Reklama

Měla bych si už zajít pro antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 06.12.17 22:52
Měla bych si už zajít pro antidepresiva?

Ahoj maminky, pokusím se být stručná a rychle popsat poslední týdny. Starší dcera začala klasicky s ochlazením tahat ze školky bacily, a tak jsme si daly u ní sice „jen“ jedny antibiotika, ale u malého - 10 m - nejřív 40 ky neznámého původu a nemocnici, pak třikrát píchaný uši, troje atb a laryngitidu. Když jsme byli ze všeho venku, starší šla na očkování Bexsera a dostala horečky, dnes už dobrý, snad to bylo jen z toho - je to divné, první dávka bez reakce. No a malej teď ač vypadá úplně zdravě, z ničeho nic předevčírem a dnes nechtěl před spaním mléko a vyblinkal po uložení celou večeři. Včera nic. Dva měsíce jsme nebyli víceméně z domu kromě lékařů a mě z toho asi hráblo. (máme toho zdravotně více, malej má srdeční vadu a bude muset na operaci, teď se řeší jestli nemá celikaii). Navíc nás v lednu čeká odvolací stání jednoho nespravedlivého soudu o hodně peněz. A já magořím. Jsem protivná na manžela natolik, že máme největší krizi za 12 let co jsme spolu, a to se snaží, střídá se se mnou ve vstávání, pomáhá (ale z práce chodí pozdě a ještě si neodpustí každodenní cvičení). Jednou týdně chodí s kamarády, ale to já taky. Ale já už fakt asi magořím. Za nevysvětlitelným zvracením vidím hned nádor na mozku (snad má pravdu manžel, že se prostě zkombinovalo to že později a více večeřel a pak už mléko nezvládl - ale nikdy mu něco takového nevadilo), neustále obě děti otravuju měřením teploty, při sebemenším kvíknutí se děsím, že zas uši, jsem totální hypochondr u sebe i u dětí, je mi už „jasné“ že malej tu celiakii má (špatné prospívání, časté průjmy) (jo, mě navíc čeká sono divné bulky u klíční kosti - asi nemusím psát, že už je mi „jasné“ že mám nádor) Uvažuju o antidepresivech, ale nevím, zda mi pomohou. Vaše zkušenosti? Nebo radši sklenku vína večer?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8767 příspěvků 06.12.17 23:08

Za me ano, ja mel take nekolik sebediagnoz rakoviny denne a antidepresiva pomohly velice. A na alkohol pozor, v takovych stavech se na nej muzes zacit spolehat pro uklidneni a tim problem prohloubit a lecbu oddalit. Vino si dej az budes v klidu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 23:11

Seslo se toho proste hodne a potrebovala by sis odpocinout, ale neni jak. Mela jsem to podobne, kdyz se syn narodil a zjistovali jsme jeden zdravotni problem za druhym, mel koliky, vojtovka, nevedelo se, zda bude mentalne ok, seborrhea, ekzem - a pak me dorazila i obycejna moucnivka. Do toho se mi rozjela po porodu moje chronicka nemoc. Take jsem vse videla cerne. „Vedela“ jsem, ze se ta nemoc uz nezlepsi, nebudu schopna se o syna starat… A ze bude syn „pomalejsi“ v premysleni, rikala jsem si, jak se s nim budu muset x let ucit, uvazovala jsem, zda ho kdyztak dam do zvlastni skoly (bylo mu tehdy tak 4-6 mesicu).

Uvedomovala jsem si, jak je to padle na hlavu, ale nemohla jsem si pomoct.

Ale jakmile se situace stabilizovala a nebylo toho tolik naraz, hodila jsem se celkem rychle zase do pohody. Ted zpetne, jak to pisu, prijde mi to uplne absurdni, ale ja mela tehdy silene nervy.

Myslim, ze jde jen o to, prezit to tezke obdobi a na zadna antidepresiva to neni.

Nemuzes si nechat dceru do Vanoc doma, aby chvili netahala domu tolik bacilu?

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 06.12.17 23:16
@Anonymní píše:
Seslo se toho proste hodne a potrebovala by sis odpocinout, ale neni jak. Mela jsem to podobne, kdyz se syn narodil a zjistovali jsme jeden zdravotni problem za druhym, mel koliky, vojtovka, nevedelo se, zda bude mentalne ok, seborrhea, ekzem - a pak me dorazila i obycejna moucnivka. Do toho se mi rozjela po porodu moje chronicka nemoc. Take jsem vse videla cerne. „Vedela“ jsem, ze se ta nemoc uz nezlepsi, nebudu schopna se o syna starat… A ze bude syn „pomalejsi“ v premysleni, rikala jsem si, jak se s nim budu muset x let ucit, uvazovala jsem, zda ho kdyztak dam do zvlastni skoly (bylo mu tehdy tak 4-6 mesicu).

Uvedomovala jsem si, jak je to padle na hlavu, ale nemohla jsem si pomoct.

Ale jakmile se situace stabilizovala a nebylo toho tolik naraz, hodila jsem se celkem rychle zase do pohody. Ted zpetne, jak to pisu, prijde mi to uplne absurdni, ale ja mela tehdy silene nervy.

Myslim, ze jde jen o to, prezit to tezke obdobi a na zadna antidepresiva to neni.

Nemuzes si nechat dceru do Vanoc doma, aby chvili netahala domu tolik bacilu?

Díky za povzbuzení. Ona do té školky hrozně chce, nacvičovat na besídku, vidět kamarády, absolvovat tam adventní program…doma se děsně nudí, malej je „potížista“, špatně jí, jen krmení mi zabere času a nervů, a na ni pak je málo času:( No tak jí tam zase asi dám, i když vím že to vypukne nanovo. Ale nemůžu jí přece skoro v pěti letech držet do dubna doma, zcvokla by se:(

abcd32
Kecalka 362 příspěvků 06.12.17 23:24

@Rezii sklenka je málo, spíš dvě nebo celou lahev :palec: mě to vždy pomáhá..

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 06.12.17 23:26

Alkohol ještě nikdy nikomu nepomohl.Leda do hrobu

Ou
Kelišová 5088 příspěvků 06.12.17 23:28

Jestli jsou vaše problémy už za hranicí zvladatelnosti bez léků neposoudí internet, ale psychiatr. Zkuste si udělat orientační test http://www.help24.cz/index.php?…

to co popisujete nevypadá jako klasická deprese, spíše jako dlouhodě se hromadící problémy a zátěž pro které nemáte dostatek efektivních řešení a nástrojů jak to zvládat efektivně.

Takže určitě neuškodí párkrát si zajít za psychologem a společně zvážit, jestli má smysl vstupovat do psychoterapie.

Ovšem rada -začít problémy zapíjet je velmi hodnotná. Protože k tomu všemu ještě rozhodně potřebujete alkoholismus…

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.12.17 23:32

Naše doktorka také tvrdí, že pokud chce mít člověk zdravé miminko musí bohužel vynechat školku od podzimu do jara :nevim: Já to kvůli zdraví miminka udělala a syn byl v 5 letech neustále mimo kolektiv. Prostě co se dá dělat, je to přece je na půl roku! Pak budou děti starší a odolnější. Mě se to opravdu vyplatilo, byla to po letech zima bez rýmy a jakéhokoli nachalzení. Pak mohla být i psychika v klidu. Jako dělá to fakt hodně, být tebou tak tu školku aspoň hodně omezím. Máte toho k řešení docela dost a když do toho budeš řešit ještě školkové bacili - já bych na ty antidepresiva asi potom byla :zed:

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 06.12.17 23:35

@Ou No, psychiatra jsem jednou v minulosti navštívila, je to už dávno, a na nic se mě neptal, hned psal recept:D To mě tak odrovnalo že jsem ho hodila do koše a tehdy to nějak vůlí bez těch léků dala (sesypala jsem se PO státnicích - jako by se tělo na zátěž vyhecovalo a pak to přestalo dávat). Teď si připadám, že by mi léky asi pomohly lépe zvládat neovlivnitelné, protože si myslím že s těmi nemocemi nic moc neudělám, soud už taky rozhodne bez našeho přičinění, výpovědi už byly, takže už nic nezměním). Test si zkusím, díky. S vínem to byla trochu nadsázka, ale zdá se mi možná opravdu lepší sklenka než chemie.:)

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.12.17 23:38

Co Bachovy esence, ale nemám zkušenost :nevim:

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 06.12.17 23:39
@Ou píše:
Jestli jsou vaše problémy už za hranicí zvladatelnosti bez léků neposoudí internet, ale psychiatr. Zkuste si udělat orientační test http://www.help24.cz/index.php?…

to co popisujete nevypadá jako klasická deprese, spíše jako dlouhodě se hromadící problémy a zátěž pro které nemáte dostatek efektivních řešení a nástrojů jak to zvládat efektivně.

Takže určitě neuškodí párkrát si zajít za psychologem a společně zvážit, jestli má smysl vstupovat do psychoterapie.

Ovšem rada -začít problémy zapíjet je velmi hodnotná. Protože k tomu všemu ještě rozhodně potřebujete alkoholismus…

Díky za test, je zajímavej. 23 bodů. Nad 25 se nemá váhat vyhledat lékaře…takže klasicky na hraně:)

Chica
Kecalka 110 příspěvků 07.12.17 00:05

Mě třeba pomohla třezalka v tabletkách. Není to klasické antidepresivum, je to přírodní věc. Nebo jen třezalkový čaj, ale v tabletkách je koncentrovanější. Na hlubokou depresi to samozřejmě nepomůže (tam už fakt jen klasická antidepresiva), ale já neměla klasickou depresi, prostě jen hodně starostí a stresu, co se nahromadili. A na to mi třezalka fakt zabrala. Víno je dobrá věc občas, ale tam je fakt to riziko, že si člověk moc zvykne. Třezalku je možné brát dlouhodoběji, návyková není.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 07.12.17 00:18

Chci se jen podelit o svoje zkusenosti s karcinofobii. Mela jsem problemy s motanim hlavy a okamzite jsem si diagnostikovala nador na mozku, konkretne ten nejhorsi typ samozrejme. Doktorka me odmitla poslat na CT hlavy s tim, ze je to jen 1 %, ze by to byl nador. No kdyz vam jde o kejhak, tak i to jedno procento je hodne. Tim se u me spustili uplne panicke stavy a karcinofobie a zacala jsem videt rakovinu za vsim. Pokud to mas podobne opravdu psychologem minimalne nic nezkazis. Mne ale ve finale nejvice pomohl neurolog ve spitale, ke kteremu jsem se dostala vlastnim pricinenim. Udelal hned CT mozku a jeste jsu na MRI. Ale problem nemam vyresen, nebot jsem si vcera diagnostikovala nador ledvin a dnes nador v zazivacim traktu. Bohuzel mi nezhoubny nador jednou opravdu nalezen byl a to taky prispiva k mym stavum. Budu rada, kdyz se ozve nekdo s podobnym problemem, urcite v tom nejsme sami :kytka:

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 07.12.17 00:24

Zkuste si koupit Magne B6 - hořčík pomáhá na nervy. A procházky venku - nemocí se nebojte, ty se nechytají venku, ale v kolektivu.

Emimin7
Echt Kelišová 8767 příspěvků 07.12.17 00:30

@Plavuše To zni docela jako ja. :) Akorat ja si vybral hlavne leukemii a rakoviny kuze. :) Ted uz je to nastesti v poradku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >