Měla jsem klíště a nejsem očkovaná

22.8.06 11:43

Měla jsem klíště a nejsem očkovaná

Ahoj!Tak to vypadá,že jsem pěkně hysterická když se mi stane něco co by se mohlo týkat i malého v bříšku/34tt/.včera večer jsem si s obtížemi vytáhla klíště,které jsem si přinesla ze zahrady v Brně Medlánkách,tato oblast patří zrovna do těch rizikových,já nikdy o očkování nepřemýšlela,až teď mě to napadlo co jsem těhotná,ale to jsem se zas bála zatěžovat vakcínou,udělala jsem chybu-vždycky jsem se po návštěvě chaty pečlivě prohlédla a nic nenašla,ale tentokrát jsem se neprohlížela,a hned klíště,myslela jsem když už není takové sucho, že klíšťata už mají po sezóně,navíc jsem se spíš zabývala kostrčí,protože mě bolí tak že skoro nemůžu chodit,tak mě manžel jen namasíroval,ale na prohlédnutí jsme prostě zapoměli,no a teď se teda bojím co bude,jestli nebylo klíště nakažené a mám strach o prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

718
22.8.06 12:09

Danielo, jestli kliste bylo nakazene nebo ne, pozanas podle priznaku na sobe. A ne kazde kliste je nakazene. Takze se ted poradne hlidat, jestlise treba kolem mista prisati nedela cerveny flek (podezreni na lymskou boreliozu) ale nebyva to vzdy pravidlem, nebo jestli nepozorujes priznaky nachlazeni (klistova encephalitida, muze byt i u borelky). V kazdym pripade, poznat se to da jedine z krevnich testu na detekci protilatek a ty budou nejdrive schopne neco urcit cca 14 dni po nakaze. Ted ti nezbyva nic jineho, nez se hlidat a v pripade jakychkoliv pochybnosti nebo priuznaku valit k doktorce. Pokud oboji dvoji podchytis brzy, je ti jista nadeje - borelka je lecitelna, encephalitida ne a bude jen zalezet na tvem tele, jak se s ni vyporada.

Priste to chce ockovani. Bohuzel, v mym pripade je taky kozel zahradnikem, a nezbyva mi nic jineho, nez si dat pozor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
22.8.06 12:11

Ahoj Danielko, která říká, že nebyla hysterická, když byla těhu, kecá :D
Chápu tvé obavy, ale myslím si, že ne každé klíště je infikované.Dnes už existuje stránka www.kliste.cz kam můžeš to konkrétní klíště poslat a oni ti udělají rozbor, zda je infikované.Jinak bych se zase tak nestresovala a klidně zavolala dr. ona ti poradí co dělat a jak to hlídat. Jinak máme zahradu taky v Brně - medlánkách.Svět je malej :D Hlavně klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
22.8.06 12:28

Hlavne klid, ted nic nevyresis. Pozorovat a pri priznacich chripky nebo virozy padit k dr a nezapomenout zminit klistaka. A encefalitidy se neboj. Muze byt sice az smrtelna, ale pokud se podchyti v cas, je vse OK. ja ji taky prezila (a snad bez nasledku… 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
22.8.06 12:52

Ahojka, klid:-) Zbytečně se dopředu nenervuj, jak říkaly holky, sleduj případné příznaky, ale hlavně se nestresuj.
Záleží i na tom, jak dlouho bylo klíště přisáté, riziko přenosu infekce se zvyšuje až po 12 hodinách od přisátí. Po vytažení klíšťáka ranku vydesinfikovat, víc udělat nemůžeš.
Náš prďola už taky jednoho měl(necelých 14m) a to ho chytil před barákem, když jsem věšela prádlo a on seděl na chodníku (!) a trhal trávu..
Jsou to malý mrchy, mám z nich taky hrůzu, ale na to, kolik jsem jich už za život měla, jsem jen jednou měla boreliózu. Tak snad už mám vybráno za celou rodinu:-)

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
23.8.06 16:09

Holky,
mohla by se borelioza projevit už za 2 dny po odstranění klíštěte? Kamarádka totiž měla před nějakým časem klíště, ještě ten den si ho vytáhla a za 2 dny měla klasické příznaky chřipky. Ty posléze odezněly, ale začala ji strašně bolet hlava, prý to byla taková šílená, tepavá bolest. Po několika dnech se jí to nějak nezdálo a tak šla k dr. a ta jí předepsala antibiotika. Po nich se to spravilo, i když hlava ji ještě občas trochu bolí, ale proti předchozí bolesti to nic není. Myslíte, že by to mohla být borelioza?Dr. o klíštěti nic neříkala, teploty neměla. Díky za odpovědi. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama