Měli jste malou svatbu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
16.5.22 12:46

Měli jste malou svatbu?

Hezký den všem,
měla bych otázku na vás, kteří jste měli menší svatbu.
O kolika lidech jste jí měli a kde? :)
Máme se brát v srpnu, termín už máme, ale nastala jedna věc a na poslední chvíli přehodnocujeme velikost svatby. Oba nejsme na žádné velké akce, původně mělo být asi 35 lidí, ale nyní po té události, je ve hře varianta jen s rodinou, cca 10 lidí. Jen máme už zaplacený obřad na hradě ve městě - nic extra jen nechceme na radnici. :D Říkám si, aby to nevypadlo blbě, že nás tam bude třeba jen 10, velká zahrada a my. :D :D
A ještě jedna věc - přítelovi jde za svědka bratr, takže žádný problém, ale já řekla své nejlepší kamarádce. Teď je mi blbý jí říkat, že to bude jen rodinné a nemít jí tam nebo naopak jí (+jejího přítele) tam tedy taky pozvat, když už jsem jí to oznámila. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46
16.5.22 12:50

Známá měla svatbu, kde bylo 38 lidí. Probíhalo to v místním sále a všechno bylo super, míň lidí, ale o zábavu bylo postaráno. A pokud jsi své kamarádce řekla, ať ti jde za svědka, tak už je skoro rodina :D takže bych tohle neřešila a normálně ji vzala jako svědka i kdyby to měla být svatba v rodinném okruhu. Nebo aspoň já brala svědka jako rodinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
16.5.22 12:52

Svědkyně bych nechala a ať si nastávající pozve taky jednoho dobrého kamaráda s doprovodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
16.5.22 12:54

Však nejlepší kamarádka, která je ještě svědek, už je skoro rodina. Pokud ji za svědka chceš, tak to tak nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
16.5.22 12:54

My měli hodně malou svatbu, byli jsme tam jen my, svědkyně a naše dvě děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16322
16.5.22 12:55

Já měla na svatbě pouze rodinu, bylo nás 16. Obřad jsme mi v hradní kapli a vůbec to nevadilo. Kamarádku bych jako svědkyni nerušila, když už jste domluvené. A pozvat ji i s partnerem je samozřejmost. Tohle ale nevylučuje svatbu v rodinném kruhu. Jen jí to řekni dopředu, ať není překvapená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 12:57

Obřadu bych se vůbec nebála, i v zahradě může být 10 lidí :nevim: Kamarádku bych nerušila, pokud je to svědkyně, asi je to hodně dobrá kamarádka a určitě by jí hodně mrzelo, kdybys ji odřekla. Ale situaci s ní prober, ať ví, co a proč děláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
16.5.22 13:14

My jsme měli mikro svatbu :mrgreen: my dva, dva svědci nejlepší kamarádi a naše mimino. Pak byla asi za měsíc velká grilovačka pro rodinu, ať si to taky užijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
16.5.22 13:19

My měli ale už dříve kolem stovky lidí, takže tehdy to bylo levnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55786
16.5.22 13:26

@MalaEm měli jsme jen svědky + manžel rodiče, prarodiče a jeho mladší bratr. na obřadě lidí dostal oběd jen takhle a stačilo to :lol:, svědek je něco jiného tak klidně jen blízká rodina a svědci. Svatbu neděláte pro okolí, ale pro sebe takže tak aby se Vám to líbilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 13:30

Ano, před 11lety..my, svědci s 1.dítětem a ségra. V tu dobu jsem byla s mámou rozhádaná, sourozencu plno ale prostě nechtěli jsme je tam.Byla to maličká, ale krásná svatba, byla jsem v 7měsíci :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
29387
16.5.22 13:33

My měli malý obřad, za svědky nám šli sourozenci, jinak tam byli jen rodiče, naše děti a švagrovo přítelkyně, která to fotila :D bylo to hrozně fajn, divné to nikomu nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
16.5.22 13:47

My měli malou svatbu, 40 lidí a byla to jen rodina, plus každý jsme pozvali dva nejlepší kamarády/kamarádky s doprovodem a plus dva společné přátelé, kteří se ale nabídli, jako taxikář a fotograf. Vlastně celá svatba byla v režii svépomoci rodiny a přátel. Trošku nás mrzelo, že nemůžeme pozvat víc lidí, máme spoustu kamarádů. Třeba jen já mám z dětství plno lidí z táborů, ze skauta, z hasiče, ze cvičáku a s částí z nich se opravdu kamarádime, pravidelně stýkáme i když ne úplně často, ale jsme v kontaktu. Na druhou stranu pro nás bylo důležitější manželství, než svatba jako taková. Těch pareb ještě bude a máme v plánu udělat něco na rodinné chatě i pro kamarády, ale to až za nějakou dobu. Teď máme mimčo. Myslím, že není blbý nic, je to jenom ve vaší režii a je na každém, jak si to udělá. My jsme si to na konec všichni užili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
16.5.22 14:03

@MalaEm Měli jsme malou svatbu, která po dopočítání nejnutnějších hostů čítala asi 120 lidí…
Svědkyni bych nechal, partnera ať si vezme, přeci jen, za svědka bys měla mít někoho, koho chceš, ne někoho, kdo ušetří místo. Na hradě jim to bude fuk, budou rádi, že po méně hostech bude méně bince. Pokud tam tedy nejsi domluvená na hostině atd., to by asi bylo dobré se s nimi ještě spojit a říct jim to, protože by případně mohli požadovat příplatek za ušlou tržbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13404
16.5.22 14:18

My meli 40, ale bezne se u nas dela 100 a vic, takze malou :mrgreen: Obrad bych nechala, dyt je to jedno, muzes to mit hezke, i kdyz tam bude mene lidi. A kamaradku bych nechala taky - presne tak to bylo i u nas, moje nejlepsi kamaradka v roli svedkyne + jeji pritel a dcera byli jedini hoste mimo rodiny, my kamaradime od detstvi, takze to nikomu neprislo divne. Udelej si to proste tak, abys byla spokojena :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat