Mého manžela oslovuje miláčku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 01:10
Mého manžela oslovuje miláčku

Ahoj, normálně z toho teď nemůžu usnout a přemýšlím. Dneska se manžel podřeknul, že ho mistrová v práci ( věkové je +- o pár let starší) oslovuje miláčku, bobečku můj apod. Dost se mi to nelíbí. Miláčku se oslovujeme my dva mezi sebou a absolutně nevidím důvod proč by ho tak měla oslovovat nějaká cizí ženská. Manžela jsem rázně požádala ať jí laskavě vysvětlí, že je velmi nevhodné takto oslovovat ženatého muže a ať mu laskavě říká jménem. Což počítám ten můj trouba stejně neudělá. Není to žádné ucho, ale ženatý třicátník s dětmi. Nemluvě o tom, že v té firmě na stejné směně je i manžel manželovi exmanželky, která se chytne každého drbu, který ve třech proměnách letí dál. Jak byste na to reagovaly Vy? Napadlo mě se třeba z nákupu stavit s dítkem pro manžela před prací a kdybych to třeba slyšela tak se té ženské zeptat zda si manžela neplete s někým svobodným. Ale to bych asi shodila sama sebe, jenže teď jak jsem vytočená tak vymýšlím co by…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6238 příspěvků 27.01.18 01:30

Stav se tam a pokud to uslyšíš, s úsměvem na rtech jí vysvětli, že ty jsi jediná, kdo ho tak může oslovovat. Nesmíš to udělat křečovitě nebo s napruzeným obličejem, jinak budeš za hysterku. Bohužel jsem zažila na vlastní kůži, kam to může vést. Můj nadřízený mě oslovoval kočičko. Neřešila jsem to, znali jsme se před tím, než nastoupil k nám do firmy a podobně familiárně jsme se oslovovali oba. Já jsem to ovšem v práci nedělala, nepatřilo to tam, hlavně proto, že byl skoro o generaci starší a navíc ženatý. No, výsledek byl ten, že si všichni okolo mysleli, že to spolu táhneme. O mě to najednou věděli i přátelé z jiného města, ani netuším, jak se to dostalo až k nim. A táhlo se to se mnou pěkně dlouho. Bohužel i dneska zjišťuju, že si to ještě někdo myslí. Prostě tohle do práce nepatří! Ať je myšleno třeba dobře a dotyčná tak oslovuje běžně, řešila bych to. Bohužel to spousta lidí překroutí a ty drby jsou fakt nechutný.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6238 příspěvků 27.01.18 01:31

Pardon, 2× :oops:

Příspěvek upraven 27.01.18 v 01:35

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 27.01.18 01:35
:think:

nostress
Extra třída :D 13564 příspěvků 27.01.18 01:52
@Anonymní píše:
Ahoj, normálně z toho teď nemůžu usnout a přemýšlím. Dneska se manžel podřeknul, že ho mistrová v práci ( věkové je +- o pár let starší) oslovuje miláčku, bobečku můj apod. Dost se mi to nelíbí. Miláčku se oslovujeme my dva mezi sebou a absolutně nevidím důvod proč by ho tak měla oslovovat nějaká cizí ženská. Manžela jsem rázně požádala ať jí laskavě vysvětlí, že je velmi nevhodné takto oslovovat ženatého muže a ať mu laskavě říká jménem. Což počítám ten můj trouba stejně neudělá. Není to žádné ucho, ale ženatý třicátník s dětmi. Nemluvě o tom, že v té firmě na stejné směně je i manžel manželovi exmanželky, která se chytne každého drbu, který ve třech proměnách letí dál. Jak byste na to reagovaly Vy? Napadlo mě se třeba z nákupu stavit s dítkem pro manžela před prací a kdybych to třeba slyšela tak se té ženské zeptat zda si manžela neplete s někým svobodným. Ale to bych asi shodila sama sebe, jenže teď jak jsem vytočená tak vymýšlím co by…

V některých kolektivech to mají nastavené tak trochu familiérně. Mě osobně se to v zaměstnání moc nelíbí. Záleží na tom, jak se k tomu staví tvůj manžel. Pokud mu oslovení " miláčku a bobečku! můj 8o " vadí, pak by se měl proti tomu ohradit. Každý si vůči nám dovolí jenom tolik, kolik mu sami dovolíme.

Loki01
Echt Kelišová 8841 příspěvků 27.01.18 02:15

Mne by to teda bylo uplne sumak…

Spis zalezi jestli to vadi mu :nevim:

nani77
Kecalka 418 příspěvků 27.01.18 02:39

Nedělala bych z komára velblouda. Jsou prostě lidé, kteří jsou familiárnější, na tom nic není. Nejspíš by ta mistrová tak něžně oslovovala i tebe, kdybys pracovala v její směně. Buď ráda, že u manžela na pracovišti panují hezké vztahy.
Jsem z technické branže, vždy bylo kolem mě hodně kolegů-mužů, taky jsem většinu z nich oslovovala různými zdrobnělinami (např. Tomíku-beruško, koloušku, miláčku, broučku apod.) a opravdu jsem s nikým z nich nic neměla. Oslovovala jsem podobně i některé kolegyně. Prostě jsme se k sobě jen chovali hezky, byli jsme tým, věřili jsme si, pomáhali jsme si, bavili se spolu, těšili se do práce. Naštěstí nikdo z nás neměl za partnerku/partnera žárlivce, kterému by vadila taková prkotina. Můj muž to věděl, ty lidi znal, s některými z nich se dokonce kamarádí a některé dokonce zaměstnal a má je taky rád. A některým tou mou zdrobnělou přezdívkou říká taky, protože si jejich civilní jména ani nepamatuje ;-)
Takže radím: uklidni se, upeč dobrou buchtu a dej manželovi do práce, aby se o ni se všemi kolegy podělil. Uvidíš, že mistrová pronese hezká slova i na tvou adresu. A už to neřeš! Fakt to nic neznamená.
Krásný víkend!

srpen89
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 27.01.18 04:57

Prijde mi to normalni, take se tak v praci nekteri oslovujeme. Chlapi, zensky mezi sebou. Hrotis to a pokud nechces byt za stihacku, rozhodne bych tam nechodila a nic ji nevysvetlovala.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27.01.18 04:58

Nelíbilo by se mi to… A manžel by si měl sjednat pořádek.
Blbý je, jestliže už to trvá nějakou dobu, bude to všem divné.
Měl to utnout už v začátku - ale osobně si myslím, že jemu se to spíš líbí. :cert:

stankaSR
Kecalka 452 příspěvků 27.01.18 05:15

Aj moja kolegyňa je k chlapom na svojej smene taká familiárna, zlatíčko a miláčik sú bežné oslovenia a určite to nič neznamená. Ja by som si to napríklad nedovolila, ona áno, to je taky typ ľudí.

g.sandova
Závislačka 3794 příspěvků 27.01.18 05:22

Záleží na manželovi, jestli mu to vadí. Mně se to moc nelíbí. Ono záleží, od koho to oslovení je a jak to dotyčný myslí.

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 1 inzerát 27.01.18 05:44

Ty jo, kdyby jsi slysela, jak jsme si rikali v jedne praci… Byli jsme super parta, platilo pravidlo co je v dome, neni pro me. Ale litali tak prdelky, zlaticka, kocky, zdrobneliny…
To bys asi zesilela.
Ale vse bylo v ramci kamaradstvi a nikoho ani nenapadlo to nejak pitvat a brat jinak.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 27.01.18 07:26

U starších paní je to normální, taky mě tak občas někdo osloví.. občas platí: čím starší, tím menší zábrany :D

terien
Echt Kelišová 8364 příspěvků 27.01.18 07:45

Taky tak kolegy někdy oslovuju. Mladší i starší, i když tem starsim většinou říkám zdrobnelinou jejich jména. Vůbec nic tím nesleduji :lol: spis tím mírním atmosféru když jim potřebuju něco vysvětlit, vytknout tak aby to nebrali ve zlém duchu. A jinak jsou to prostě miláčkové, máme dobrou partu. Na ofiko akcích samozřejmě zachováváme dekorum.

tini
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 5 inzerátů 27.01.18 07:49

Sama to nesnasim, u jedne kolegyne jsem hned vedela ze bude chtit na me hodit neco blbeho, co se ji nechcr delat, jakmile se vytasila s kocickou. Vnimam to jako ponizujici, manipulativni a od chlapu sexisticke. Uprimne mi vadi i zdrobneliny jmen pred klienty.Take zalezi, co je to za praci.Ale na urad to treba podle me rozhodne nepatri. Vetsinou se mi vyplatilo udrzet si aspon trochu profesionalni vztahy.Ale pokud to tvemu chlapovi nevadi, tezko s tim neco udelas a kdybys to resila za nej, muzes byt jen pro smich a jemu se taky budou posmivat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >