéderm krém od Uriage, na různý ekzémky a podráždění je skvělej. Jediný na čem ale fakt lpím je dobrej opalovací krém spf 50, jinak s kosmetikou vždycky lepší nepřehánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12777
22.6.21 21:25

Nekoupala jsem kazdy den, spis tak kazdy treti ctvrty. Koupani pouze v ciste vode.
Pokud chces mazat, da se pouzit treba olivovy nwbo pupalkovy olej, ale kuze se musi mazat jeste vlhka. Nebo pouzit myci/koupaci olej.

Ale pozor, u pripravku je potreba koukat primo na SLOZENI. Ne na to, ze je na tom treba napsano „prirodni“. Slozenim je to proste cisty olej.
Dobre produkty ma treba Karel Hadek, mame na ekzem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 21:41

Koupeme obden (3 měsíce), chemii (hipp) měl pouze první koupání v porodnici. :) pak už vůbec.

Mažu ho potom cistym merunkovym olejem, hlavně proto, že u toho provádím dětskou masáž… pokud se občas nedaří a nemá dobrou náladu, nemazu a neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
22.6.21 21:42

Já třeba mažu, mazat budu a mazala jsem. Miluju jak ty děti pak voní a je to takový rituál, kdy mazu zada, bříško, nozicky… tříletý to miluje a sám si nosí krém. Žádné problémy s pokožkou nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
22.6.21 21:52
@Anonymní píše:
Tak já nevím, všude jsem četla, že na miminko je třeba co nejméně chemie a různého patlaní, takže koupeme pouze ve vodě, když to není nutné jinak. Samozřejmě sem tam dětským hippem. Ale nemazu každý den po koupání. Kor v tehlech teplech. Nemáme zatím žádný problém se suchou kůži a tak podobne, můžu si tím, že nemazu miminko zadelat na nějaké kožní problémy?

Zdravím, my koupeme ob den a mazat bohužel musíme. Kdyby oba kluci neměli tak suchou kůži, nemazala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5919
22.6.21 23:37

Já koupu (až na pár výjimek) každý den téměř 9 měsíců a vždy mažu celé tělíčko. Je to rituál a mám ráda, když miminko voní. Problémy s pokožkou nemá. U první dcery (9 let) jsem to dělala stejně přestala jsem mazat až někdy ve 3 letech a kůže taky zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat