Mazlení 2letého s těhotenským bříškem

10
17.7.21 09:01

Mazlení 2letého s těhotenským bříškem

Ahoj,
Můj syn (22 měsíců) se od té doby, co jsme mu řekli, že budeme mít miminko, rád mazlí s mým těhotenským bříškem, objímá ho, říká „miminko“, pusinkuje.
Měly jste to taky tak? Je nějaká šance, že dítě v tomto věku chápe, o co jde a přijme sestřičku v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8045
17.7.21 09:26

No on naprosto netusi, do ceho jde zejo. Ze mimino rve, ze se o Tebe bude muset delit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
17.7.21 09:33

Můj syn se s bříškem nemazlil, absolutně nechápal a sestru přijal úplně automaticky. Teď, když jim jsou 2 a 4 je to horší, žárlí na sebe vzájemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
17.7.21 09:40

Syn byl o par mesicu starsi, ale tak nejak to pobral asi, vysvetlila jsem mu ze mam v brichu mimino, ukazala nejake obrazky atd, hodne jsme si o tom povidali, ale nezatajovala jsem mu ani ze mimino bude potrebovat hodne pozornosti a ze na nej nebude tolik casu. Mam nekde video, jak brichu „cte“ knizku…roztomile. Prijeti u nas probihalo dobre, problem nastal az kdyz se mimino zacalo hybat a vrtat se mu do veci :lol: No klukum jsou 3 a 6 a sice se miluji, ale taky se 10× denne servou :lol: Predikovat nejde nic, ono do toho vstupuje tolik faktoru…u nas myslim i pomohlo, ze jsem rodila ambulatne, tedy o mamu neprisel na nekolik dni, v zasade jsme odjeli v noci, rano se vzbudil a za par hodin uz byl u me v nemocnici a pak jsme jeli spolu domu, ale chapu, ze tato moznost neni uplne bezna. A snazili jsme se toho moc nenarusit, 3 dny po porodu jsem ho uz vezla do skolky jak predtim, dal jsme delali vice mene vsechno stejne, akorat s miminem v satku nebo vajicku…ty prvni mesice to docela slo, nastesti druhy byl docela spokojene mimino, takze to zas nebyla az takova drasticka zmena. Ale treba si to vsechno jen domyslim, kdo vi, co se ten detem deje v sisce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
17.7.21 09:52

@beruska9 to jsi to zvládla krásně, to je super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
17.7.21 10:40

Dcera má čtyři, takže sice chápe jak dítě v břiše vzniká a vyvíjí se, a šíleně se těší, ale podle mě nedokáže dohlídnout ty dennodenní důsledky - ani my dospělí si často neumíme představit, jaký to bude :) Ale s břichem se taky mazlí, včera jsem ji vyzvedávala u babičky a první pusinkovala břicho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
17.7.21 12:15

Když se dcera narodila bylo synovi 28 měsíců. Taky rád břicho-mimi hladil a daval pusu na dobrou noc. Pořídila jsme mu takovou knížku pro děti, kde bylo jak je mimi v břichu a co potřebuje, když se narodí a vysvětlovala tak, že je to naše mimi o které se budeme spolu starat. Když se malá narodila, byl nadšenej, chtěl se vším pomáhat. Teď mu jsou čtyři a pořád k ní má takovej skoro ochranitelskej vztah, že je to naše malá a musíme jí všechno naučit/vysvětlit/ukázat. Užívá si, že je velkej brácha. Jasně že se občas hádají, pretahuji o věci, ale většinu času jsou to už docela parťáci. Dělí se o dobroty co dostanou,
chtějí spát spolu s posteli. Bála jsem se toho, ale všechno bylo úplně v pohodě, nějaká žárlivost nás zatím úplně minula. Tak snad jim ten pěknej vztah vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
17.7.21 18:32

Myslím, ze v tom věku toho moc nechápou. Ale neznamená to, ze miminko nemuzou hezky přijmout. Taky mam děti o 2 roky, dcera taky o miminku v brisku hezky mluvila, zajímala se, hladila atd, pak i k miminku se chovala moc hezky, ale stále se ptala na miminko v brisku, vůbec nedokázala pochopit, ze ten bratricek, kterého má doma, je to miminko, co bylo v brisku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
17.7.21 23:23

@deeus Mě se narodilo druhé dítě, když bylo prvnímu 21 měsíců. Nechápu jak, ale choval se tak, jako by rozuměl tomu, co se děje. A to jsme o tom zas tak moc nemluvili. Nějak moc se s břichem nemazlil, ale trochu ano a spíš o tom povídal (nějaké jednoduché věty v tom věku už skládal). Nebo mluvil na miminko v břiše, ťukal na něj, oslovoval ho. Kdy se pak na něj přišel podívat do porodnice, choval se k němu tak, jako by s námi byl odjakživa. A i později, když jsme už byli doma, se k němu choval, jako by už spolu byli sžití delší dobu. Jiným lidem byl schopný říct i ukázat, kde byl brácha předtím, že tam kopal nohama (pár dní před porodem pohyby viděl i cítil, byly dost výrazné). I ostatní dospělí si všimli jeho samozřejmého chování.
Co teda doteď nikdo z nich nechápe, resp. nejstarší to začal chápat teprv nedávno, jsou fotky z ultrazvuku. To se pořád ptají, jak to, že jsou bílí a rozmazaní, i když jim říkám, že to tak zobrazuje ten přístroj, nedokážou si to představit.

Příspěvek upraven 17.07.21 v 23:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
17.7.21 23:35

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
18.7.21 08:40

Děkuji moc všem za reakce. Samozřejmě chápu, že syn může na miminko reagovat úplně jinak, až poprvé zapláče apod. @Kormidelnice Vzpomeneš si prosím, o jakou knížku šlo? Já zatím narazila na takový dost stručný leporela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat