Měděné nádobí Morreti - máte někdo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 15:44
Měděné nádobí Morreti - máte někdo?

Máte někdo měděné nádobí Morreti? Koupila jsem asi před měsícem a po jednom použití jsou na něm ošklivé fleky :roll: :roll: Nejde to umýt, vyleštit, nic. Reklamaci neuznali, napsali toto: Záruka se nevztahuje na barevné změny (barevná nestálost) vnější měděné vrstvy. Jedná se o běžný jev, který souvisí s používáním. Nejedná se o vadu výrobku, reklamace nebyla uznána.
Nádobí jsem si koupila protože se mi moc líbilo, né aby bylo po jednom použití na vyhození :zed: :zed: Máte toto nádobí někdo? Je to normální ty fleky? Nevím jestli se s tím mám smířit a nebo se prostě prát a na reklamaci to poslat znovu. Není to nejlevnější nádobí, jeden kastrol vyšel na 1500,– :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 02.02.17 15:48

Já mám měděný od mauviel a teda tohle mi nikdy neudělal ani jeden :nevim: to by snad měď udělat ani neměla. Kolik je v tom mědi a kolik oceli?

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 15:51
@Nowuka2 píše:
Já mám měděný od mauviel a teda tohle mi nikdy neudělal ani jeden :nevim: to by snad měď udělat ani neměla. Kolik je v tom mědi a kolik oceli?

To jsem se nikde nedočetla…

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 15:56

Takhle to vypadá :zed: Po JEDNOM použití!

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 02.02.17 16:04
@orionk píše:
To jsem se nikde nedočetla…

Já teď koukla a taky nevidím, ale zkus mrknout třeba do brožury jestli k tomu máš. Ono totiž tam může být nějaká složka, která tohle dělá. Bohužel. Já je mám už tak 3 roky a že dostávají zabrat, ale tohle nemám na jediným ani náznakem. Na druhou stranu je pravda, že byly sakra drahý.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.02.17 16:10

@orionk Já bych se ještě koukla, na jaká kamna jsou doporučována. Dále pak v nich vařit na čisté plotně, aby ani zbytky nemohly reagovat.
Jinak si myslím, že to bude tím složením (obsah mědi a jiných složek).
Mají to uvedené v obchodních/zá­ručních podmínkách, že se záruka na barevnou nestálost nevztahuje?

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 16:13
@Nowuka2 píše:
Já teď koukla a taky nevidím, ale zkus mrknout třeba do brožury jestli k tomu máš. Ono totiž tam může být nějaká složka, která tohle dělá. Bohužel. Já je mám už tak 3 roky a že dostávají zabrat, ale tohle nemám na jediným ani náznakem. Na druhou stranu je pravda, že byly sakra drahý.

Vnitřní vrstva nerez, střední dural, vnější měď, nerezová držadla… Tam nikde není ani písmeno o té změně barvy (barevné nestálosti). Ani že se na to nevztahuje záruka (jak píšou ve vyjádření z reklamace). Tak nevím co s tím.. Takovou radost jsem z nich měla…

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.02.17 16:15

@orionk Co se zkusit poradit s ČOI nebo s nějakou organizací na ochranu spotřebitele? Mohli by poradit, případně pomoct s reklamací…

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 16:17
@monrom píše:
@orionk Já bych se ještě koukla, na jaká kamna jsou doporučována. Dále pak v nich vařit na čisté plotně, aby ani zbytky nemohly reagovat.
Jinak si myslím, že to bude tím složením (obsah mědi a jiných složek).
Mají to uvedené v obchodních/zá­ručních podmínkách, že se záruka na barevnou nestálost nevztahuje?

Mám sklokeramiku… Čistou :mrgreen: Nesmí akorát na indukci a do myčky (tam jsem to nedala, myla jsem v ruce).

Swift
Závislačka 4154 příspěvků 02.02.17 16:17
@orionk píše:
Takhle to vypadá :zed: Po JEDNOM použití!

Vždyť to je měď :zed: :zed:
Ty hrnce nejsou na výstavku, ale na vaření, a teplo vedou úžasně. Bohužel do myčky nemůžou. Je to opravdu jiné vaření s nima. Co se týče leštění tak si najdi recepty babiččky a leštit a leštit a leštit.

Swift
Závislačka 4154 příspěvků 02.02.17 16:18
@Nowuka2 píše:
Já mám měděný od mauviel a teda tohle mi nikdy neudělal ani jeden :nevim: to by snad měď udělat ani neměla. Kolik je v tom mědi a kolik oceli?

fotku 8o

orionk
Echt Kelišová 7730 příspěvků 02.02.17 16:24
@Swift píše:
Vždyť to je měď :zed: :zed:
Ty hrnce nejsou na výstavku, ale na vaření, a teplo vedou úžasně. Bohužel do myčky nemůžou. Je to opravdu jiné vaření s nima. Co se týče leštění tak si najdi recepty babiččky a leštit a leštit a leštit.

Ty je máš? Takže je to normální jo? Vím že měď tmavne a pak je taková,,rusti­kální"… Ale aby to vypadalo takhle po jednom vaření se mi zdálo prostě moc… :nevim:

Swift
Závislačka 4154 příspěvků 02.02.17 16:36

Akorát máš podezřelý nick, Orion ty hrnce prodává? :nevim:
Jo ztmavnou a získají takovou patinu, a když uteče něco kysyselejšího tak se po stranách vytvoří takové krápníky, holt si ten hrnec žije svým životem a to co má dělat dělá na výtečnou. :mavam:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 02.02.17 16:39
@Swift píše:
fotku 8o

Nejsem doma tak nevyfotim. Možná z té spodní strany nejsou už tak výrazný co do barvy, ale aby udělaly fleky jak zakladatelce, to stopro ee.. :nevim: se mrkni jak vypadají hrnce u Pohlreicha v kuchyni, a to dostávají podstatně větší záhul.

Swift
Závislačka 4154 příspěvků 02.02.17 16:50

Tady ho máš ""Pohlreicha v kuchyni"":https://youtu.be/2cSbEXeDrp8 8)
Naleštěné měděné hrnce má tak holandská hospodyně a ostatní v tom vaří.

Tady jsem našel polopatický návod jak na lesknoucí se měděný hrnec, ocet, sůl a houbička… :dance:
Já to peču mám ten hrnec pořád ve stavu before :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >