Měděné vodovodní baterie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 23.04.09 11:48
Měděné vodovodní baterie

Prosím pomóc. Nemáte některá zkušenost s čištěním měděných vodovodních bateríí?
Máme je dva roky a jejich údržba je šílená. Čistím je Cifem,ale stejně po každém puštění vody měděný povrch po uschnutí černá. Přece nemůžu stát pořád v koupelně s hadrem a dokola utírat.
Neznáte nějaký přípravek po jehož použití bych je nemusela pořád drhnout? :roll:

Předem moc děkuju

Reakce:
BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 23.04.09 12:31

Měděné? Jako z mědi nebo že tak vypadají (a jsou mosazné nebo hliníkové s nástřikem)?. Asi spíš ty druhé, o celoměděných jsem neslyšela. Takže pokud ty nastříkané drhneš Cifem, tak už si z nich asi ošudlala ochranný lak a budou černat dál. Tyhle povrchy se abrazivy čistit nemají (stejně jako eluxovaná nerez nebo chrom), píšou to výrobci v záručáku. Doporučuju se s tím smířit nebo koupit nové.
Anebo jsou fakt měděné a pak je nech taky na pokoji, obrostou ti měděnkou (zelenočerný povlak zaručující korozivní ochranu hlubších vrstev).

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 23.04.09 13:37

Hm, to mám radost. Oni nám teda trochu černali od začátku, jenže pak k nám přijel aktivní přítelův bratr, když jsem nebyla doma a vzal to tím Cifem. Tak jsem si říkala, že to snad nebude vadit. Jenže čím víc to čistím, tím je to horší. Ach jo.
Ja se na to :-)
Jestli ještě někdy budu zařizovat koupelnu, tak klasika nerezky.
Protože v tomto případě nám ani samotný prodejce nebyl schopný říct, čím čistit, se slovy, že se na to sice prostředky dělají, ale jsou drahé a na stejné bázi jako ostatní běžná čistidla dostupná v drogerii.
No jo, chybama se člověk učí.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.09 14:06

Na čištění mosazi(slitina mědi a zinku a myslím, že se používá častěji než čistá měď ) je prý skyslé mléko. Vyčistit tím mlékem a pak otřít vodou, aby to nesmrdělo a otřít dosucha. Ale jestli tím spasíš to poměděné to netuším, ale určitě to bude jemnější než ten cif.

Magrátka

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 23.04.09 14:27

Jé tak děkuju za rady, zkusím to mléko, uvidím. Horší už to být snad nemůže.
Jo holt když je někdo blbej, tak je blbej. :-(

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.09 15:06

Nic si z toho nedělej, já už taky párkrát čistila nějaké nečistoty, abych následně zjistila, že to nebyly nečistoty, ale škrábance (nebo spíš škrábanečky) v povrchové vrstvě a já ji tím čištěním odstranila téměř dokonale :-(

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 23.04.09 15:34

:lol: :lol: :lol:
Ta přehnaná aktivita je taky prevít, co? Tohle mě ale dokáže tak vytočit.
Když se vyčistí, tak vypadají jako nový, ale vydrží jim to tak půl dne.
Jenže pak k nám v době mojí nepřítomnosti přijde návštěva a řekne, že mám umatlaný baterie. Z toho je mi do breku, že se člověk snaží a dočká se kritiky, ale vysvětluj to někomu, že fakt nejsem prase, jen jsem blbá, že jsou vlastně čistý až moc :potlesk:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 23.04.09 15:57

Mám mosazné a rohodla jsem se je nechat s patinou - a vypadají skvěle :) Ovšem černé je nemám, jen takové s patinou :)

Ovšem říct někdy návštěva, že mám upatlané baterie, tak by u mě asi skončili. Definitivně.

L.Ale

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 23.04.09 16:59

No já mám s povrchovou úpravou v barvě mědi a už bych je fakt v životě nechtěla. vypadají sice krásně, ale za ty prachy co stáli by člověk doufal, že už na ně nebude muset šáhnout a zatím........ škoda mluvit.

Lesi, jinak s tou návštěvou s tebou naprosto souhlasím, byl to spíš přítelův známý a myslel to (doufám) humorně, nicméně se mě to pak dost dotklo, když mi to přítel tlumočil.
Připadala jsem si jak nějaký prase. Proto ty zatracený baterie tak řeším, protože to fakt nevypadá pěkně. Vždycky než k nám má někdo přijít, tak jsem půl hodiny zalezlá v koupelně a drhnu. Jenže když nejsem doma, tak přítel to dělat nebude. :roll:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 23.04.09 17:46
LucieL píše:
No já mám s povrchovou úpravou v barvě mědi a už bych je fakt v životě nechtěla. vypadají sice krásně, ale za ty prachy co stáli by člověk doufal, že už na ně nebude muset šáhnout a zatím........ škoda mluvit.Lesi, jinak s tou návštěvou s tebou naprosto souhlasím, byl to spíš přítelův známý a myslel to (doufám) humorně, nicméně se mě to pak dost dotklo, když mi to přítel tlumočil.
Připadala jsem si jak nějaký prase. Proto ty zatracený baterie tak řeším, protože to fakt nevypadá pěkně. Vždycky než k nám má někdo přijít, tak jsem půl hodiny zalezlá v koupelně a drhnu. Jenže když nejsem doma, tak přítel to dělat nebude. :roll:

A ty je máš v lesku? Já mám takový ten mat - je to retro v kombinaci s keramikou. Proto ta patina vypadá fajně.

L.

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 24.04.09 09:55

Lesi, tak to budeme mít zřejmě stejné. Já je mám taky ve stylu retro, uprostřed kohoutků jsou keramická kolečka s označením „teplá, studená“.
Včera nám přišel katalog od Sika a tam je nabízejí. Na svých stránkách je ale nafocené bohužel zřejmě nemají, abych je sem mohla hodit :pocitac:

Takže jsem to prostě podělala tím, že jsem přehnaně aktivní a čistila to tím, čím jsem neměla. Budu se s tím muset smířit, protože vyhodit je a koupit nový- to by byla hodně drahá sranda. :lol:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.04.09 10:15

Určitě nemáme stejné:

Ale jsou fakt pěkné - jen s tou praktičností jsou fest na štíru…

L.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 24.04.09 10:27

Lucie, tak to asi vím, které myslíš. Nech je být, jen je občas vem jarovou vodou. Časem získají takovou tu patinu, „ohmataný“ vzhled, hlavně tam, kde jsou v kontaktu dva druhy kovů nebo keramika a kov. Pokud jsou ty keramické a mosazné části sešroubované tak si zkontroluj z jakého materiálu jsou šrouby, jestli ocelové tak je nech vyměnit za pomosazené nebo aspoň lakované, to by mělo usazování produktů elktrolýzy v článku kov1-kov2 omezit.
Dominantou našeho zrekonstruvaného domu jsou nové vchodové kazetové dveře z masivu se skly chráněnými kovanou mříží, dřevo a sklo jsou nové, mříže jsme nechali vyčistit a potáhnout černým komaxitem a nechali jsme původní mosaznou kliku se štítkem, je viditelně stará, používaná, spravovaná a vypadá to nádherně (našla jsem i fotku, ale neumím ji tu vložit). A když bud mít návštěva problém s „omatlanou“ klikou, ať k nám nechodí.
Jo a baterie k umyvadlům máme v provedení matný chrom, vypadají pořád jako „těsně před úklidem koupelny“ (originál z IKEA k umyvadlům ANN - máme i to malé kulaté pro děti, tyhle: http://www.ikea.com/cz/cs/search/?…), ale nám to neva, aspoň je vidět, že je používáme.

LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 24.04.09 13:31

Lesi no to teda nemáme, ale jak máš „výpusť“ tak to máme stejné, jen já v barvě mědi.

Ale moc jsi mě potěšila Báro s tím, že když má návštěva problém s pořádkem ať k nám neleze. Je to fakt, nemáme doma sterilní čistotu, ale aspoň je vidět, že tam žijeme.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >