Mělo vaše dítko podobnou reakci na Priorix?

21.1.20 15:35

Mělo vaše dítko podobnou reakci na Priorix ?

Dobrý den, po velmi bouřlivém a náročném vikendu, kdy nám nikdo nebyl schopen říct, co našemu ditku je, jsem se rozhodla obrátit se na vás, snad tu naleznu odpověď ☺
Tedy k věci, syn (16m) byl 15. 1. očkován vakcínou Priorix. Podotýkám, ze byl úplně fit. Druhý den po očkování mu najednou vyletěla teplota (39 - 39,7), která přetrvávala tři dny. Sráželi jsme po 4 hodinách. Do toho zvracel, nechtěl téměř nic jíst. Odmítal i UM. Včera dopoledne uz byl bez teploty, nicméně se objevila zvláštní vyražka na nohou a zadečku, která přes den zmizela a večer se zase objevila, ale na jiných místech než ráno (větší červené skvrny, lehce vystouplé, hladké, pravděpodobně nesvědí).
O víkendu nám na pohotovosti bylo řečeno, ze s očkováním tento stav nemá nic společného, souvisí to prý s růstem stoliček (to ještě neměl vyrážku ).
Dnes jsme byli u praktické s tou vyrážkou. Popisovala jsem horečky, zvracení, teď už i tu vyrážku…a bylo mi řečeno to samé, tedy ze to není ockovanim, prý viróza. A ta vyrážka je z jídla (i přesto, že malý téměř nic nejedl, a když, tak jen to, co vždycky. Nic jiného, ani žádný nový prášek na praní…)
Takže můj dotaz je, měly vaše děti stejné problémy po očkování touto vakcínou? Nezdá se mi, ze by dosud úplně zdravé dítě najednou takhle hnusně onemocnělo…
Děkuji za odpovědi ☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1740
21.1.20 15:38

Syn měl podobnou reakci, ale až kolem 10. dne po očkování. Měl vysoké horečky cca 3 dny a potom drobnou vyrážku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
21.1.20 15:39

@panimedvedova Spíš by mi to sedělo k šesté nemoci a ne k očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:41

Běžná praxe, že doktoři žádné NU neuznávají, vakcíny za nic nemůžou :-( Já bych trvala na zapsání do karty a nahlásila vše na SUKL. A u dítěte zahájila detox (např. kontaktovat postklasického homeopata).
Přeju, ať je malý brzy v pořádku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:46
@swat píše:
@panimedvedova Spíš by mi to sedělo k šesté nemoci a ne k očkování.
Šestou nemoc uz měl na jaře :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:53
@Popokatepetla píše:
Běžná praxe, že doktoři žádné NU neuznávají, vakcíny za nic nemůžou :-( Já bych trvala na zapsání do karty a nahlásila vše na SUKL. A u dítěte zahájila detox (např. kontaktovat postklasického homeopata).

Děkuju :relaxed: Když jsem se zmínila, že by to třeba mohlo být tou vakcínou, doktoři ze mě udělali hlupáka, ze nepřichází v úvahu…reakce přece přijde až 10. den… ale nezdá se mi to. Nahlásit se to chystám, spíš jsem si jen chtěla ověřit, zda to probihalo podobně i u někoho jiného než u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
21.1.20 16:00

Ano, můj syn to měl přesně tak. Hned druhý den vysoká horečka, vyrážka. Naše dr.to vyhodnotila jako reakci na očkovací látku, Priorix v tu dobu ( 11 let zpět) byl pěstován na vejcích, tak bylo podezření, že reaguje na to. Vejce jako takové mu problém nedělají, je ale poměrně silný alergik (pyl, srst, potraviny). Kvůli této reakci nás dr. odmítla přeočkovat druhou dávkou, že reakce by mohla být ještě horší.

A klasickou reakci cca 10.den měl pak taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
21.1.20 16:03
@Popokatepetla píše:

No, vidíš, mě se zas snažili vnutit postvakcinační etiologii periodických horeček všichni doktoři, na které jsme natrefili.

Zakladatelko, starší mě po prvém priorixu takovou příšernou rýmu s kašlem, zahleněnej, že se z toho uplně dávil a blil. Táhlo se to asi týden, k tomu teploty. Nevím, zda to byla souhra náhod nebo Priorix.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
21.1.20 16:04

Jedno z mých dětí se po tomto očkování osypalo 3× po zhruba třech dnech. Ten poslední výsev vypadal, jako by ho někdo potečkoval červenými fixami. Teplotu a ostatní si již nepamatuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
21.1.20 16:52

@panimedvedova Šestou nemoc způsobují herpesviry 6 a 7, takže jí dítě může podělat i dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 19:16

U nás teď řádí taková viróza :nevim:. Horečky, vyrážka, nekdo i zvrací. Je toho tu opravdu hodně. Takže mně přijde, že se vám to blbě sešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
21.1.20 19:18

@panimedvedova syn asi 9. den teploty, vyrážka a pak průjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 19:46
@Zlatývoči píše:
U nás teď řádí taková viróza :nevim:. Horečky, vyrážka, nekdo i zvrací. Je toho tu opravdu hodně. Takže mně přijde, že se vám to blbě sešlo.

Taky jsem si říkala, že by to mohla být nejaka viróza, ale několik dní před ockovanim jsme mezi lidma nebyli a v čekárně u dr. také nikdo nebyl…A pak už jsme byli jenom doma. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 20:02
@swat píše:
@panimedvedova Šestou nemoc způsobují herpesviry 6 a 7, takže jí dítě může podělat i dvakrát.

Aha, to jsem vůbec netušila. Každopádně když měl minule šestou nemoc, vypadala ta vyražka úplně jinak…měl tenkrát po těle výsev malých pupínků. Vypadalo to podobně jako potničky. Teď má na nohou a zadečku velké červené, mírně vystouplé skvrny. Ale netuším, zda šestá nemoc má nějak konkrétně vypadající vyrážku.

Víte, nejedná se mi o to, dokázat, že za to, v jakým byl stavu, může Priorix. Spíš bych se chtěla dopátrat toho, co mu vlastně bylo (a ještě částečně je). Pokud to bylo očkováním, byla bych ráda, kdyby doktoři byli schopni informovat rodice o tom, že se můžou u dětí po vakcinaci objevit tyto nežádoucí účinky, aby byli připraveni. My byli dost v šoku z toho, co se dělo, protože nám bylo řečeno, že reakce se projeví až +-10. den. Doteď je jako vyměněný…z hodného batolatka ted máme doma vztekající se uvřískané dítě, které se v noci budí co 5 minut a sní sotva polovinu toho, co dřív :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
21.1.20 20:25

@panimedvedova a co pátá nemoc? Ta mívá velké mapovité fleky. Teploty může mít taky. Jinak klasická reakce na Priorix bývá později, samozřejmě že pokud by měl třeba alergickou reakci na to očkování, tak ta může vzniknout kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama