Mé dítě je psychopat - říká má tchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 01:01
Mé dite je psychopat

Zdravím, nevím jak řešit následující situaci. S ex partnerem jsme se rozešli a teď se k sobě snažíme vrátit kvůli synovi. S jeho řidiči nemám extra vztah. Ma sestru 12 let a já dceru 10 let. Jeho sestra u nás spala několikrát. Ma dcera chtěla u jeho rodičů spát dva dny, tak sem i tam nechala a byla jsem rada, ze chce někde spát. Je cela já, když jsem byla v jejím věku, chtěla jsem byt jen s mámou a když někde spát, tak aby tam byl dospěly. Jeho rodiče ale nenapadlo nic jiného, než holky nechat doma samotný večer. Dcera mi volala, ze nemůže spát, ze se hrozne boji a kdy teta přijde. Vrátil se o půlnoci a dcera hned usnula. Ex tchyně mi začala psat, ze je ma dcera psyhopat, ze nes odjeli tak byla v pohode a ze doufá, ze náš společný syn nebude stejný rapl jako ona. Taky ze už v tom věku by měla vydržet 3 hodiny sama. Napsala jsem ji, ze dcera potřebuje dospělého. Pry tam měla tu jejich dceru. No nakonec za to muže ma výchova a dcera už tam nikdy nebude. ok, já to přežiju, ale tak mě to mrzi. Zítra ráno si pro ni jedu. Pry jsem precitlivela a nemusím.
Nějaká rada, jak tuto situaci resit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
_0812_
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 20.08.19 01:57

Souhlasili s jejím přespáním a tudíž za ní převzali zodpovědnost. Takže nechat mi takto dítě večer samotné a ještě když se bojí, tak to bych Udělala pěkný čurbes. Co kdyby se jí něco stalo, je to ještě malé dítě. Pro dítě bych si jela hned a ještě bych jí něco pěkně od plic řekla.

Mart81
Kelišová 5918 příspěvků 20.08.19 02:07

Dcera podle popisu pravděpodobně není psychopat. Ustrašená, rozmazlená, nesamostatná, s fóbiemi… možná, ale psychopatka asi ne, leda by ten strach byl promyšlený kalkul.

Vaše tchyně si nevidí do úst. Je od ní ubohé, že v situaci, kdy má část viny na své hlavě, všechno hází na dítě a na vás a navíc takto nechutným způsobem. Podle toho co a jak tchyně píše, se nedají psychopatické sklony vyloučit u ní. ;) Doufám, že podobné blbosti o raplech a psychopatech aspoň neříkala přímo vaší dceři.

Co se týče toho, zda máte přijet. Proč se nezeptáte své dcery? Je tam z vlastního rozhodnutí, tak by si měla i rozhodnout, zda tam chce být ještě další noc nebo ne.

Teď se dcera bála, ale je klidně možné, že za chvilku to bude chtít zkusit znova. A ano, desetiletá by mohla spát sama i bez dospělých, ale… cizí dům, kdo ví, na co se předtím mladé slečny koukaly nebo si vyprávěly… Asi je zbytečné to brát extra vážně a vyvozovat z toho závěry o výchově.

Jana206
Nadpozemská drbna 28610 příspěvků 20.08.19 03:59

Moje děti podobného věku bývají samotné doma, ale nikdy ne pres noc. Člověk nikdy neví, co se může stát, ať už v bytě nebo bytovém domě. Nikdy bych nenechala samotné dítě, které jsem si vzala na noc/prazdniny a za které jsem prevzala odpovědnost. Když u nás byla na prázdninách příbuzná v podobném věku, ptala jsem se, jestli ji můžu poustet s dcerou samotné ven, jestli u nás může fungovat tak, jak je zvyklá moje dcera atd.
V deseti letech je ještě dítě. Za rámeček by si to taky nedali.

BaMaK
Závislačka 3122 příspěvků 17 inzerátů 20.08.19 05:32

S takovým přístupem bych pro dceru jela okamžitě a už ji tam nedávala. Není normální nechat samotné v noci dítě, které se bojí a je u nás poprvé. Dceři bych vysvětlila, že tě to mrzi, že jsi nevěděla, že to takto dopadne a hlavně, že ona za nic nemůže. Že to byla chyba dospelych. Zjisti ji, že ji máš ráda a nezlobís se na ni-bude určitě vyděšená. Klidně jí řekni, že moc dobře víš, jak se cítí, protože jsi byla taky taková.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 06:12

Tchyne si plete pojmy s dojmy. Byt psychopat je uplne neco jinyho a ver mi ze kdyby se u nich projevila jako psychopat, jeste ten vecer by ti ji vezli domu :D

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 20.08.19 06:26

Máme děti 3, 8, 12. Holky přes den jsou samy na hodku, max. dvě. Ale nikdy ne v noci. A už vůbec ne kdybych si vzala další cizí dítě na přespání.

Kačus82
Echt Kelišová 7772 příspěvků 20.08.19 06:38
@Mart81 píše:
Dcera podle popisu pravděpodobně není psychopat. Ustrašená, rozmazlená, nesamostatná, s fóbiemi… možná, ale psychopatka asi ne, leda by ten strach byl promyšlený kalkul.

Vaše tchyně si nevidí do úst. Je od ní ubohé, že v situaci, kdy má část viny na své hlavě, všechno hází na dítě a na vás a navíc takto nechutným způsobem. Podle toho co a jak tchyně píše, se nedají psychopatické sklony vyloučit u ní. ;) Doufám, že podobné blbosti o raplech a psychopatech aspoň neříkala přímo vaší dceři.

Co se týče toho, zda máte přijet. Proč se nezeptáte své dcery? Je tam z vlastního rozhodnutí, tak by si měla i rozhodnout, zda tam chce být ještě další noc nebo ne.

Teď se dcera bála, ale je klidně možné, že za chvilku to bude chtít zkusit znova. A ano, desetiletá by mohla spát sama i bez dospělých, ale… cizí dům, kdo ví, na co se předtím mladé slečny koukaly nebo si vyprávěly… Asi je zbytečné to brát extra vážně a vyvozovat z toho závěry o výchově.

Ustrasena, rozmazlena, nesamostatna, s fobiemi? To uz prehanite, ne. Jste trochu ujel v tech diagnozach z jednoho prispevku :roll:

Kačus82
Echt Kelišová 7772 příspěvků 20.08.19 06:42

Jinak ja bych to s tou ostrou zenou ani neresila. Proste se holka bala, tak jedeme domu, strasne diky za vse a nashledanou. Desetilete dite ma dle meho nazoru plne pravo bat se v noci v cizim dome bez tety, ktera tam mela byt. Mozna, ze druhe devce vypravelo ducharske pribehy a podobne, deti maji obcas jalove napady. Sama za sebe nechapu ty dospělé, ze je tam nechali, ale mozna, ze se stalo neco mimoradneho :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.08.19 06:46

Proc ji dcera rika teta? Vzdyt je to babicka, i kdyby nevlastni. Dceru bych tam uz na noc nedavala, to mi prijde dost nezodpovedne nechat decka v noci samotne.

stinga
Echt Kelišová 9142 příspěvků 20.08.19 06:51

@Kačus82 spíš šli večer na pivko, když do půlnoci přišli :jazyk:

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 20.08.19 06:54
@Anonymní píše:
Zdravím, nevím jak řešit následující situaci. S ex partnerem jsme se rozešli a teď se k sobě snažíme vrátit kvůli synovi. S jeho řidiči nemám extra vztah. Ma sestru 12 let a já dceru 10 let. Jeho sestra u nás spala několikrát. Ma dcera chtěla u jeho rodičů spát dva dny, tak sem i tam nechala a byla jsem rada, ze chce někde spát. Je cela já, když jsem byla v jejím věku, chtěla jsem byt jen s mámou a když někde spát, tak aby tam byl dospěly. Jeho rodiče ale nenapadlo nic jiného, než holky nechat doma samotný večer. Dcera mi volala, ze nemůže spát, ze se hrozne boji a kdy teta přijde. Vrátil se o půlnoci a dcera hned usnula. Ex tchyně mi začala psat, ze je ma dcera psyhopat, ze nes odjeli tak byla v pohode a ze doufá, ze náš společný syn nebude stejný rapl jako ona. Taky ze už v tom věku by měla vydržet 3 hodiny sama. Napsala jsem ji, ze dcera potřebuje dospělého. Pry tam měla tu jejich dceru. No nakonec za to muže ma výchova a dcera už tam nikdy nebude. ok, já to přežiju, ale tak mě to mrzi. Zítra ráno si pro ni jedu. Pry jsem precitlivela a nemusím.
Nějaká rada, jak tuto situaci resit?

Znáš svou dceru. Nerada spí někde v cizím prostředí, přesto jsi jí to umožnila. Já bych teda nenechala děti, pokud je mám na návštěvě, samotné u nás doma. Věnovala bych se jim, cítila bych zodpovědnost. Neříkám, že bych třeba nedošla do obchodu pro rohlíky, aby chuděry nebyly doma samy, ale večer bych s nimi prostě byla. Já v jejím věku už se sestrou doma občas sama chvíli byla, ale ne do noci. Nevadilo mi to, ale byla jsem ve svém prostředí.

Kačus82
Echt Kelišová 7772 příspěvků 20.08.19 07:01
@stinga píše:
@Kačus82 spíš šli večer na pivko, když do půlnoci přišli :jazyk:

Umyslne po zkusenostech z iinych diskuzi nespekuluju, abych nemusela oznacovat prispevek, ve kterem je to explicitne napsano :mrgreen: ale tak nejak to na me taky pusobi :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 20.08.19 07:08
@Kačus82 píše:
Jinak ja bych to s tou ostrou zenou ani neresila. Proste se holka bala, tak jedeme domu, strasne diky za vse a nashledanou. Desetilete dite ma dle meho nazoru plne pravo bat se v noci v cizim dome bez tety, ktera tam mela byt. Mozna, ze druhe devce vypravelo ducharske pribehy a podobne, deti maji obcas jalove napady. Sama za sebe nechapu ty dospělé, ze je tam nechali, ale mozna, ze se stalo neco mimoradneho :nevim:

Pochopila bych, kdyby museli narychlo odjet. Ale kdybych se dověděla, že si šli na pivínko, nikdy bych tam holku nedávala a ještě jim od plic řekla, co si o tom myslím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 07:10

Jojo byli u sousedů na pivě. Nikdy nechodí a jednou někoho hlídají a jdou pryč. Já cízí deti hlidam často a sama bych si to nedovolila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama