Meditace a nepříjemný pocit z ní, to bylo ono?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simima
Kecalka 147 příspěvků 01.02.18 20:54
Meditace a nepříjemný pocit z ní, to bylo ono?

Ahoj, nějakou dobu se pokouším meditovat. Většinou večer, když už ležím v posteli (jindy na to není čas) :mrgreen: no a většinou je to prostě jen takový odpočinek, relax (nevím jestli je to ten pravý stav, který má být při meditaci) no a včera se mi při tom stalo, že mi jako by stuhlo celé tělo a měla jsem pocit jakobych nedýchala, ne že bych se dusila jen jsem prostě nějak necítila, že dýchám. Nevím jak to popsat. Bylo mi z toho pak nepříjemně, dokonce mě v tu chvíli napadlo, že asi takové je to u smrti :roll: 8o.. byla tohle ta „meditace“? :think:

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 01.02.18 21:09

Meditace je jakýkoli stav, kdy se zastavíš, soustředíš. Měla by sis o tom ještě trochu pozjišťovat. Poněvadž myslet si, že když se nemohu nadechnout-medituji… není dobře. Žádný tuhnutí těla a nedýchání není stav, který si chceš přivolat, nebo ano?

Knihomyš
Extra třída :D 10598 příspěvků 01.02.18 21:33

Pokud se soustředíš na dech, tak se prohlubuje a zpomaluje, takže se ti může zdát, že ve srovnání s normálním provozem „nedýcháš“. Ve skutečnosti se tak tělo víc okysličí, takže se přitom můžeš lehce přiotrávit kyslíkem, což způsobuje lehce euforické stavy, případně až omdlení.
Ani jedno z toho teda není cílem meditace, pokud vím.

Simima
Kecalka 147 příspěvků 01.02.18 21:46

No postupuji tak, že uvolním celé tělo, a pak se snažím na nic nemyslet, mít v hlave úplné ticho no a když nemůžu utišit sve myšlenky, tak se soustředím na dech. V duchů si opakuji nádech, výdech, až do chvíle, než jsem úplně v klidu :think: teď jsem narazila na nějaké holotropní dýchání, nemohlo to by to ono? :think: mám teď docela strachu, znovu takto „odpočívat“

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 01.02.18 22:21
@Simima píše:
No postupuji tak, že uvolním celé tělo, a pak se snažím na nic nemyslet, mít v hlave úplné ticho no a když nemůžu utišit sve myšlenky, tak se soustředím na dech. V duchů si opakuji nádech, výdech, až do chvíle, než jsem úplně v klidu :think: teď jsem narazila na nějaké holotropní dýchání, nemohlo to by to ono? :think: mám teď docela strachu, znovu takto „odpočívat“

No ne tela bych u meditace zazit takovy pocit..jak uvolnujes telo? Postup..nemusi ti treba takovy zpusob sedet..je x meditaci, chce to zkouset :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >