Měkká boule na hlavě po pádu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 11:26
Měkká boule na hlavě po pádu

Ahoj všem, mám dotaz. Syn (10 měsíců) staví se, obchází nábytek ale ty pády ☹️neustále za ním stojím.. Ale i tak.. Minulý pátek spadl, stal u sedačky, spadl hlavou přímo na lino..nezvracel, nebyl spavi, zornicky dobrý, plakal ale pak si normálně hrál.. Ale ta boule, je proste divná, taková měkká.. Když na ní saham, přijde mi jako by byla vevnitř voda, tak jestli radši zajít k dr????podle rodičů a kamarádek to moc hrotim, bojím se třeba že má prasklou lebku, ale to by asi byli ktomu příznaky? Malý je úplně v pohodě, díky za reakce????

Reakce:
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 28.08.19 11:37

Mekka boule bývá dost často prasklá lebka. Není to žádná legrace. Jdi co nejdřív na pohotovost…

Kukacka123
Závislačka 4222 příspěvků 28.08.19 11:38

Pokud to ma od minuleho patku a nezda se ti to, uz jsi mela u dr byt. Kasli na ostatni, ty jsi matka. Ja kdyz se mi neco nezda na dceri, tak jdu, at si kazdy mysli co chce, treba ze jsem hysterka. Lepsi zbytecne nez neco zanedbat a tebe to uklidni ;)

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 28.08.19 11:45

Stalo se nám též. Chci jen uklidnit a napsat m, jak to bylo u nás Po pádu jsme byli na rtg, ten byl v pořádku. Boule se taky udělala - velká, rosolovitá a vstrebavala se možná 14 dní. Dle Dr. to bylo ok. Pokud spadl na lino a je ok, tak to nejspíš nic nebude, praskla lebka je nepravděpodobná, hlavička je ještě „pružná“, takže se ten náraz pohltí. Nám i řekli, že případná prasklá lebka se nijak nedá léčit. Ale k pediatrovi pro jistotu zajděte.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23438 příspěvků 28.08.19 12:08
@Saarka_O píše:
Stalo se nám též. Chci jen uklidnit a napsat m, jak to bylo u nás Po pádu jsme byli na rtg, ten byl v pořádku. Boule se taky udělala - velká, rosolovitá a vstrebavala se možná 14 dní. Dle Dr. to bylo ok. Pokud spadl na lino a je ok, tak to nejspíš nic nebude, praskla lebka je nepravděpodobná, hlavička je ještě „pružná“, takže se ten náraz pohltí. Nám i řekli, že případná prasklá lebka se nijak nedá léčit. Ale k pediatrovi pro jistotu zajděte.

Nedá. Měla to dcera po úraze, říkali tomu uzavřená zlomenina. Ale u ní byl jasnej otřes mozku, jak z učebnice. Rána do hlavy a zvracela skoro hned. Taky myslím, že chlapeček bude v pohodě. Ale já bych k doktorovi stejně šla, když je takhle malej. Jako prvomatka bez zkušeností bych asi ani strachem neusnula.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 28.08.19 12:25
@Fiialka píše:
Mekka boule bývá dost často prasklá lebka. Není to žádná legrace. Jdi co nejdřív na pohotovost…

Jelikož zakladatelka píše, že spadl v pátek, tj. před 5 dny, tak fakt nemá smysl chodit na pohotovost a to ani v případě, že to prasklá lebka je… Nejrizikovějších je 24 hodin po úraze a pokud ani do 5 dnů není žádný neurologický problém, tak to není potřeba nijak řešit. K doktorovi bych šla maximálně v případě, že má dítě úrazovou pojistku, jinak je to touhle dobou už zbytečný.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 28.08.19 12:47

No, ja zazila prasklou lebku dvakrát. Vždy se na to prislo az dyl. Chodili s tim oba úplně v pohodě cca týden do skolky než jsme si ve vlasech te boule všimli. Po zjištění holcicka ležela asi týden v Motole. Pak ještě dlouho chodili po doktorech. Takže z mekkych bouli bych mela respekt

lucije28
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 28.08.19 12:51

Kamarádky syn měl také měkkou bouli a byla to prasklá lebka. Já bych zašla k mudr..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 08:54

Tak jsem šla s malým na chirurgii, rtg v pořádku ale ta boule je plná tekutiny, takže pokud se sama nevstreba budou mu to odsavat :,(

Váš příspěvek
Reklama