MC Cabriofix nebo Romer Baby safe plus?

2133
13.4.10 00:29

MC Cabriofix nebo Romer Baby safe plus?

Ahoj,
nejsem schopná se rozhodnout, kterou z těch dvou koupit. Obě děti byly relativně velmi brzy dlouhé, váha taky docela slušná, jaké bude to třetí, samozřejmě netuším :-). Kočár Teutonia Spirit S3, takže nacvaknu obě dvě.
Do které byste šli vy? Nevíte, která je lehčí? (jinak rozměrově je asi o něco delší Romer, ale MC by měla být taky dostatečně velká).
Každopádně plánuji isofixovou základnu.
Děkuji za jakoukoli připomínku, která pomůže.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7369
13.4.10 06:54

Tak taky jsem řešila něco podobného. Ale z důvodu přidělání na kočáry, měla jsem ještě zappa, jsem volila cabrio. Zase do auta by líp šel romer. Mercedes má svoje sedačky od romera, tak jsem to pak nemohla vozit na přední sedačce kvůli airbagu, ale to už sem nepatří. Myslím, že obě jsou to výborné sedačky, ale i vzhledem k tomu isofixu, nevím jak to má teď romer, ale u maxi cosi bych šla určitě do té pebble. Dá se pak v tom isofixu polohovat trochu do sedu, určitě mi přijde pohodlnější. Jinak pak ty následné dvě sedečky jssme už měli Romer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
13.4.10 08:37

Römer baby safe plus má 55cm délku zad, MC cabriofix má 50 cm délku zad, takže Römer vydrží déle,
Cabrio váží 3,5 kg, kdežto Römer Baby safe plus 4,4 kg a Baby safe plus SHS 4,7 kg( to SHR má systém rychlého odepínání z adaptérů kočárku jednou rukou).
Cenově vyjdou na stejno MC i Römer a s isofixovou základnou jsou to nejbezpečnější sedačky na trhu, mají 5 hvězdiček. Römer má integorvanou opěrku hlavy plynule posuńovatelnou do 7 poloh, bez nutnosti demontáže pásů( pásy 5ti bodové, takže i ochrana proti proklouznutí), u MC jsou jen tříbodové pásy, a 3 výšky pásů a při změně se to musí rozebírat.
u Römeru je k dispozici 16 potahů a vlastně 7 bvariant vajíček, takže celkem112 možností a všechny jsou skladem, u MC je jednoa varianta Cabriofixu ve 13 potazích , ale běžně se dá sehnat tak 2-3 barvy, ostatní na objednávku, dodání cca 4-8 týdnů.
Na MC jsou 2 roky záruky, na Römer 3 roky záruky.
Takže jediné co má MC lepší je váha, jinak v ostatních parametrech je lepší Römer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
13.4.10 08:43

Ahojky, my jsme se rozhodli pro Cabrio Fix + nová základna Family Fix, která je kompatibilní nejen s novou sedačkou Pebble, ale i s Cabriem (rozhodli jsme se tak hlavně proto, že základna Family Fix je nejen pro „vajíčko“, ale i pro návaznou sedačku, takže cca do 4let věku dítka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
13.4.10 14:55

Všem děkuju moc, hlavně Steevovi, to srovnání je naprosto vyčerpávající.
Na 99% vezmeme Romera, pět centimetrů v délce je opravdu hodně, u nás to bude docela důležité (třeba mimi překvapí a bude to prcek, ale počítat s tím teda fakt nemůžu :-).
Pro MC by mluvila váha, ale co nadělám.
Pebble nechci, protože aktuálně musím řešit i finance a Pebble vychází celkově tak o tisícovku dráž (i když pak zůstane ta základna, vím…).

Ještě jednou díky, věděla jsem, že tady poradíte.

Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama