Mechové stěny v bytě - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 30.08.18 16:22
Mechové stěny v bytě - zkušenosti

Pěkně prosím - je tu někdo, kdo si doma nechal nainstalovat mechovou stěnu? Toto https://www. flower-company. cz/o-nas/mechove-steny/#lg=1&sli­de=18.
Má s tím někdo bojovou zkušenost - životnost, estetika, event. údržba…a pochopitelně cena. Děkuju moc!

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12957 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 16:24

ty vo.le to by mi určitě chcíplo :mrgreen:

blobfish
Závislačka 4505 příspěvků 30.08.18 16:28

Měli jsme to v kanceláři, takže s údržbou neporadím, ale co se týče estetiky - líbilo se mi to tak první týden, pak mě to spíš štvalo, a to mám přírodu i zelenou ráda. Rychle se to okoukalo (a nejen mně). Do bytu bych si to po této zkušenosti nedala, do kanceláře možná třeba jeden úzký proužek (to jsem taky někde v kancelářské budově viděla a bylo to celkem zajímavé), větší plochu rozhodně ne.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 30.08.18 16:51

Takové prožky mechu mají v jedné restauraci, kam ráda chodím. Na pohled je to pěkné, dle mého manžela je to není náročné na údržbu, ale chce to vztah ke květinám, který já nemám. Mě zvadnou i plastové květiny. Údajně se to zalévá vodou ve spreji (např. v obalu od okeny apod.)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 30.08.18 17:00

@Burj Chalifa Zkušenost má táta jako stavař, po zateplení paneláku si paní stěžovala že má najednou plíseň v obýváku. Když se na to v rámci záruky přišli podívat, tak zjistili že má tohle na jedné stěně. Pouští to hrozně moc vlhkosti tak pozor na větrání a plísně.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 30.08.18 17:14

@ka2ka
on prý je to pravý mech ale mumifikovaný :nevim:

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25051 příspěvků 30.08.18 18:15

@Heivka @lenka_ Mluvíte o něčem jiném, než myslí @Burj Chalifa

O tenhle mech se nijak vodou nestaráš, naopak voda na to přijít nesmí. Je vyplněný nějakým konzervantem místo vody. Viz odkaz výše.

@Burj Chalifa Na co bys to chtěla? Vypadá to hezky, ale nemá to být na přímém umělém světle, co je otázka jak daleko teda musí být zdroj od toho. Asi je to jen hezké na pohled, sahat na to nesmíš.
Než jsem si to přečetla, tak jsem si říkala, jestli to třeba nějak nevylepšuje mikroklima v místnosti, ale to ne vzhledem k tomu, že v tom není voda.

AnastazieB
Echt Kelišová 8367 příspěvků 30.08.18 18:47

A hlavně, když se to za rok zapráší? Tak co potom?

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25051 příspěvků 30.08.18 18:57
@AnastazieB píše:
A hlavně, když se to za rok zapráší? Tak co potom?

vlhký hadr nebo fén

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 22:17

Jsem z oboru, proto anonym. Já bych si to domů nedala, mech je přilepený na podkladové desce a přijde mi, že to poměrně dlouho smrdí - lepidlo. Jinak ano, mech je mumifikovaný, tzn napuštěný, konzervovaný, nezalévá se. Prach jemně na nejnižší výkon vysavačem, alespoň tak to tvrdí vedoucí úklidové firmy, se kterou jsme to po čase řešili. Každopádně pozor na umělé nasvícení, u klienta nám to komplet zežloutlo :roll: cena je poměrně vysoká, ono taky záleží na druhu: dělá se buď plochý mech, anebo tzv. 3D, plastický, takové krásné kopečky. Pak také je otázkou rámeček, velikost… Na omak je to ale tvrdé, vlastně mi to osobně vadí, že to je spíš.. umělé.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >