Měla bych si být druhým dítětem jistá?

481
25.6.21 16:08

Mela bych si byt druhym ditetem jista

Ahoj, mam pritele 39 let, me je 33. Mam dceru z jineho vztahu a pritel zadne. Resime mezi s sebou otazku zda mit dite. Ani jeden si nejsme 100% jisty a tim si myslim, ze pokud to opravdu nechceme a nejsme si jisty ze by jsme si ho delat nemeli. Moje dcera je ve 3 tride, takze je uz samostatna. Pritel ma uz taky svuk zivot zajety a kdyz se o tom bavime tak v jednu chvilku by chtel ale pak zase ze nevi jestli chce aby se mu prekopal cely zivot. Kdyz dite nebudeme mit tak co nas doopravdy bude spojovat? Muzou konicky, spolecny cas a prijemne chvilky nahradit spolecne dite? Davam si tyto otazky protoze nechci uz potom dite ve 35 letech u dcery jsem byla rada ze jsem ji mela brzy. Jsou to jen moje uvahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9847
25.6.21 16:17

Tak jestli chlap v 39 váhá, tak bych si s ním děti asi nechtěla pořizovat. Necítila bych v něm úplně oporu.
A co vás bude spojovat, no může svatba, pokud budete chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.21 16:21

Spojovat mezi sebou Vas ma vztah (laska) a ne dite. Spis by to bylo ke skode ve vasem pripade. Budte radi ze je Vam spolu dobre, muzete delat ve 3 spoustu veci a nejste vazani miminkem..nekdo je opravdu nechce a bylo by spatne se do toho nutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 16:27

Dítě by mělo být chtěné z obou stran. Nepořizuj si dítě s někým, kdo o něho nestojí, jen aby vás něco spojovalo, to je blbost. Jak má rád tvojí dceru? Vzal jí za vlastní? Zřejmě asi ne. Váš vztah asi není tak vážný, jinak by se řešila třeba svatba, společné vlastnictví bytu… V 35 není pozdě na dítě, třeba i s někým jiným. Abys pak neskončila sama s 2 dětmi každé s jiným tatínkem…to by se ti pak nějaký normální chlap sháněl ještě hůř. Můžete mít společné zvířátko, nebo chatu na Mácháči :)

• Citovat
  • Nahlásit
19358
25.6.21 16:31
@Hvezda70 píše:
Ahoj, mam pritele 39 let, me je 33. Mam dceru z jineho vztahu a pritel zadne. Resime mezi s sebou otazku zda mit dite. Ani jeden si nejsme 100% jisty a tim si myslim, ze pokud to opravdu nechceme a nejsme si jisty ze by jsme si ho delat nemeli. Moje dcera je ve 3 tride, takze je uz samostatna. Pritel ma uz taky svuk zivot zajety a kdyz se o tom bavime tak v jednu chvilku by chtel ale pak zase ze nevi jestli chce aby se mu prekopal cely zivot. Kdyz dite nebudeme mit tak co nas doopravdy bude spojovat? Muzou konicky, spolecny cas a prijemne chvilky nahradit spolecne dite? Davam si tyto otazky protoze nechci uz potom dite ve 35 letech u dcery jsem byla rada ze jsem ji mela brzy. Jsou to jen moje uvahy.

To nevím, ale zcela určitě řvoucí roční dítě může nahradit všechny příjemné chvilky, koníčky a zničit společný čas :nevim: ty znáš chlapa, my ne. Ty víš, jaký to je, tak víš, co čekat, proč třeba nevyšel první vztah, zas jsi třeba poučena, co dělat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
25.6.21 16:40

Oprit se o neho muzu a nemyslim si ze je spatny kvuli tomu ze nevi jestlo dite chce nebo ne. S moji dcerou si hledaji cestu, tim ze dcera je u me 14 dni v mesici(ne v kuse) je to pomalejsi, jinak spolu vsichni 3 podnikame ruzne veci a myslim ze si to uzivame. Muj vztah s ex skoncil protoze miloval vic sebe a svuj sport nez me, jinak jsme za dobre, vychazime spolu. Ale asi urcite je lepsi byt nejak,,zabezpecena" protoze bydlim u neho v dome.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
25.6.21 16:45

Jistý by si měl být především ten chlap. Abys pak nedopadla jako mnohé, které jim vyšly vstříc a chlap si pak uvědomil, že jeho vlastní pohodlí je mu přednější a zdrhne.
Z blízké zkušenosti můžu říct, že chlapi, kteří si děti pořizují pozdě tu brutální změnu snášejí docela blbě. Jejich rutina a zvyky už jsou docela hluboko zakořeněné a špatně snášejí změny k horšímu, byť je to dočasné.
Dítě nemá být pojítko, ale spíš vyvrcholením vztahu dvou lidí. Spojovat vás můžou koníčky, láska, společně trávený čas. Nemusí to být nutně dítě.
Ty víš přesně, co znamená mít malé dítě, on to tak matně tuší. A bohužel, na světě neexistuje nic, co by ho dokázalo připravit na realitu - možná tak, když půjde dělat dobrovolně chůvu nějakým přátelům s novorozenětem.
Takže bych mu představila ten nejčernější možný scénář dítěte - uřvané malé satáně, které vás nenechá vyspat, má milion problémů a je třeba aby otec fungoval nejen v práci ale i doma (minimálně jako psychická podpora) a nehodil to všechno jenom na partnerku. Je na tohle připravený? Zvládne to? Zvládne fakt, že třeba bude muset na nějakou dobu úplně zazdít svoje koníčky a být ti oporou? Ono se řekne, že to peklíčko třeba trvá „jenom“ měsíc nebo dva, ale pro některé je i měsíc/dva příliš.
Takže bych to tak řekla i jemu. Primárně se musí rozhodnout on, jestli zvládne otcovství se vším co k tomu patří a nebo prostě jenom chce mít dítě a očekává, že ženská to všechno zmákne i za něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
25.6.21 16:49

Lepší když ti to řekne na rovinu, že váhá, než aby do toho skočil po hlavě a pak ti řekl s dítětem, že mu to vlastně nevyhovuje. Chvilku bych to neřešila, nechala plynout a uvidíte. 33 je věk v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
25.6.21 16:55

@LilyJane jo ja mu to vse rikala, nerikala jsem mu jak je to krasny pocit, vzala jsem to z druhe strany. A rikala jsem mu ze musi byt rodic jako ja, ze kdyz mu reknu tady mas dite, jedu treba na kafe ze se musi umet postarat. Ale asi mas pravdu ze dite nemuze byt pojitko. Asi to nechame delsi dobu byt a bud to prijde a nebo ne ale ted to nevidim jako neco do ceho by jsme meli jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
25.6.21 16:56

Nám se dlouho nedařilo a dcera se narodila v manželových 41 letech (mně bylo 32). Dcera byla velmi chtěná, ale musím říct, že to bylo velmi náročné, manžel jak už má svůj věk, náročnou práci, do toho ještě studoval, bylo toho prostě strašně moc. Když přišel domú, našel tam uštvanou nerudnou manželku a uřvané dítě. Ale vydrželi jsme to a teď čekáme druhé (budou od sebe rok a půl) s těšíme se, ikdyž víme, že to bude pořádný záhul. Co tím chci říct, je, že kdyby manžel dítě nechtěl nebo si nebyl jistý, věřím, že v určité fázi by to náš vztah nevydržel. Takže pokud si oba budete jistí, že dítě chcete, jděte do toho, pokud máte pochybnosti, zůstaňte jen spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12822
25.6.21 17:01

No ono to může dopadnout dvěma způsoby. Buď bude chlap úplně nadšenej, a nebo to vůbec nemusí ustát. Je to poměrně starej kořen na takovéto akce.
A že si není jistej? On čím je člověk starší, tím víc špekuluje. Někdy je řešení tomu jak se říká ani nepomáhat, ani se tomu nebránit a nechat to vyplynout..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12822
25.6.21 17:05

A taky strašně záleží, jaké to dítě bude. Já měla páťátko v 36 letech a od cca 8 měsíců, co začal lézt, do doby, než dostal trochu rozum(cca do 2 a půl, třech let), jsem byla jednou nohou v blázinci. Možná i kvůli pokročilejšímu věku. A taky jsem měla mnohem méně pomoci, což samozřejmě nikomu nezazlívám, ale ono to tak je. Když má člověk první, tak mají babičky daleko větší zájem vyrazit si s kočárkem (a člověk by přitom to svoje první nejraději nedal z ruky). A to páté nevozil už nikdy nikdo, jen já a někdy manžel. A už bychom ho klidně i na chvíli bez problémů z ruky dali. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13045
25.6.21 17:12

Tak on pritel svoje nema a moc si to asi neumi predstavit.
Spis aby ho pak nechytla touha po diteti a ty uz nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12822
25.6.21 17:19

@Lucie_Sx To už by si pak ale dělal vlastní vnouče. Já chápu, že chlapi můžou mít dítě třeba v 60, ale jako dobrý nápad to tedy nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
25.6.21 17:39

On by rad zazil tu rodicovskou lasku a chtel aby tady po nem nekdo zustal, ale jak je ochotnej se vzdat sveho nynejsiho zivota nikdo nevi.. jo je to starej koren, ale necitil se na dite, nenechal se od byvale pritelkyne se kterou byl 13 let premluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat