Medikamentozní ukončení těhotenství potratová pilulka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 19:43

Medikamentozni ukončení těhotenství potratová pilulka

Ahoj. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem rodina která neví co se děje. Ráda bych se zeptala na zkušenosti.

Zítra mě čeká medikamentozni ukončení těhotenství tzn „potratová pilulka“.. Jsem 6+2tt a mám docela vítr. I přesto že jsem brala antikoncepci (slabší kvůli kojeni), tak se podařilo otěhotnět. Máme s mužem už 2 děti a další není v našich silách ani možnostech uživit.. Proto mě prosím neodsuzujte, oba jsme rozhodnutí že další miminko prostě ne.

Rada bych ale znala nějaké informace ohledně postupu či jak to probíhá apod. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
25.10.21 19:58

Ahoj, tvoje rozhodnutí je na vás…ale pro mě osobně to bylo těžké.
Většina žen to prožije prostě jako silnější měsíčky.
Přijdeš tam dostaneš tablety. Čeká se a odejdeš po hodině. To jsou tablety na umrtvení.
Pak jdeš na další tablety a ty jsou na vypuzení. Spustí to krvácení a stahování hladkého svalstva.

Já jednou na tuto metodu šla bohužel a měla jsem gynekologické potíže asi tři měsíce… Musela se ta vypuzovací část několikrát opakovat a stejně jsem se nevyhnula vyčištění dělohy.
Přesvědčovat tě nebudu. Ale upřímně myslím, že už je to celkem jedno jestli máte dvě nebo tři děti. Rozdíl je podle mě jedno a dvě, ale dvě a tři určitě ne.
Manžel by měl jít na vasektomii. Na tvém místě bych na tom trvala. Jinak bych na interupci nešla. Dost mi moje zkušenost přeházela priority.

Ať máš vše v pořádku…a doufám, že se dožijí světa, kde nebudeme my ženy toto muset podstupovat z ekonomických důvodů. Protože tři děti dříve byly standart…a pak se může nechat muž i žena sterilizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 19:58

Je tu uz vice diskuzi na toto tema, kde jsou vycerpavajici odpovedi…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:03

Já ji dostala cca kolem 7tt pri ZT, abych nemusela na revizi. Dostala jsem tabletu a cca do hodiny začaly ms bolesti a později kontrakce. Dala jsem si hodně horkou vanu a do 24hodin bylo po všem. Nic příjemného to nebylo, ale můžeš léky proti bolesti. Držím palce ať to nás brzy za sebou a svého rozhodnutí v budoucnu nelitujes.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:09

Pilulku jsem podstoupila…

Mam kamosmu, ktera byla na potratu kyretazi (pilulka tehdy nebyla)

Rozdil?
Kamoska rekla, ze ji uspali, odesla a ani necitila, ze se neco stalo… pak mela po par letech 3 deti…

Ja? Vystresovana predtim, vystresovana behem a pak asi mesic nebo jak dlouho stres potom, zda to ne/klaplo.. protoze to tak vubec nevypadalo dobre…
Lepsi pro telo, horsi na psychiku…

Kazdy ma svuj duvod…
Ostatni prechytrele ignoruj…
Ty vis proc delas to co delas.
Chlapa posli na vasekt. Toto neni pekny zazitek..Mohl si davat vetsi pozor…

• Citovat
  • Nahlásit
12631
25.10.21 20:25
@Anonymní píše:
Ahoj. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem rodina která neví co se děje. Ráda bych se zeptala na zkušenosti.

Zítra mě čeká medikamentozni ukončení těhotenství tzn „potratová pilulka“.. Jsem 6+2tt a mám docela vítr. I přesto že jsem brala antikoncepci (slabší kvůli kojeni), tak se podařilo otěhotnět. Máme s mužem už 2 děti a další není v našich silách ani možnostech uživit.. Proto mě prosím neodsuzujte, oba jsme rozhodnutí že další miminko prostě ne.

Rada bych ale znala nějaké informace ohledně postupu či jak to probíhá apod. Děkuji

No, do pilulky bych asi nešla. Miniinterupce by byla asi šetrnější. To sis vybrala sama, nebo doporučil gynekolog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:34

Já nic nevybirala, došla sem tam, řekla či se děje a prostě že si to nemůžeme nechat.. Napsala papír a poslala do nemocnice. Tam mi dali termín zitra…

Ale dost se bojím ne samotného „zákroku“ ale spís se bojím o kojení mladší dcery 🥺 aby se nestalo něco s mlékem 😔 určitě muž půjde na vasekto a já si nechám po kojení dát tělísko

• Citovat
  • Nahlásit
359
25.10.21 21:39

Ničeho se neboj, tento zákrok běžně zvládají jak matky několika dětí, tak mladá děvčata a zvládneš ho i Ty. Pamatuj na to, že po potratu se plodnost obnovuje velmi rychle a další potrat je u nás povolený až po půl roce. Takže si dej zavést nejen tělísko, ale toho půl roku musíte užívat i kondomy, abys nemusela žít v neustálém strachu, že se zase stane nehoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
25.10.21 21:41

Když už bych někdy musela podstoupit umělé ukončení těhotenství, byla by to určitě klasická miniinterupce, zvlášť pokud bych žádné další děti nechtěla. Přijdeš, usnes, probudis se, odejdes. Jo, zahul na psychiku je to i tak, ale o dost menší. Alespoň ze zkušeností mého okolí. Tělísko můžeš i při kojení. Zato po té pilulce bych teda nekojila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 00:03
@Anonymní píše:
Já nic nevybirala, došla sem tam, řekla či se děje a prostě že si to nemůžeme nechat.. Napsala papír a poslala do nemocnice. Tam mi dali termín zitra…Ale dost se bojím ne samotného „zákroku“ ale spís se bojím o kojení mladší dcery 🥺 aby se nestalo něco s mlékem 😔 určitě muž půjde na vasekto a já si nechám po kojení dát tělísko

Kojím a mám tělísko. Doktor v tom neviděl problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat