medikamentni potrat v 10tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
renatika007
Kecalka 375 příspěvků 25.03.09 20:40
medikamentni potrat v 10tt

Holky mate nekdo zkušenost z medikamentnim potratem vyvolanym Prostaglandinem?
Jsem v 10tt......prazdny gestačni vaček a byla mi doporučena tato metoda potratu. Jsem objednana v patek.
Na netu jsem si našla jenom tyto informace

Prostaglandiny - jsou léky, které vyvolávají silné děložní stahy. Jejich užití je nejčastěji mezi 12 a 16 týdnem těhotenství. Interrupce nastává po podání těchto léků, plod je vypuzen z dělohy. Kontrakce, vyvolané prostaglandiny, jsou několikrát silnější než normální stahy při porodu.

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.09 08:00

Ahoj, já s tím nemám teda zkušenost, ale jsem farmaceut, tak aspoň co jsem načetla v letáku a co jsem slyšela. Pokud tě někdy bolelo echt břicho při menses, tak za to můžou právě prostaglandiny. Používají se mimojiné k vyvolání porodu příp. k indukci abortu (jako to tedy asi bude v tvém případě). Mohou způsobit děložní stahy větší intenzity než u klasického porodu, ale nemusí, záleží na dávkování a na tvé reakce organismu. Takže oni ti určitě zavedou tu nejmenší možnou dávku, pak se čeká, jak to bude působit a podle toho se bude postupovat dál. Důležité je vědět, že v případě abortu ti mohou aplikovat s klidným svědomím i hafo léků proti bolesti, které při porodu nemůžou kvůli miminku. Nebude to asi nic příjemného, ale věřím, že to nebude horší než porod. Je to smutné to jo, takže ti moc držím palce, aby ti další těhotenství (třeba na ten podzim) vyšlo už dobře!

Jinak se zkus zeptat přímo gynekologů na poradních diskuzích. Já se chodím občas ptát na www.hzp.cz, ale jsou i jiné a lepší.

Drž se a přeju, ať je to rychle za tebou!

Elunka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 26.03.09 09:14

Ahoj,můžu se zeptat proč to neřeší kyretáží?

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 26.03.09 10:37

Ahoj, ja myslim, ze tohle mi dali, kdyz jsem potratila v 9tt, bylo mi blbe a furt jsem lezela a teklo ze me jak z kravy. Nakonec jsem stejne musela na kyretaz, protoze to krvaceni se ne a ne zastavit. Takze ja bych leky vynechala a vyzadovala rovnou na kyretaz.

renatika007
Kecalka 375 příspěvků 26.03.09 12:54

Uf jste me vydesily…tak ja se ješte zitra poptam doktora a zkusim to zmenit na normalni revizi.
Myslela jsem že to bude šetrnejši pro telo a bez narkozy,ale doktor mi rekl,že dostanu tabletky a vypadne to, o nejakych bolestech a podobne nic

alvapinka
Kelišová 5542 příspěvků 06.07.10 13:40

ted tady náhodu čtu tuto diskuzi…
jsem překvapená, že to někdo v ČR taky nabízí tady tu možnost. žiju v zahraničí a taky jsem musela ukončovat 1.těhotenství v 11tt, měla jsem zamlklinku. byla jsem naopak ráda, že nemusím podstupovat kyretáž, vydržet se to dalo, bolelo to teda dost,ale zvládnout to fakt šlo. po totmto potratu jsme mohli čekat jen než přejde první cyklus a pak jsem hned otěhotněla. po kyretáži by se muselo čekat minim.3 měsíce. celkově je kyretáž náročnější pro tělo, narkoza, delší hojení, apod. jedinou výhodu toho snad je, že to nebolí a člověk to nepříjemné prospí…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >