MBank - zrušení platby v inkasu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.10.14 09:52
mBank - zrušení platby v inkasu

Prosím, poradte mi někdo, jak v internetovém bankovnictví zruším jednu platbu v SIPU? To internetové bankovnictví je úplně jiné a nemůžu to tam za boha najít, vůbec nikde tam nemůžu najít seznam položek v Sipu…Díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64975 příspěvků 15.10.14 09:54

@hanitscha mBank nemám, ale z logiky věci přes banku nezrušíš jednu platbu v SIPU, ty máš šanci pouze povolit inkaso SIPA z účtu nebo ne, ale to nastavení plateb se dělá buď přes daného příjemce nebo přes správce SIPA.

wewa1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 15.10.14 10:00

Já rušila platbu přes SIPO u ČP. Zašla jsem na pobočku a tam sdělila, že to budu platit z jiného SIPA (původně hradil exmanžel). Tam jsem si po dohodě nastavila nakonec platbu převodem. Tudíž k dotazu, budeš to muset řešit tam, kde jsi peníze posílala. Popř. ještě Česká pošta, ale tam je jen TV a rozhlas.

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 15.10.14 11:31
@j.a.n.i1 píše:
@hanitscha mBank nemám, ale z logiky věci přes banku nezrušíš jednu platbu v SIPU, ty máš šanci pouze povolit inkaso SIPA z účtu nebo ne, ale to nastavení plateb se dělá buď přes daného příjemce nebo přes správce SIPA.
:pankac:

SIPO je totiž sdružené inkaso plateb obyvatel a pokud je to přes banku, tak se povoluje nebo nepovoluje. Zrušit jednu platbu nebo vybrat si z celého dokladu jednu platbu a tu nepovolit nejde, pokud to je přes banku inkasním příkazem.

Jde to, pokud chodí doklady SIPO domů, které lze zaplatit na poště nebo převodem: Pokud ten, kdo má platit, nesouhlasí s jednou nebo několika položkami dokladu, které chce vyloučit a ostatní zaplatit, může využít (za 5 Kč) služby vyhotovení částečného dokladu SIPO - zde to máte jako odpověď na otázku „chci vyřadit některé platby“.

@hanitscha Nepopsala jste situaci, kterou řešíte. Pokud jde o to, že někdo vám předepisuje poplatek přes SIPO neoprávněně, tak řešením je:

• na poště se dohodnout, že vám budou vystavovat platební doklady SIPO a odvolat souhlas s inkasem v bance.
  • s každým platebním dokladem SIPO, kde nesouhlasíte s určitou položkou, žádat o vystavení částečného dokladu SIPO
  • stěžovat si České poště na jejího smluvního partnera, který vám předepisuje neoprávněný poplatek (což vás stojí cestu na poštu a 5 Kč za každá částečný doklad SIPO); ke stížnosti připojit kopie podkladů, např. výpovědi smlouvy.

Vyřadit nelze rozhlasové a televizní poplatky.

hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.10.14 12:30

@eumedon tak já popíšu situaci, to bude úplně nejlepší…vzhledem k tomu že jsem se stěhovala a rušila zálohy za plyn a elektřinu u společností, tak je v tom Sipu potřebuji zrušit, aby se mi nestrhávaly…tak to mám jít jen na banku? Vůbec se v tom nevyznám, nevím jak to chodí, tak se předem omlouvám…a moc děkuji.

Hvězda diskuse 64975 příspěvků 15.10.14 12:40

@hanitscha Ne na banku, ale na ty společnosti.

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 15.10.14 13:08
@hanitscha píše:
@eumedon tak já popíšu situaci, to bude úplně nejlepší…vzhledem k tomu že jsem se stěhovala a rušila zálohy za plyn a elektřinu u společností, tak je v tom Sipu potřebuji zrušit, aby se mi nestrhávaly…tak to mám jít jen na banku? Vůbec se v tom nevyznám, nevím jak to chodí, tak se předem omlouvám…a moc děkuji.

No, a ty společnosti o tom vědí, že jste se stěhovala a platit elektřinu a plyn má nový odběratel? Nechali jste přepsat odběrná místa? Máte o přepisu odběrného místa doklad?

Předali jste ten byt protokolárně s odečtem stavu měřidel a uvedení jejich stavu do protokolu?

hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.10.14 13:20
@j.a.n.i1 píše:
@hanitscha Ne na banku, ale na ty společnosti.

společnosti o tom ví

hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.10.14 13:21

@eumedon na vše odpovím ANO

hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.10.14 13:23

A ještě dodám, že ty společnosti zůstavají pro nový byt stejné, jen jiné zálohy a jiné var. symboly

Hvězda diskuse 64975 příspěvků 15.10.14 13:45
@hanitscha píše:
společnosti o tom ví

No, ale ta společnost je ta, kdo tu platbu ze SIPA ruší, respektive mění…

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 15.10.14 14:02

@hanitscha Takže u obou společností jste provedli převedení odběrných míst na nového odběratele, a přesto vám obě dál účtují přes SIPO zálohy? Neuvěřitelné!

No, holt, nejdříve bych tedy s oběma vykomunikoval, proč mi dál účtují zálohy (třeba na to má ČP nějaké časové zpoždění, než změnu vyřídí) a pokud by to nepomohlo, tak bych zrušil povolení k inkasu v bance, nechal bych si posílat platební doklad SIPO a platil bych hotově nebo převodem. Tam si bych mohl nechat vystavit částečný doklad SIPO, pokud bych s některými platbami nesouhlasil.

A žádal bych, aby mi ty zálohy, které ode mne vyinkasovali, vrátili nejpozději při vyúčtování (tedy mně a ne tomu novému odběrateli na tom starém odběrném místě). Pokud by mi to nevrátili, tak bych vyúčtování reklamoval.

Ostatně, já to mám tak, že mi chodí platební doklad SIPO do schránky a platím převodem (za to je poplatek 5 Kč na doklad, který je účtován na následujícím dokladu). Takže pokud bych tam viděl neoprávněnou platbu, tak si mohu nechat vystavit náhradní doklad SIPO bez ní.

A samozřejmě bych si stěžoval České poště, pokud by tedy komunikace s tím, kdo mi tu neoprávněnou platbu předepisuje, nevedla k výsledku (abych nemusel platit zbytečně 5 Kč každý měsíc navíc). Předepisováním neoprávněných plateb ten smluvní partner ČP porušuje Obchodní podmínky soustředěného inkasa plateb obyvatelstva pro organizace, konkrétně jejich bod 3.2.2, podle něhož je organizace povinna předepisovat Plátcům platby do SIPO pouze oprávněně a ve správné výši.

berrunka1
Stálice 58 příspěvků 31.10.14 12:10
@hanitscha píše:
Prosím, poradte mi někdo, jak v internetovém bankovnictví zruším jednu platbu v SIPU? To internetové bankovnictví je úplně jiné a nemůžu to tam za boha najít, vůbec nikde tam nemůžu najít seznam položek v Sipu…Díky moc

Tak nějak jsem mezi těmi elaboráty nenašla jednoduchou odpověď, takže tady je:
Platba - podkolonka platba - podkolonka seznam pravidelných plateb - zde najedeš myší na konkrétní trvalou platbu a vybereš si z nabídky (přerušit, odstranit…)
Hezký den,
Verča :kytka:

eumedon
Extra třída :D 14374 příspěvků 31.10.14 12:11
@berrunka1 píše:
Tak nějak jsem mezi těmi elaboráty nenašla jednoduchou odpověď, takže tady je:
Platba - podkolonka platba - podkolonka seznam pravidelných plateb - zde najedeš myší na konkrétní trvalou platbu a vybereš si z nabídky (přerušit, odstranit…)
Hezký den,
Verča :kytka:

Jednoduchá odpověď, ale ne na položenou otázku: To je zrušení trvalého převodního příkazu, ne zrušení jedné platby v SIPO.

berrunka1
Stálice 58 příspěvků 31.10.14 12:20

Pravda - zbytečná rychlost… Řešila jsem nadpis, který mi vyběhl na googlu, ptž jsem hledala totéž… je fakt, že jejich nové internetové bankovnictví je nepřehledné… ale asi jde o zvyk…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >