Meditace a nepříjemný pocit z ní, to bylo ono?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simima
Kecalka 145 příspěvků 01.02.18 20:54
Meditace a nepříjemný pocit z ní, to bylo ono?

Ahoj, nějakou dobu se pokouším meditovat. Většinou večer, když už ležím v posteli (jindy na to není čas) :mrgreen: no a většinou je to prostě jen takový odpočinek, relax (nevím jestli je to ten pravý stav, který má být při meditaci) no a včera se mi při tom stalo, že mi jako by stuhlo celé tělo a měla jsem pocit jakobych nedýchala, ne že bych se dusila jen jsem prostě nějak necítila, že dýchám. Nevím jak to popsat. Bylo mi z toho pak nepříjemně, dokonce mě v tu chvíli napadlo, že asi takové je to u smrti :roll: 8o.. byla tohle ta „meditace“? :think:

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 01.02.18 21:09

Meditace je jakýkoli stav, kdy se zastavíš, soustředíš. Měla by sis o tom ještě trochu pozjišťovat. Poněvadž myslet si, že když se nemohu nadechnout-medituji… není dobře. Žádný tuhnutí těla a nedýchání není stav, který si chceš přivolat, nebo ano?

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 01.02.18 21:33

Pokud se soustředíš na dech, tak se prohlubuje a zpomaluje, takže se ti může zdát, že ve srovnání s normálním provozem „nedýcháš“. Ve skutečnosti se tak tělo víc okysličí, takže se přitom můžeš lehce přiotrávit kyslíkem, což způsobuje lehce euforické stavy, případně až omdlení.
Ani jedno z toho teda není cílem meditace, pokud vím.

Simima
Kecalka 145 příspěvků 01.02.18 21:46

No postupuji tak, že uvolním celé tělo, a pak se snažím na nic nemyslet, mít v hlave úplné ticho no a když nemůžu utišit sve myšlenky, tak se soustředím na dech. V duchů si opakuji nádech, výdech, až do chvíle, než jsem úplně v klidu :think: teď jsem narazila na nějaké holotropní dýchání, nemohlo to by to ono? :think: mám teď docela strachu, znovu takto „odpočívat“

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 01.02.18 22:21
@Simima píše:
No postupuji tak, že uvolním celé tělo, a pak se snažím na nic nemyslet, mít v hlave úplné ticho no a když nemůžu utišit sve myšlenky, tak se soustředím na dech. V duchů si opakuji nádech, výdech, až do chvíle, než jsem úplně v klidu :think: teď jsem narazila na nějaké holotropní dýchání, nemohlo to by to ono? :think: mám teď docela strachu, znovu takto „odpočívat“

No ne tela bych u meditace zazit takovy pocit..jak uvolnujes telo? Postup..nemusi ti treba takovy zpusob sedet..je x meditaci, chce to zkouset :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >