Měli jste/máte k dítěti majetnický přístup ?

28414
12.7.07 21:57

Měli jste/máte k dítěti majetnický přístup ?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste to měli podobně.
Když se nám syn narodil, tak jsem ho nechtěla moc půjčovat. Bála jsem se, že se mu něco stane, že na něj budou šyšlat (blbost, no). Spíš to ale platilo u tchýně. Zprvu jsem jí taky nemohla moc přijít na jméno, ale teď je v pohodě. Nesnášela jsem ty její rady, šyšlání, že se jde pošušňat (bože to je blbý slovo), péči o mě a malýho (tipu máte všechno, něco vám uvařím apod…).
Spíš tyhle pocity panovali u ní a její matky, Adámkovi prababičky. U našich ne, kamarádek taky ne. Prostě jsem ho měla nejraději u sebe. Jo a kočárek tchyně vezla prvně v šesti měsících malýho, moje máma nevím, ale asi taky tak.
Teď se bojím, že když budem čekat druhý, se to bude opakovat :wink:
Nebo že budu v porodnici, že se mi stará o malýho (co mu dává jíst, jak ho dává spát…)
No, možná řeším blbost, tak se omlouvám :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
12.7.07 22:01

Ahoj,

ja jsem taky tak uzkostna dokud jsou deti moc malinke, ale po druhem roce to ustoupilo a navic ta starsi si umi rict, co chce a taky mi na ostatni pozalovat. U mladsi dcery se to opakuje. Spouste lidi vubec nepujcuju. Absolutni duveru mam pouze k sestrence, manzelovi a moji mati. U nikoho jineho si nejsem jista, ze ji vcas nakrmi, prebali, atd…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.07 22:04

Ahoj,

dceři jsou právě 3 roky a nejdéle bez rodičů byla 7h u švagrové…
Jinak 5× měsíčně dopo ve školce, ale tam byla s dětmi a školenými učitelkami, tam jsem se nebála tolik jako dát někomu dítě do domácnosti, která není malému dítěti přizpůsobená, tudíž nebezpečná.. oni netrénovaní, tudiž neuhlídají…
Takže taky jsem nikdy nepůjčovala a nepůjčuji.. budu se to muset ale naučit, abychom s manžou měli i volný večer…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
28414
12.7.07 22:05

Přesně, u malýho už je mi to fuk. Téměř na vše si řekne a je mu rozumět. Takže je to spíš o tom, že si to druhé zase vypipláš raději sama? Jestli mi teda rozumíš… :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.7.07 22:06

Anonymní, taky mi mluvíš z duše. Normálně učitelkám ze školky bych věřila víc než lidem z rodiny :? (malej do školky ještě ani nechodí…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
12.7.07 22:13

Ahoj,
tak u nás to je to samé, Honzikovi je 7 měsíců a já ho nikomu nepůjčuju, když chce máma nebo ségry vozit kočárek, tak jdu s nima, mám taky strach ze šišlání a u nás je ještě problém v tom, že už by mu dávali normální jídlo, ale to já nechci, máme ekzém, tak si na to dávám bacha. Taky už mám pomalu strach, že až bude druhé, tak kdo bude Honzika hlídat, no uvidíme, 1. září jdeme na svatbu a bude nám muset Honzika někdo pohlídat, tak jsem zvědavá, jak to pak dopadne, úplně Tě chápu, u mě je to úplně stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.7.07 23:59

Hmmm…cítím taky tak a někdy se sama sebe ptám, jestli to nepřeháním. Tvůj příspěvěk mi taky proto padl do oka, protože se mne týká. Malému je 9 měsíců a nejdéle byl dosud u tchýně asi 2 hodiny. Celou dobu jsem byla jak na trní. Mám o něj strach, generace našich matek je přeci jen o dost jiná, taková jako hrubší k dětem, s ničím si až tak hlavu nelámou, jídlo, dávání pozor…dřív byly děti o něčem jiném než dnes. Taky můj strach pramení i z toho, že už jsem poněkud starší matka a na svém miláčkovi dost lpím.
Prostě si říkám, nechci to přehánět, ale budu jednat tak, jak to cítím. A já chci mít malého také co nejvíc u sebe, důvěřuji jinak pouze manželovi. Zdravím! Lůca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
13.7.07 01:32

Janinka, ako by som čítala o sebe. Moja Viki je staršia o mesiac a doteraz nebola bezo mňa dlhšie ako 1-2hod ( aj to veľmi zriedkavo). A tiež mám pocit, že všetko okolo nej viem dobre urobiť len ja a neviem si predstaviť, že by som ju nechala u starých rodičov, čo len jednu noc. A mám to o to horšie, že by som mala ísť do nemocnice na výber mandlí ale stále to odkladám kvôli nej. Uvedomujem si, že to preháňam ale neviem si pomôcť......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
13.7.07 01:33

odišlo mi to 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
13.7.07 09:25

Jo, taky odkládám operaci nosní přepážky. Napřed jsem kojila , no teď už rok nekojím, ale vždy si něco najdu, proč to nejde.
Malou párkrát hlídala tchýně, když jsme přijeli k nim a šli třeba nakoupit( 1-2 hodiny). Ale rodina je už srozumněná s tím, že malá má AE a nebuje jíst všechno, co si kdo usmyslí.
Měli jsme letos jet na dovolenou bez malé, ale pořád jsem se nevěděla z té situace dostat :oops: :? , chtěla jsem ji s sebou :lol: . Nakonec vyšly tchýni lázně na tu dobu a stejně to vypadá, že nikam nejedeme.
Jo, vím, že to asi přeháním, ale prostě to tak cítím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
13.7.07 11:54

Ahoj,

s našima nemám vůbec žádný problém, Sára je zbožňuje ( hlavně mojí mamku, protože jí vídá častěji, taťka je dýl v práci ), takže ti pohlídají, povozí, nakrmí ( to co jí já nachystám ), nešišlají na ní, prostě jsem opravdu v klidu.
ALE…druhý straně rodiny ( tchánovci a švagrovka ) bych hlídat nenechala.

1. moje mamka je moje mamka, nikdy tchýně nebude dost dobrá ( ač jí mám ráda ), aby byla jako ona, takže prostě je … jiná.
    Dělá všechno jinak,vadí mi takový to „my jsme vyrostli, my papáme, my prdíme, my čůráme“, tak jí říkám „ona kaká, ona čůrá…nebo ty kakáš, ty čůráš“, fakt mi to leze na nervy, za celou dobu, co tam jsme tak neřekne „Sáro, ty jsi krásná holčička“…né, to musí být „Sárinko, my jsme krásný holčičky“…že by i tchýně..no tak to těžko :roll:
    Beru, když se to použije párkrát, ale ona to říká imrvére pořád. Je sakra osobnost a není žádný Vinnetou ( Sára ) , aby o ní a s ní mluvila ve čtvrtý osobě :roll:
  1. nesnáším jak poučuje…takhle držet, tak nedržet…ona jí vidí 1× za 2 měsíce, tak mě poučuje, jak se máme o ní starat 8O :?: Minule jsem jí to ale už řekla, že jí mám doma denně a vím jak se o ní starat.
  1. tím, že je vídá Sáruš tak málo, tak je vlastně moc nezná. No a ač je Sári opravdu společenská, tak bych neměla dobrý pocit jí u nich nechat.

Takže asi závěrem…naši hlídat ano, druhá strana rodiny ne. Kdyby to četl manžel, bylo by mu ze mě asi smutno :oops: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.7.07 12:02

Amynka- No, tak to doufám, že budu mít jednou holčičku- abych si mohla hlídat vnoučata :wink: Myslím si, že i tchánovci, pokud vnouče milují si zaslouží občas pohlídat…Co? Je jasné, že maminka je maminka, ale mám pocit, že i kdyby tchýně byla milionová, šanci nedostane…Jako mamča kluka, z toho nemám zrovna dobrý pocit…

nepřihlášená Martina

• Nahlásit
  • Citovat
6597
13.7.07 12:04
Anonymni píše:
Amynka- No, tak to doufám, že budu mít jednou holčičku- abych si mohla hlídat vnoučata :wink: Myslím si, že i tchánovci, pokud vnouče milují si zaslouží občas pohlídat…Co? Je jasné, že maminka je maminka, ale mám pocit, že i kdyby tchýně byla milionová, šanci nedostane…Jako mamča kluka, z toho nemám zrovna dobrý pocit…nepřihlášená Martina

Jenže, nech jí jen tak hlídat 200km od domova, když oni jsou na Moravě a my kus za Prahou…jak a kdy. Mamce jí můžu nechat, když jdu nakoupit, ale jak tchýni…nijak,no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.7.07 12:05

Jůůů 8O , nás ale je se stejným problémem :roll:
Mě se to ale dost míchá, taková ta mejetnická nálada. Malýho někdy klidně půjčím, a je mi to i příjemný, že si odpočinu. Třeba minulý pátek, jela jsem nakupovat jídlo, tchýni jsem dala malýho. Měla ho od dvou do šesti. A v pohodě. Prostě jsem nic necítila. Včera jsme byly na dvoře, malej jel pak s dědou vyvézt traktorem posekanou trávu…
Ale :! Když někam večer s manželem jdeme, tak si malýho musím a chci uspat já, prostě podle mě to malej vycítí a nikdo to neumí jako já. To samé koupání a péče o něj :oops:
Nebo už je mi úzko, když by měl být (nebo má) někde celý den. Naštěstí to většinou není potřeba.
Jo a kdyby měl spát někde jinde, než doma, třeba u babiček, tak to asi nepřežiju :? Když někam jdeme, tak nám hlídá tchýně (máma bydlí vedle ve vesnici a nechce nikdy u nás přespat, tak bych jí musela v noci odvézt). Naštěstí máme baráky téměř vedle sebe, tak když malej usne jí odnesu domů chůvu a ona při prvním zakňourání (pokud nějaké je) přejde k nám).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
13.7.07 12:07

Janinka - tak já si noční spaní „jistím“ kojením. Mamka by taky chtěla, abych jim tam Sáru nechala už na spaní, ale je moc brzy a to by asi ani můj manžel nepřenesl přes srdce…ona u nich a my sami doma…bůůů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama