Měla by se nevlastní ségra vrátit ke svému ex?

Anonymní
23.3.20 22:07

Měla by se nevlastní ségra vrátit ke svému ex?

Prosím nechat anonym, je to osobní téma.
Mám dvě nevlastní ségry, jedna z nich měla rok přítele, za ten rok stihli dvě děti. Znali se jenom ten rok, ona měla pocit, že jí už tikají biologické hodiny, takže moc nevybírala a šli do toho, on, si zpětně myslím, si ji tím chtěl zaháčkovat. Už během prvního těhotenství ji asi 3× nějak napadl fyzicky, žďuchl, pleskl apod. Když otěhotněla podruhé, první měsíc se to ještě stupňovalo, spousta sprostých nadávek a tak. Po tom měsíci od něj zdrhla a pak se soudili, on dostal podmínku za domácí násilí a zákaz styku se starším klukem, který už narozený, druhýho čekala teprve když ten soud byl a nenapsala otce do rodného listu. Dneska je klukům 10 a 11 let, on ji celé ty roky opakovaně kontaktuje a chce ji i kluky vídat, ona zatím na popud policie a ospodu odolává, tehdy všichni řekli, že je to nebezpečný manipulátor, ségra byla zamilovaná, takže to celou dobu moc nepochopila, ale bála se pak o kluky, proto od něj odešla. On nejdřív neplatil roky ani aliementy ani na toho staršího na kterého platit měl. Teď co ségra tvrdí, tak platí na oba, že na druhého platí sám od sebe. Uvažuje o tom, že by se s ním sešla, když to pořád on zkouší a chce ji i kluky vidět - kluky vůbec nezná, neviděl je celé ty roky. Jak on žije nebo tak nevíme. Všichni jí to rozmlouvají ale já si i říkám, že se lidi třeba mění a možná by to šlo, mají spolu dvě děti že. Myslíte že je to úplné šílenství dát mu druhou šanci když se dřív choval tak, jak se choval?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.3.20 22:29

Jak můžou za rok stihnout dvě děti, když to nejsou dvojčata, to teda nevím :think:. Jo a lidi se nemění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
23.3.20 22:33

No a to tu máme udělat lidovej soud nebo hlasovat cvakáním vypínačů jako na ČT3? Je snad dospělá svéprávná osoba, tak si to udělá po svým, i kdyby se stavěla na hlavu celá republika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 22:41

@Kolicek95 @fera21 můj manžel má taky o 10 měsíců mladšího bratra, nevím co tě překvapuje?
ne to ne, čekala jsem že má někdo zkušenost, vrátil se k ex po konfliktním vztahu a jak to dopadlo víš?

• Nahlásit
  • Citovat
22967
23.3.20 22:45
@Anonymní píše:
Prosím nechat anonym, je to osobní téma.
Mám dvě nevlastní ségry, jedna z nich měla rok přítele, za ten rok stihli dvě děti. Znali se jenom ten rok, ona měla pocit, že jí už tikají biologické hodiny, takže moc nevybírala a šli do toho, on, si zpětně myslím, si ji tím chtěl zaháčkovat. Už během prvního těhotenství ji asi 3× nějak napadl fyzicky, žďuchl, pleskl apod. Když otěhotněla podruhé, první měsíc se to ještě stupňovalo, spousta sprostých nadávek a tak. Po tom měsíci od něj zdrhla a pak se soudili, on dostal podmínku za domácí násilí a zákaz styku se starším klukem, který už narozený, druhýho čekala teprve když ten soud byl a nenapsala otce do rodného listu. Dneska je klukům 10 a 11 let, on ji celé ty roky opakovaně kontaktuje a chce ji i kluky vídat, ona zatím na popud policie a ospodu odolává, tehdy všichni řekli, že je to nebezpečný manipulátor, ségra byla zamilovaná, takže to celou dobu moc nepochopila, ale bála se pak o kluky, proto od něj odešla. On nejdřív neplatil roky ani aliementy ani na toho staršího na kterého platit měl. Teď co ségra tvrdí, tak platí na oba, že na druhého platí sám od sebe. Uvažuje o tom, že by se s ním sešla, když to pořád on zkouší a chce ji i kluky vidět - kluky vůbec nezná, neviděl je celé ty roky. Jak on žije nebo tak nevíme. Všichni jí to rozmlouvají ale já si i říkám, že se lidi třeba mění a možná by to šlo, mají spolu dvě děti že. Myslíte že je to úplné šílenství dát mu druhou šanci když se dřív choval tak, jak se choval?

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
23.3.20 22:48
@Kolicek95 píše:
Jak můžou za rok stihnout dvě děti, když to nejsou dvojčata, to teda nevím :think:. Jo a lidi se nemění.

Sousedi mají děcka o 11 měsíců.

Ne, lidi se nemění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
23.3.20 22:48

K násilníkovi se nevracet, nikdy. Ani po 10 letech. proč jako? Ať je ráda, že ho těch 10 let nemusela vidět a nepokouší osud. Takový rapl, co napadne těhotnou se opravdu nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4274
23.3.20 23:23

Nevěřím, že psychopat jeho typu se dokáže změnit. Leda tak k horšímu. Tvoje sestra si asi neuvědomuje, jak velkou kliku má, že on má k dětem velice ztížený přístup díky úřadům. A ty bys ji v tom rozhodně neměla podporovat, copak se o ně ani trochu nebojíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 07:59
@Anonymní píše:
@Kolicek95 @fera21 můj manžel má taky o 10 měsíců mladšího bratra, nevím co tě překvapuje?
ne to ne, čekala jsem že má někdo zkušenost, vrátil se k ex po konfliktním vztahu a jak to dopadlo víš?

No pokud to berete takhle, tak ano. Pro mě to těhotenství k tomu „stíhání“ dětí patří, takže jsem počítala 9m + 9m + 6m doporučovaný odstup mezi těhotenstvími.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 09:18

@Kolicek95 nene, ona s ním byla i během toho těhotenství, otěhotněla hned, porodila na začátku 9m prvního kluka, asi za 5-6týdnů byla těhotná znova a po zjištění těhotenství do 3. týdnů možná ani ne, od něj utekla, byli spolu celkem rok, ani ne

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.20 17:56

Takže žádná pozitivní zkušenost? Já jsem jí spíš radila aby mu šanci dala, chápu, že se nechoval k ní pěkně, ale je to otec jejich dětí a tolik let je dlouhá doba, mohl se změnit. Dám jí ale přečíst, co jste psaly.

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.20 19:37
@Anonymní píše:
Takže žádná pozitivní zkušenost? Já jsem jí spíš radila aby mu šanci dala, chápu, že se nechoval k ní pěkně, ale je to otec jejich dětí a tolik let je dlouhá doba, mohl se změnit. Dám jí ale přečíst, co jste psaly.

Ženo, vy proboha neradte nikomu nic. Soudní zákaz styku s detma se nedává za nekoupenej pendrek…

Máte tu svoji sestru asi hodne ráda, ze jí radite to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 22:31

@mývalova žena ráda ji opravdu mám, ale pro mě je partnerství určitá svátost a lidé by si měli odpouštět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.20 08:28
@Anonymní píše:
@mývalova žena ráda ji opravdu mám, ale pro mě je partnerství určitá svátost a lidé by si měli odpouštět :nevim:

použila jste slovo partnerství.

A já se ptám - byl on někdy její PARTNER v pravém slova smyslu???
Vždyť jí celý život jenom škodil, vzijte se do její kůže, vy byste opravdu takové individuum chtěla zpátky? Byl s ní chvíli a byl na ní jen zlý, co na tom, že je to biologický otec dětí!

Dokážete si představit, jak to budou snášet ty děti, které mají pravděpodobně poklidný život a vstoupí jim do něj takovyhle exot?

A polozim poslední otázku - vzpomeňte si na lidi ve svém okolí, kteří měli nějak porouchanou psychiku. Lepsila se snad s jejich věkem?

Spíš než dávat špatné rady byste měla sestru motivovat, aby koukala dopředu a poučila se ze špatného výběru. Bude to ještě stále mladá ženská, chlapů je volných mraky a rozhodně velká řada z nich je o x levelu výš než tenhle. To jí neprejete dobrého parťáka do života a mít tak tu vaši svatost? To jí opravdu takto navádíte k chůzi po tenkém ledě? No, zamyslete se, je to vaše sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4375
25.3.20 08:32
@Anonymní píše:
@mývalova žena ráda ji opravdu mám, ale pro mě je partnerství určitá svátost a lidé by si měli odpouštět :nevim:
:zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama