Mazani novorozence opalovacim kremem

Anonymni
31.5.08 12:51

Mazani novorozence opalovacim kremem

Ahoj,
za 5 dni mam termin porodu a moc by me zajimalo, jak pak pres leto s miminkem…Vim, ze se dite nema absolutne vystavovat slunci, ale myslim si, ze uplne na 100% to dodrzet nejde - otaceni s kocarkem, prendavani do auta atp…Mam mu mazat aspon ty casti tela, ktere koukaji ven nejakym kremem? samozejme velmi, velmi kvalitnim z lekarny, nejaky sun block 50+.
Hlavne, prosim, nepiste, ze nesmi prijit na slunce - to vim, ale muj nazor na to viz vyse… Co, maminky cervnovky ci prazdninovky z let predchozich???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

614
31.5.08 14:58

Ahoj, myslím, že těch pár vteřin při otáčení kočárku nebo vyndavání autosedačky nevadí, já jen stíním hlavičku, aby nesvítilo do očí…

Mazat jsem začala asi před týdnem, protože malej už vyhazuje ruce i nohy z kočáru, tak aby se nespálil (je světlej blonďáček), ale jinak cloním boudičkou, přikrývám plínkou…
Starší syn je narozenej v březnu a nemazala jsem celý léto, poprvé až v únoru další rok na horách :wink:

A jinak používám Microsun 30 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
31.5.08 15:55

Mám dubnovou holčičku a první rok jsem ji vůbec nemazala, otáčela jsem kočár, přikrývala plínkou. Za pár dní čekám druhé mimi - a myslím, že budu postupovat stejně. Nemazat, stínit slunečníkem, příp. přehozenou plínkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
31.5.08 17:11

Ahoj, obě holky mám březnové a poprvé jsem je mazala až po 1. roce. Celý ten první jsem je měla ve stínu a minutové osvícení jsem neřešila :) . Ale jinak bych z toho nedělala drama, jestli si chceš být jistá a mít čisté svědomí, klidně mimčo nam,až a pokud se ti neosype, pak mu namazání vadit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.08 19:50

Gandelion máš SZ :wink:
Vavryska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
31.5.08 21:48

Ahojky,

tak já mám teď čtyřměsíční mimi a také jsem objednala ten Microsun Baby http://www.lekarna.cz/…-spf30-50ml/. Prý snad není na chemické bázi a neměl by škodit. I když někde jsem četla, že by se mimča raději neměla mazat do půl roku. To je ale otázka, zda je horší mazat a nebo občas (v těch pár minutách) vystavit sluníčku. Já jsem se rozhodla, že namažu ručičky a nožičky, které se prostě sluníčku někdy při tom přendavání z kočárku a do kočárku apod.. nevyhnou. Snažím se stoprocentně hlídat hlavičku a raději přehodím plenku. I když samozřejmě, že těch pár vteřin se fakt někdy nedá uhlídat. Taky jsem koupila slunečník na kočárek s UV filtrem.

Tak přeji lehký porod a krásné zdravé miminko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
1.6.08 07:55

Ahoj,
já teda mažu, a to Avéne 50. Udělá to na kůži takovej bílej film a nevstřebává se to do kůže. Mažu vždycky to, co kouká. I tak ale třeba nohy přikrývám plínkou. Když svítí sluníčko, tak se ty hrůzy z paprsků dostávaj i do stínu, takže si myslim, že je lepší mazat, i když na sluníčko vůbec nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
1.6.08 08:15

Sluneční paprsky se dostávají do přirozeného polostínu až stínu třeba pod stromem, ale barák prostě neprosvítí a přirozené denní světlo je sice taky sluneční záření, ale to je pro život dost důležité, takže já bych se přimlouvala za menší „hysterii“, protože kůže si musí postupně zvykat a nemá smysl vypěstovat „jeskynní dítě“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20326
1.6.08 08:46

Ahoj, Tobík je červňátko, když jsem veděla, že budeme dlouho venku, tak jsem mazala Vichy SPF 50 pro děti i přesto, že jsem ho v kočárku stínila plínkou.
Já jsem na tohle magor, i sebe mažu SPF 30, na Tobíka mám zase Vichy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
1.6.08 11:34

Já jsem teda nemazala první rok vůbec. Nahoře měly holky většinou košilku nebo bodíko s dlouhým rukávem (tenké) a přes nohy přehozenou plínu. No a samozřejmě byly jen ve stínu. Myslím, že vadí jen přímé sluneční záření, jinak si ta kůže stejně musí zvyknout.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.6.08 15:53

do minimalne sesti mesicu se dite nema slunecnimi filtry mazat vubec - tezko se vam behem chvilky spali a predejdete podrazdeni kuze. Dotazte se jakekoholiv dermatologa a potvrdi Vam to (pokud teda nema provizi od firem prodavajici opalovaky). Slunecni zareni je v male mire i prospesne - vytvari telu vitamin D - samozrejme tim nechci rict, ze se ma dite vystavovat slunci -
to ne, ale zas bych to neprehanela - pri prenaseni ditete do auta a tak se hned nespali…

• Nahlásit
  • Citovat
2752
1.6.08 23:43

No, já si taky někdy říkám, jestli nejsem zbytečně úzkostlivá. Ale zrovna před pár dny jsem četla článek, že v prvním roce života by prostě dítě vůbec nemělo přijít na sluneční záření. Že by tak kůže vstřebala 80 % slunečního záření za celý život…tj. prostě je to mnohem nebezpečnější i krátké vystavení než kdykoliv později.. A vzniká tak riziko pozdější rakoviny kůže..
Samozřejmě nejsem odborník. Prostě je to asi věc vlastního názoru..rozumu a vyhodnocení dostupných informací..páč co jiného člověk může dělat, že? I ty názory „odborníků“ se neustále mění..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
2.6.08 13:12

Tak mi přešel ten krém Microsun Baby. Přesně tam píšou, že je vhodný pro kojence a osoby s citlivou kůží. Od 6. měsíce, že je vhodný již Daylong Kids 30. Takže z toho vyvozuji, že tenhle je opravdu vhodný i pro maličkatá miminka. Je to na bázi „mikropigmentů“ - bez chemických filtrů. Má to UV záření odrážet.
Někdo řekne reklamní trik. Ale já myslím, že lepší chránit dostatečně..přece jen jde o dítě, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
3.6.08 13:11

Ahoj,

ja mazu Klaru pokazde, kdyz jdeme ven a sviti slunicko…mam dva vzorky z DM drogerie a nejake mleko pro deti (sarantis Carroten 25)…mazu oblicej, ruce a nohy, i kdyz pouzivam slunecnik, ksiltovku a pripadne plinku a slunicku se vyhybam. Ve dvou mesicich se mi totiz Klarku podarilo spalit v hluboke korbe v lese pod stromy, mela pulku obliceje rudou… Zadny z uvedenych kremu ji kuzi nedrazdi …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5441
3.6.08 15:07

Ahoj,
do prvního roka života se žádné opalovací krémy používat nemají. Já mazala obyčejnou indulonou a myslím, že to bohatě stačilo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama