Mého syna nic nebaví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 22:42
Mého syna nic nebaví

Ahoj mám problém se synem 10 let. Chodil na parkour a fakt mu to šlo jenže najednou nechce chodit, důvod je, že mají hlavně volné hodiny a neučí se už moc nového, což chápu. Ale teď mi psala učitelka z hudební školy, že nejeví zájem ani o hru na kytaru. Že se nelepší. Nedokáže přečíst notu a když si jí spolu přečtou další lekci už jí zase neví. Ať si s ním promluvím zda chce chodit a ať zvážíme jiný kroužek. Jsem z toho špatná. Že zahodíme rok hry na kytaru a nic z toho, mrzí mě to. On je takový, že je nejraději zalezlej v pokoji a ani ve. S náma nechce chodit. Jediný co ho baví je mobil. Co byste dělali vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xjuliax
Kecalka 377 příspěvků 29.05.19 22:46

Sebrala mobil!!!

eluv
Echt Kelišová 8042 příspěvků 29.05.19 22:47

Určitě bych mu zakázala ten mobil :roll:

anahry
Kecalka 402 příspěvků 29.05.19 22:48

Regulovala bych mobil. Tam asi bude zakopaný pes.

sediza
Závislačka 2565 příspěvků 29.05.19 22:49

Tak já bych mu prvně zabavila ten mobil. Zrovna dneska jsem cetla, ze to ma vliv na pocit štěstí. Čím víc je clovek a dite na mobilu na socialnich sitich apod., tím je mene stastny. Jsou na to vyzkumy. A pak bych s nim travila cas sportem. Sport jsou endorfiny. Na kytaru chodit nemusí, ale na nejaky sportovni kroužek ano plus sport a chodit ven s vámi. Vy jste rodice, vy nastavujete pravidla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 22:51

Jojo mobil určitě seberemeva zkusíme udělat co se dá. Mrzí mě to a vím že je to naše vina

Hoa Mai
Kelišová 6565 příspěvků 15 inzerátů 29.05.19 23:31
  1. sebrala bych mobil
  2. pokud nechce chodit na parkour z toho duvodu, ze se tam nic noveho neuci, nasla bych jiny krouzek, kde se neco noveho nauci (napr. takova ta akrobacie na kole nebo jak se to jmenuje, flag football - obdoba americkeho fotbalu pro deti, nebo ‚uplne obycejna‘ atletika…).
  3. co znamena ‚Nedokáže přečíst notu a když si jí spolu přečtou další lekci už jí zase neví.‘? On po roce hrani neumi precist noty? Promin, ale pokud neni mentalne zaostaly, tak si z vas dela p.del a ne ze neumi, ale nechce. Ci byl napad, ze bude hrat na kytaru? Souhlasil s tim, nebo hral z donuceni? Of toho bych se odpichla, jestli mu naridit, aby pokracoval, nebo misto toho vybrala neco jineho.
alilauter
Kecalka 437 příspěvků 29.05.19 23:37

Ahoj, sebrat mobil podle mě zbytečně vzbudí protireakci. Určitě pak nezačne něco s nadšením dělat. Spíš bych šla cestou dohody, jak dlouho ho smí používat a proč chci, aby to omezil. A pak se bavit, proč už ho kytara nebere a ani parkour, co by chtěl a proč je pro mě tak důležitý, aby dělal i něco jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 07:01

Holky tak sem se s ním bavila a kytara ho baví, chce chodit chodí již půl roku. Noty prý popletl, špatně si je odpočítal. Píseň kterou se měl naučit doma uměl a na hodině prý ne, tak mu učitelka vybrala lehčí kterou má zahrát na zkouškách. Učitelka se obává že prý nesplní požadovanou úroveň hry na kytaru. Nevím co s tím. Mobil mu zabavíme a budeme dávat jen na určitou dobu a věřím že začne doma hrát. Ale nevím co s učitelkou. Bude mi volat, tak jí řeknu, že ho kytara baví,

Hoa Mai
Kelišová 6565 příspěvků 15 inzerátů 30.05.19 08:06
@Anonymní píše:
Holky tak sem se s ním bavila a kytara ho baví, chce chodit chodí již půl roku. Noty prý popletl, špatně si je odpočítal. Píseň kterou se měl naučit doma uměl a na hodině prý ne, tak mu učitelka vybrala lehčí kterou má zahrát na zkouškách. Učitelka se obává že prý nesplní požadovanou úroveň hry na kytaru. Nevím co s tím. Mobil mu zabavíme a budeme dávat jen na určitou dobu a věřím že začne doma hrát. Ale nevím co s učitelkou. Bude mi volat, tak jí řeknu, že ho kytara baví,

Asi budes muset aspon obcas dohlednout na to, kdyz doma cvici. Cvici, kdyz jsi doma? Tak asi vis, jak je na tom, jestli tu skladbu umel nebo ne. Podle toho bych to rekla ucitelce. Jestli tu puvodni skladbu umel, jen se vyflakl na cviceni a pozapomnel ji, tak bych s zadnou dalsi nezacinala, ale spis trochu zabrala a osvezila si tu prvni. To same se ctenim not - procvicovat. I 5minut denne staci, nez si to zautomatizuje. Jinak to, jestli splni nebo ne nejakou uroven moc nechapu. Kam chodite? Do ZUS? Co se stane, kdyz nesplni uroven? Bude opakovat rocni? V ZUS je to snad jedno, ne? Tam muze chodit klidne do 40.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 08:42

Tak ted mi volala učitelka, domluvili jsme se že skončí a bude chodit na jinou školu kde hrají víceméně pro radost a není tam ta teorie. A je jich tam více. Tato škóa je pro žáky kteří jsou prý ambiciózní a chtějí hrát na soutěžích atd…a to on není. Kytara ho baví, ale to kolem ho nebaví, učit se noty atd

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 08:45

A jinak tedy je to zuš, neví prý musí splnit ty zkoušky v červnu oni pak hrají i na představeních tak asi proto

alilauter
Kecalka 437 příspěvků 30.05.19 09:54

Tak prima, hlavně aby ho to bavilo. Třeba je ta učitelka taky moc orientovana na výkon a to pak bere radost. Uvidíš jestli se pak dohodnete ohledně sportu. Jinak u mobilu se přikláním k tomu, aby sám navrhnul, jak to bude korigovat a třeba i trest, když to poruší. Když si sám navrhne řešení, mohlo by to líp fungovat. Ale nechci ti do toho kecat, nejlíp víš jak na něj. :mavam:

honzek86
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.05.19 10:10
@Anonymní píše:
A jinak tedy je to zuš, neví prý musí splnit ty zkoušky v červnu oni pak hrají i na představeních tak asi proto

Přesně to si myslím taky. On se chce naučit hrát na kytaru a ne dělat kašpárka. Můj brácha se seknul úplně stejně :) hrál na klávesy a já na kytaru. On v ZUŠ a já v levnějším kroužku on musel pořád trénovat na nějaký vystoupení o který nestál a kam chodili rodiče, já jsem jen hrál pro radost a učil jsem se, co mě bavilo, bez nějakých uzavíraček a zkoušek. Bráchu to žralo a přestal tam chodit. Podle mě chce kytaru, akorát ne takhle. U nás byla třeba Yamaha škola zaměřená na nástroje pro moderní kapely. Žádný představení ani předvádění, ale kámoš se tam naučil luxusně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 10:31
@honzek86 píše:
Přesně to si myslím taky. On se chce naučit hrát na kytaru a ne dělat kašpárka. Můj brácha se seknul úplně stejně :) hrál na klávesy a já na kytaru. On v ZUŠ a já v levnějším kroužku on musel pořád trénovat na nějaký vystoupení o který nestál a kam chodili rodiče, já jsem jen hrál pro radost a učil jsem se, co mě bavilo, bez nějakých uzavíraček a zkoušek. Bráchu to žralo a přestal tam chodit. Podle mě chce kytaru, akorát ne takhle. U nás byla třeba Yamaha škola zaměřená na nástroje pro moderní kapely. Žádný představení ani předvádění, ale kámoš se tam naučil luxusně.

Jj přesně ta škola se jmenuje Yamaha kam to zkusíme :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama