Melír bez alobalu - je tu kadeřnice?

180
20.3.21 13:13

Melír bez alobalu - je tu kadeřnice?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, objednala jsem si kadeřnici do domu, která by mi měla udělat melír. Napsala mi, že k melíru nepoužívá alobal a dělá ho jenom tenkým hřebínkem (není to ani přes čepici). Na melíry chodím x let a vždycky alobal použily.
Je tu nějaká kadeřnice, která by mi objasnila, co je to za novou metodu?
Trochu se o své vlasy bojím, jenže je to jediná paní, kterou jsem sehnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
834
20.3.21 13:44

Čepice na melír se používá jen na kritičké vlasy, jinak to nejde a alobal se používá kvůli zahřátí - lépe barva chytá, nikoliv kvůli smíchání s ostatními vlasy. Melir bez alobalu někdo děla zcela běžně, hlavně na světle vlasy, kde melir hezky chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
20.3.21 15:15

@Luucy Nekdo misto alobalu pouziva pasky z miralonu. Uz jsem to zazila. Neni to ono?

@Markéta188 Ale prd. Cepice se da pouzit i na dlouhe vlasy, pokud jsou zdrave a nezacuchavaji se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
20.3.21 15:21

@cecetka samozřejmě, já myslela že bez čepice to nejde na krátkých vlasech, ne že to nejde na dlouhých :lol: blbě jsem to napsala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
20.3.21 17:51

@cecetka Tak to si zrovna nemyslím, že by se zdravé vlasy nezacuchávaly, když je narveš do čepice a háčkem vyndáváš pramínek po pramínku. Tak možná, když jsou hodně řídké. Ale husté a dlouhé vlasy v kombinaci s tou čepicí na melír, to je očistec nejvyššího kalibru. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10686
20.3.21 18:06
@Lil Kitkatt píše:
@cecetka Tak to si zrovna nemyslím, že by se zdravé vlasy nezacuchávaly, když je narveš do čepice a háčkem vyndáváš pramínek po pramínku. Tak možná, když jsou hodně řídké. Ale husté a dlouhé vlasy v kombinaci s tou čepicí na melír, to je očistec nejvyššího kalibru. :?

Navíc kadeřnice vlastně vůbec neví, které vlasy tím háčkem vlastně vytáhne a podle toho ten melír taky pak vypadá. Já teda žila v domnění, že se to ani už přes tu čepici nedělá. Já to minimálně 20 let v kadeřnictvi neviděla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
20.3.21 18:08
@ivašot. píše:
Navíc kadeřnice vlastně vůbec neví, které vlasy tím háčkem vlastně vytáhne a podle toho ten melír taky pak vypadá. Já teda žila v domnění, že se to ani už přes tu čepici nedělá. Já to minimálně 20 let v kadeřnictvi neviděla :nevim:

Nepoužívá :lol: jen na panský melír a extra krátké vlasy, což už jsem psala. Nejsem kadeřnice, ale mám kurz. Ještě to používají kadeřnice důchodkyně, to jsou takové ty meliry, kdy ty namelírované vlasy vypadají jako příčesky jiné barvy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10686
20.3.21 18:14
@Markéta188 píše:
Nepoužívá :lol: jen na panský melír a extra krátké vlasy, což už jsem psala. Nejsem kadeřnice, ale mám kurz. Ještě to používají kadeřnice důchodkyně, to jsou takové ty meliry, kdy ty namelírované vlasy vypadají jako příčesky jiné barvy :lol:

moje kadeřnice tomu říká melír " wc štětka" :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
20.3.21 18:47

Moje kadernice to taky nedela, ale to neznamena, ze to nejde dobre udelat.
https://youtu.be/ETmg8TTkMYE

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
20.3.21 18:49

@Luucy A nemysli ona neco takoveho?
https://youtu.be/NUHhUVdJQ7M

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
20.3.21 18:51
@cecetka píše:
Moje kadernice to taky nedela, ale to neznamena, ze to nejde dobre udelat.
https://youtu.be/ETmg8TTkMYE

To jsou ale světoví mistři oboru, tady v Česku najdeš možná 2, ty ti udělají melír za desítky tisíc :lol:
Ale to už děvčata odbíháme od tématu. Kdo umí vážně dobře melír, ať ho dělá klidně přes cedník! Důležitý je výsledek :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.3.21 19:01

Melírování pomocí hřebínku se dá udělat i doma ;) ale co jsem viděla ty výsledky, tak ty barevný pramínky pak jakoby víc splývají, nejsou jasně odlišený… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
20.3.21 19:32

@cecetka Dekuji za video, pani sice moc nevypada na to, ze by sledovala svetove hair artisty, ale bude to nejspis ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat