Máme krásný vztah, ale já chci miminko a partner ne

Anonymní
13.1.20 03:52

Měl by pro vás takový vztah cenu? Jak byste se k tomu postavily?

Ahoj holky, prosím anonym z důvodu, že sem chodí rodina a nechci, aby věděli, že se mi něco takového honí hlavou.

Žiji s přítelem, vztah je absolutně perfektní, neskutečně ho miluji, věřím, že i on mě, v ostatních směrech vážně vše, co jsem kdy chtěla, až na jednu věc..
Každý jsme si z předešlého manželství přivedli dítě. On chvíli školou povinné, já čerstvě skolkove. Je mezi námi větší věkový rozdíl (mě pod třicet) on o něco málo nad 10 let odeme. I s dvěmi dětmi je to náročné, oba máme velmi náročné zaměstnání, ale i tak vše perfektní, umíme si najít čas jen na sebe, pro děti a na rodinné chvilky, to jen na úvod.
A teď u nás ta jedna jediná chybka - vzhledem k mému věku bych časem ráda společné miminko.. Jedno jsme dokonce neplánovaně čekali, ale přišla jsem o něj.. Tehdy měl i radost, smál se, ale když prebolel potrat v začátku, přiznal mi, že si myslí, že je to tak lepší, že vzhledem k jeho věku už se na miminko necítí, že už tak se těší, až děti povyrostou ještě víc a představa, že se - dle jeho slov - zase zavřou všechny dveře a la dovolená u moře - oba jsme víc jak 10 let nebyli na dovolené a letos plánujeme dokonce dvě, jednu společnou sami dva a jednu i s dětmi - ze vzhledem k tomu, že hlídací babičky opravdu nemáme, tak by odpadlo jakékoli kino, večeře, čas jen pro sebe - kdezto teď můžeme, vzhledem k dobrým vztahům s ex na obou stranách se můžeme domlouvat a plánovat ohledně dětí, styky s dětmi nejsou pevně stanovené, ale máme vše na domluvach, cítí se na miminko navíc už i starý.. Všechny argumenty chápu, i jsem se nějak smirila s tím, že vlastní společné dítě mít nebudeme, ale občas prostě přijde takový ten smutek, když vidím někde tehulku atd.. Není to tak, že bych na to myslela pořád, ale asi mi v hlavě začínají lehce tikat biologické hodiny a tak mi z toho občas hrabe.

S přítelem proběhlo několik debat, ze začátku to bylo tak, že se „uvidí“, „třeba časem“ atd. Ale poslední rozhovor byl na styl „víš, já už se na to fakt necítím“.. A tak nějak přemýšlím..
Partnera vážně strašně miluji, všechno ostatní je skvělé, je to přesně ten chlap, kterého jsem do života chtěla, dokonce i plánuje svatbu, ostatní směry ohledně budoucnosti jsou naprosto v souladu. S mým dítětem vychází perfektně, já s jeho taktéž, vážně si nemám na co jiného stěžovat. Ale.. Dovedli byste si představit život bez dalších dětí, když vnitřně to miminko vážně chcete? Nechci teď hned otěhotnět, ale prostě třeba za 3-5let jsem ještě jedno chtěla a bojím se, že mě to nějak dožene a celý vzah půjde do kopru.. Je tu nějaká žena, která to zažila a nakonec to ustala a vše bylo dál skvělé? Vím, že dvě děti už v domácnosti máme, ale prostě jsem se vždycky viděla jako máma dvou-tří dětí, ne jednoho a jako „maceska“.. :nevim:

Díky za radu holky, samozřejmě se dle nich nebudu rozhodovat, ale chtěla bych znát pohled někoho dalšího a možná i vlastní zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
500
13.1.20 06:10

Jestli mu je cca 40, tak otehotnet cca za 3-5 let je uz 45… mymu tatovi je ted 49, a myho syna 6 letyho ma rad, bral si ho i s sebou do práce, když jsme u něj i pomuze s veceri pro nej, koupanim atd, ale vidim na nem ze uz na dite nema tolik energie a hlavne trpelivosti… sam mi i rekl ze je uz starej a ze je rad ze nas mel deti do 25 let…
Vim, kazdej jsme jinej, ale mozna si zvazit, jestli je dulezitejsi miminko, nebo partner kterej je skvelej ale miminko DALSI uz nechce, protoze vpodstate vy uz dve deti mate…
Ja taky chtela druhy a muj chlap ne, a ted vedle me lezi pulrocni, ale my jsme mladsi o trosku (34 chlap, ja 28) a hlavne mame jen jedno starsi.
Btw moje teta mela treti s 60 letym :nevim: klukovi je 10'a hraje s tatou i fotbal, tata sice sedi ma zidlicce v brance ale dle moznosti se mu venuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
13.1.20 06:16

Já si bohužel myslím, že tohle je velká překážka a v budoucnosti si to budete navzájem vyčítat, pokud se tedy nakonec neshodnete. Jestli tedy dobře počítám, partner má kolem 40 možná méně. Nechápu proč se cítí na dítě starý, spíš to bude pohodlnost. Jak z toho ven bohužel nevím. :nevim: je to zapeklité jsem ráda, že takovou situaci nemusím řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
13.1.20 06:27

Ahoj, to je těžké. Myslím, ze muž není na další dítě starý, ale tím, te ty dvě děti už jsou větší, tak už chce proste zase takovou tu větší volnost, možnost cestovat atd., a ne prebalovat, v noci vstavat a tak. Mému manželovi bylo necelých 39 když se nám narodil první syn a ted ve 40 chce co nejdříve druhé dítě, at je to právě při jednom. Upřímně, vidím to i na sobě, jak je syn větší, už ma svůj řád, my už tak nějak víme co a jak, tak ta představa toho všeho od začátku je trochu odstrašující :) Ale druhé taky chci. Pak mám kamarádku, která druhé porad odkládá, prvnímu je ted 6 a už je to parťák na hory atd. takže do druhého se jí nechce už vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2893
13.1.20 06:34

A co stara dobra metoda „selhala antikoncepce“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5440
13.1.20 06:47
@Cenarius píše:
A co stara dobra metoda „selhala antikoncepce“?

Super napad jak zustat sama s dvema detmi :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3093
13.1.20 06:50

Tahne mu na 40, to je kolikrat vek prvorodicek dneska. Citit se stary muze, kdyz ma uz vetsi dite tak i chapu, ze se mu do toho kolotoce znovu nechce. Ale citit se stary pred 40kou je dost predcasne. Nevim, proc by dite melo byt duvodem nejezdit na dovolene. Po prvnim roce pohoda po Evrope, od 4 az 5ti let kamkoliv. To ze jste 10 let nebyli u more prece neni kvuli detem ne? Neni problem jinde? Jinak se obavam, ze te to za par let dohnat muze a az mu potahne na 50 nebude chtit uz vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5440
13.1.20 06:51

Zkus to s nim znovu probrat, ze opravdu chces. Myslim si, jak uz tu padlo, ze do budoucna by to mohl byt dost velky problem. Ja druhe dite taky chci a vim, ze bych se s tim nedokazala srovnat ho nemit. U me by to byl dost velky problem. My teda s partnerem tohle resili uz pred svatbou. Ale na druhou stranu ani jeden zadne dite jinde nemame, mne je cca jak tobe a manzel je ode me jen o necele dva roky starsi.
Ale pokud uz ted rika, ze se citi stary, co mysli, ze bude za tech 3-5 let? To bude jeste horsi. Zkus se nejak domluvit a nejlepe to vubec neodkladat. Vsak deti uz mate skolou povinne a skolkove, tak by to slo klidne hned ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 07:40

No upřímně, já tu s některými názory nesouhlasím. Pokud mu je, či táhne na 40, tak chápu, že se na další dítě cítí starý. Že má někdo dítě i v 50, neznamená, že to tak chce mít i druhý. Mě je 34 a taky se na dítě cítím stará, i když kolem mě, jsou to třeba prvorodičky, kterým je víc. Mám 2 děti, manžel by třeba další chtěl (a to je mu taky 40), ale já prostě ne. Je to moje pohodlnost i to, že na první dítě jsem měla víc elánu, než na to druhé. Nedovedu si to představit teď. Já jsem taky ráda, že jsou děti větší a dá se s nima podnikat víc věcí. Ale taky je pravda, že my jsem třeba od narození obou cestovali. Přišlo mi, že třeba s miminem, je to mnohem snadnější než s batoletem. A ač bylo druhé dítě fakt náročné, dovolenou a výlety jsme si nikdy neodříkali.
Upřímně, můžete to zkusit probrat. Čeho se přítel bojí, co si myslí, že s dítětem nepůjde. Třeba ho vyvedeš z omylu. Pokud ne, tak asi musíš zapátrat ve vlastním nitru. Jestli je pro tebe druhé dítě přednější, než vztah. Nebo zda se dokážeš smířit s jedním.

• Nahlásit
  • Citovat
49944
13.1.20 07:45
@Kukacka123 píše:
Zkus to s nim znovu probrat, ze opravdu chces. Myslim si, jak uz tu padlo, ze do budoucna by to mohl byt dost velky problem. Ja druhe dite taky chci a vim, ze bych se s tim nedokazala srovnat ho nemit. U me by to byl dost velky problem. My teda s partnerem tohle resili uz pred svatbou. Ale na druhou stranu ani jeden zadne dite jinde nemame, mne je cca jak tobe a manzel je ode me jen o necele dva roky starsi.
Ale pokud uz ted rika, ze se citi stary, co mysli, ze bude za tech 3-5 let? To bude jeste horsi. Zkus se nejak domluvit a nejlepe to vubec neodkladat. Vsak deti uz mate skolou povinne a skolkove, tak by to slo klidne hned ne? ;)

Cítit se starý na děti, neznamená cítit se starý na život, naopak… prostě nechce zase to všechno od začátku, naprosto ho chápu. Dvě děti naprosto stačí, vztah mají hezky, tak proč to všechno nezničit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5440
13.1.20 07:55
@Venetia píše:
Cítit se starý na děti, neznamená cítit se starý na život, naopak… prostě nechce zase to všechno od začátku, naprosto ho chápu. Dvě děti naprosto stačí, vztah mají hezky, tak proč to všechno nezničit.

Ja psala, ze ma vse znicit a ze se citi stary na zivot? Kde? :mrgreen: Ja psala, ze pro me by to byl problem. Neprekrucuj.
A jemu to asi staci, ji asi ne. Takze to asi bude kapku problem, co myslis ;) ja dite taky chci a pro me by to problem byl. Samozrejme to hned neznamena preci nicit vztah, to jsem nenapsala a vydedukovala sis to sama a uplne spatne. Napsala jsem, ze to musi resit a s partnerem se domluvit, ne se rozejit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49944
13.1.20 08:02
@Kukacka123 píše:
Ja psala, ze ma vse znicit a ze se citi stary na zivot? Kde? :mrgreen: Ja psala, ze pro me by to byl problem. Neprekrucuj.
A jemu to asi staci, ji asi ne. Takze to asi bude kapku problem, co myslis ;) ja dite taky chci a pro me by to problem byl. Samozrejme to hned neznamena preci nicit vztah, to jsem nenapsala a vydedukovala sis to sama a uplne spatne. Napsala jsem, ze to musi resit a s partnerem se domluvit, ne se rozejit.

Nepřijde mi, že by se dalo nějak domluvit, on nechce, ona ano… Buď se jeden podřídi nebo bude konec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5440
13.1.20 08:11
@Venetia píše:
Nepřijde mi, že by se dalo nějak domluvit, on nechce, ona ano… Buď se jeden podřídi nebo bude konec

No tak to uz musi vyresit oni, kdo ustoupi, to my tu asi nevyresime ze. Ale bavit se o tom holt spolu musi. Pokud to bude zakladatelka v sobe dusit a nic nerekne, tak to bude jeste horsi. Teda ja to tak aspon mam.
Nebo mas lepsi napad? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
13.1.20 08:19

V prvé řadě jste psala, že vám to klape, děti fungují, vztah perfektní. A vše byste klidně zahodila kvůli možnosti mít za pár let dítě. Já tomu říkám rouhání, buďte ráda, že jste našla chlapa, se kterým to funguje.
Nebo zničíte něco krásného kvůli něčemu, co ani neexistuje..
Pokud vám říká, že už dítě nechce, tak to respektujte, jinak se může stát, že skončíte sama s dvěma dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 08:23

A z toho plyne poučení, že partnerský vztahy a tzv. láska jsou chiméry, vždycky jsou na prvním místě děti, protože prvotní půd je rozpolozeni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama