Měl jste někdo větší miminko, než byl váhový odhad?

20.5.21 10:25

Měl jste někdo větší miminko, než byl váhový odhad?

Ahoj holky, prosím jestli mě může někdo uklidnit, jestli by to mohl udělat. Jsem v 37. tt a váhový odhad máme jen 2008g, příští týden jdeme opět na kontrolu a jestli nějak nepovyroste, tak mi prý budou do pár dní vyvolávat. O to vyvolávání ani tak nejde, sice jsem z toho nervózní, ale vydržely to jiný, vydržím to taky. Mám strach jen z toho, že kohokoli se zeptám, kolik jim miminko před porodem odhadovali, tak odpoví vyšší číslo, než byla nakonec realita. Už takhle mám malého dost malého a ještě aby to bylo méně :-( a pak ta miminka po porodu ještě všechna zhubou :-(. Já vím, rodí se i menší miminka, ale prostě pořád doufám, že bude mít velikost alespoň takovou, že nebude muset do inkubátoru, že ho budu moct mít od začátku u sebe. Respektive je možné, že i když bude maličkatej, že do toho inkubátoru nebude muset? Samozřejmě, když to bude potřeba, nijak se s nikým o tom dohadovat nehodlám, jde mi jen o zdraví a blaho mého prvního synáčka. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17182
20.5.21 10:38

Hlavne klid, je důležité, ze vas hlidaji. Me prvni dcera nepribirala, vyhnali ji, váhový odhad plus minus odpovidal, mela nakonec 2a pul kila. Svagrovou honili po kontrolach, ze mimčo nepribira, po par dnech jiný doktor, jiný váhový odhad. Tak ani moc netušila, co a jak. Hlavně kontrolovali prutoky, ty byly ok. Tak nakonec jen casteji dojizdela na kontroly. A holcicka se narodila a mela 3 kila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
20.5.21 10:40

Neplaš, odhad je odhad. Teď to není vůbec o váze, ale spíš o tom, že pokud nepřibírá, nejspíš je problém s jeho výživou přes pupečník - a pak mu bude prostě lépe venku. Tahle miminka pak velmi rychle doženou to, co jim v bříšku chybělo. Hlavně buď v klidu, 2kg jsou úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
20.5.21 10:54

A meri te stale ten stejny doktor, nebo to bylo v nemocnici? Mne treba u gynekolozky mimino krasne rostlo a pak bum, v porodnici mladej capek, tyden před porodem, že je velmi maly, ze bude mi nanejvys 2,5 kila a ted to vidi na ty 2 spis. Se mnou to malem seklo na místě. No a narodil se 3,3 o tyden později. Takze opravdu hodne zalezi na zkusenosti toho ktereho doktora. Tim nerikam, abys ted hodila nohy nahoru a dohadovala se s nima, ze vyvolavat nechces, ale to podle toho jak pises nehrozi. Jen pro uklidneni, ze se opravdu lze splést hodne i druhym směrem. Drzim palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
20.5.21 10:58

Muj odhad po odteceni plodove vody v nemocnici byl 3400 gramu. Realita - 4050 gramu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
20.5.21 11:00

Tu velikost a nutnost pece po porodu neovlivnis.
Spis res to, jak je na tom teda miminko s vyzivou, a jestli je nutne to vyvolani, to bych s doktory resila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10650
20.5.21 11:02

Zas doktori a to jejich zastrasovani :roll: mne vzdy soudili, ze jsem mala a drobna, ze dcera bude mit max 2,5 kg, to byl vzdy ten jejich slavny odhad. Nakonec se narodila s 3,450g a vytrela jim zrak.. tem jejich odhadum se neda verit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15885
20.5.21 11:03

V den porodu podle utz odhadovali 3800 g. Pak ze me vytahli 4400 g :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
20.5.21 11:04

Je fakt, ze nejmladsi mela mit 3,6 a mela pres 4.
Jesteze se v tomto netrefili, tlacili by do porodu vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
20.5.21 11:07

@AndělkaJilemnická jo, 2500 g, měl 3.3 kg.. Strasili mi, že neroste atd.. Ale byl to sice mrnousek proti starším, ale v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 11:11

Měří mě v nemocnici, chodím do rizikové poradny v nemocnici v Hradci Králové. Moje gynekoložka mě tam poslala právě z důvodu toho, že malý vycházel menší a já měla vyšší tlak. Ačkoli ten už znovu nenaměřili a preeklampsii vyloučili, už si mě tam „nechali“ k dalším kontrolám a mojí doktorce mě nevraceli. Průtoky jsou prý jakž takž, ale horší, takže je malej asi kvůli tomu, ale prý to s jistotou říct nemůžou, že prý těch příčin může být více. Doufám, že alespoň budu mít mlíko, že ho dokrmim pořádně mimo bříško. Já jim věřím, že to snad mají pod kontrolou, doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
20.5.21 11:14

V den porodu v nemocnici dva utz, dva různí doktoři, odhad pod tři kila, za pár hodin 3,5 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 11:21

Moc děkuju holky. @Lucie_Sx já se na to samozřejmě zeptám na ty příčiny a jestli fakt mu není v bříšku ještě lépe, ale tak nějak doufám, že vědí, co dělají. Já se i ptala, jestli to nemůže být genetika, protože já i partner jsme měli relativně malou porodní váhu. Já prý 2,8kg a partner 2,7kg a prý samozřejmě může hrát roli, ale průtoky nejsou ideální, takže tam je ta příčina pravděpodobnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 11:23

Hodně mě uklidňuje, že se můžou splést i takhle obráceně a že snad za ten týden ještě povyroste, než ho budou vyhánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
20.5.21 11:36

S těmi odhady je to vždycky trošku divoké. Doktor se kousíček uklikne a hned je dítě o půl kila lehčí/těžší.
Pokud máš ne zrovna ideální průtoky, tak to je na pováženou, ale hlídají tě, to je důležité. Dvě kila mi přijdou v pohodě, sice to není nijak moc, ale některá miminka jsou prostě mrňavá. Rozhodně držím palce, aby všechno dopadlo dobře a nebylo třeba nějakých zásahů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat