Mechanicke "vyklepavani hlenu"

122
3.2.06 11:41

Mechanicke "vyklepavani hlenu"

Zdravim vsechny maminky,
chtela bych se vas zeptat, jestli nektera nevite, jak se dela tzv. mechanicke vyklepavani hlenu? Mela by to byt nejaka masaz zadicek u nemocnych prcku, kdyz jsou hodne zahleneni, aby se jim ulevilo. Znama mi to kdysi popisovala (telefonicky, bez ukazky), ale uz si to bohuzel moc dobre nepamatuju. Jde o to, mechanicky posunout hleny tak, aby je maly bud vyplivl nebo spolkl a celkove by se mu melo hodne ulevit.

Detska doktorka nevi, posilala me na rehabilitaci, ale tam take nevedeli, odkazali me jeste na detskou pohotovost, ale tam se mi s nemocnym prckem uz moc nechce.

Zrovna je to pro nas hodne aktualni, maly ma osklivy zanet nosohltanu, sopliky nam jdou snad i z usi a silene kasle …

Dekuju.

Silva + Honzik 13 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
3.2.06 12:56

Ahoj,bohužel,tohle neznám. Moje děti když mají rýmu luxuju. Normálním luxem,naučili mě to na ORL.Na hadici luxu na :,-(íš rozebranou odsavačku,sundáš tu baňku a to kolečko s hadičkama na:,–(íš na hadici,nastavíš lux na nejnižší stupeň,ucpeš jednu nosní dírku a druhou odsaješ a naopak.Jde to bezvadně a na celou noc máš pokoj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
3.2.06 13:03

Ahojky!

Lékařka nám to vysvětlila takto: Miminko si polož na kolena, obličej směřuje k zemi, hlavička by měla být mírně pod úrovní zadečku/ POZOR ať Ti mimi neupadne!!/ a mírně masíruj zádíčka směrem od zadečku k hlavičce. Hleny by měly odtékat pryč. Snad se Ti bude dařit.

Přeji brzké uzdravení.

Xeňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
3.2.06 13:04

To mechanické vyklepávání hlenu se provádí u dětí s cystickou fibrózou. Tak zkus zabrousit tím směrem. Makina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
3.2.06 19:41

Ahoj, dneska uz se hleny nevyklepavaji. Ale dela se neco jako masaz hrudnicku zepredu. Nedelala bych z toho vedu. Tri smery. Proste smerem od hrudni kosti az na raminka, od hrudni kosti do strany a pak od hrudni kosti dolu pres zebra. Muzes jednou rukou nebo obema zaroven na kazdou stranu. Myslim jako na obou pulkach tela zaroven. Muzes u toho trosku vybrovat rukama. Nebo trosku mimco natrasat na rukach nebo na mici.
Dobre je po:,–(it si dite zady k sobe na klin, oprit o sebe a polozit ruku na hrudnicek a jen tak dychat dlani s ditetem a vzdycky pri vydechy malilinkato pomoct tlakem vic vydechnout a nadech nechat volne pustit. Tio donutis dite ke kasli a to je to, co potrebujes. Nech dlan na hrudnicku a az ucitis vydech, tak malinko pritlac do vydechu. Nemusis kazdy vydech. Klidne kazdy treti nebo paty. Jde to v kazde poloze i v leze na boku a to das dlan z boku na hrudnik nebo v leze na zadech.
Dobre je vlhke prostredi, odsavat, inhalovat. A vykaslavat a vykaslavat.
Nebo je docela popularni a jednoduche mickovani penovymi micky. To by mohli mit v knihovne a snad o tom vi na kazde detske rehabilitaci.
Ja bych ti to i poslala, ale stehujeme se a ja nevim, kde co mame.
Ale v podstate je dobre hrudnicek promasirovat a prokrvik klido rukou nebo tim penovym mickem. A klidne i malinko zadicka.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
3.2.06 20:28

Tak vyklepávání hlenů nám nedávno doporučila i ukázala naše dětská doktorka. Polohu už popsala xenie - najdeš spodní žebro a třemi prsty (může jich být i víc :lol: ) klepeš vodorovně od páteře směrem k boku. Postupuješ v takových pruzích po zádech až nahoru ke krku, pak uděláš totéž na druhé straně. Pak mimi obrátíš a stejným způsobem vyklepeš hrudníček. Nakonec odsaješ.
Funguje to naprosto výborně. (Někdy z mimina doslova lítaj nudle už během toho klepání) Měly jsme s holkou obě bronchitidu a manžel zkusil vyklepat i mně a fakt to pomáhá.
Divím se, že jsem se tu dočetla, že to pediatři neznají anebo že se to už nedělá. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
3.2.06 20:58

Ahoj vyklepávání,polohy tu byly už popsány,jen pro upřesnění poklepání musí být jemné spíš formou vibrační masáže,když se klepe důrazněji má to opačný efekt,průdušky se reflexně stáhnou.Výborná a osvědčená věc je také míčkování,bylo vydáno i knižně,autorkou je paní Jebavá.Používají se softové míčky a provádí se masážní sestavy,jednak usnadnují uvolnění hlenu a dále také sklidnují u dráždivého kašle.To je ostuda,že ti to rehabky neporadily.Přeju at vás to dlouho netrápí.rehabka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
4.2.06 08:25

Ahoj holky,
vsem hrozne moc dekuju, jdeme to vyzkouset.

Docela me mrzi, ze dneska doktorky hned predepisuju antibiotika, ale „babske“ rady, jak prckovi pomoct vubec neznaji -ikdyz, mozna jim krivdim a do jejich specializace to nepatri.

Aspon, ze mam emimino a vas :).

Silva

PS: tak hlasim uspech, po vyklepani a odsati slo ven 2× vic nez obvykle … uff, pri odsavani si vzdycky pripadam jak krotitel dive zvere …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
21.1.12 11:32

Ahoj holky,
dnes jsem se registrovala a chtěla bych Vám všem poděkovat za příspěvky a rady,které sem píšete.Laurinka je naše první mimi a tak,když nevíme je každá rada dobrá.
Děkuji Xeniej :D za její popsání polohy jak z miminka dostat hleny.Dnes jsem to zkusila, sice jsem měla strach,ale pomohlo to a hned nám to šlo z nosíku odsát lépe a malinká,už spinká klidněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
24.1.12 14:30

Taky to zkusím, ale problém bude hleny odsát, prcek nechce na sebe nechat sáhnout. Jo a jeden „přírodní léčitel“ nás poučil, že se hleny v žádném případě nemají polykat, protože tím svinstvem, co bylo v nose, zase zatížíme střeva :poblion: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama