Měly by vztahy vydržet??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 05.10.10 13:36
Měly by vztahy vydržet??

Ahoj holky.
50% manželství se rozpadá. Podobné to bude i se vztahy na psí knížku.
A proto se ptám - je vůbec možné a reálné aby vztahy vydržely až do smrti.???
Praxe ukazuje, že tomu tak není.
Jak občas slýcháváme - dřív se lidé tolik nerozváděli atd. - no spíš neměli moc na výběr, ale problémy měli stejné, né - li horší. Jen nebylo jak z toho ven.
Dnes mají lidé spoustu možností - v produktivním věku hledají nové sex. zážitky, jinou životní úroven, dobrodružství, méně nudy.
Jako senioři si zase lezou po 30 ti letech na nervy a také to není ideální.
Je tedy člověk vůbec schopen být s partnerem až do smrti??Je to normální??
Jistě se shodneme, že z morálního hlediska jistě - chceme se o sebe postarat, pečovat, nebýt sami..Ale realita je trochu jiná.
Možná toho po sobě a partnerech chceme příliš.
Patřím k lidem, kteří doufají, že se svým mužem zestárnou, ale zároven vidím realitu jasně..Je málo takových - spokojených.. 8-o
Věříte, že to vyjde??Věříte, že to tak má být??
Napadá mě, že je hodně těch, co spolu žijí jen protože se tak lépe platí nájem. :roll: :oops:
Díky za názory :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 05.10.10 13:44

Stále se snažím mít růžové brýle a ANO,myslím,že by vztah měl vydržet,ale zase podotýkám ne za každou cenu…

Na vztahu se má pořád pracovat,musíme se tomu druhému stále líbit,překvapovat ho,starat se o sebe navzájem.A mít k sobě důvěru :hug:

Spousty vztahů má krizi po narození „vetřelce-miminka“. :mrgreen: Přitom je to plod jejich lásky :srdce:

Můj názor je,že lidé neumějí řešit problémy a neumějí spolu problémy probrat,hned to řeší radikálně :cry:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.10.10 13:46

Ahoj,já za sebe můřu říct,že mám vcelku spokojené manželství-už 8 let…taky jsme se hádali,a když se podívám zpět,tak jsem taky někdy nebyla zrovna ukázkový partner :oops: Já osobně jsem zastáncem manželství-život na psí knížku podle mě některým typům lidí vyhovuje proto,že ho mohou kdykoli ukončit.Nevím,jak potom řeší finanční vypořádání :think: 8-o

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 05.10.10 13:48

Doma se nám to sype a když se rozhlédnu okolo, nestačím se divit, takže tu otázku si kladu poslední dobou často…ale nevymyslela jsem teda nic.
Kdybych měla mluvit jen za mě, tak u nás vidím průšvih v tom, že jsme se brali mladí a chyběly zkušenosti, dneska bych k sobě rozhodně volila úplně jinou povahu než má můj manžel. Navíc jsme spoustu let nechali jen plynout a pro vzájemný vztah jsme nic nedělali. Řekla bych to tak, že bych dělala méně kompromisů při výběru partnera a více při soužití jako takovém..a pak by to možno vydrželo. :nevim:
Jsem zvědavá na příspěvky, je to zajímavé téma..

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 05.10.10 13:51

já bych řekla, že a´t už v manželství nebo na psí knžíku musí být na vztahy dva. Pokud jeden z nich přestane na vztahu pracovat, je to problém.

Jinak bych řekla, že dřív to bylo o hodnotách uznávaných ve společnosti - rozvod byl něco nepřípustného a ženu to zostudilo (podobně jako nemanželské dítě) ale zase za jakou cenu se manželství udrželo že? :think: Žít s někým o kom všichni ostatní vědí, že chodí za jinou a já tiše trpím dál… :nevim:

Dnes je normální se rozvést, nikoho už to nepohoršuje a tím bych řekla, že rostou i ty statistiky. Otázkou je zda je to dobře či špatně. Každý vztah je jiný a lidé ho taky řeší jinak. :wink:

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 05.10.10 13:55

Ja si myslim ze vztah by mal byt na cely zivot. Plus, vidim svokrovcov, su uz do styridsat rokov svoji a minule som ich videla drzat sa za ruky :-P

No ja osobne verim, ze vsetky tie rozchody su kvoli nespravnemu vyberu partnera. Na druhu stranu, ja som tiez za kazdu cenu chcela ostat s chlapom, s ktorym to bolo odsudene na zanik … lenze ja som vyrastala bez otca, tak som nechapala co sa mame na mojom priatelovi nevidi, takze mam vyhovorku :andel:

Teraz mam chlapa ktory ma dobry vzor z domu, tak verim ze nam to vydrzi. Teda, nechcem zatracovat deti z neuplnych rodin, sama som od 6 rokov bez otca (sirota), ale na druhu stranu mam rozvedenu kamaratku, ktorej mama je rozvedena a aj babicka je rozvedena …

Inak, k tomu, ze kedysi tie vztahy vydrzali dlhsie. Nemusi to byt celkom uplne len preto, ze ti ludia nemali inu moznost. On kedysi bol zivot tazsi a ludom ostavalo malo casu na „hluposti“. Myslim … kym urobili vsetko co potrebovali na prezitie, tak im ostavalo podstatne menej sil a casu na rozmyslanie o novom partnerovi. Plus, kedysi sa veci riesili a opravovali. Dnes je vsetko na jedno pouzitie.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 05.10.10 14:06

souhlas s tím, že když se oboum chce tak to jde..
Ale také začínám pochybovat - nějak z principu - je člověk vůbec tak neprogramovaný, aby to vydržel?? Myslím nervově!!! :mrgreen:
Vždyt už dnes jsou diskuze plné toho, jak nám partneři lezou s tím a tím na nervy ( a my jim :mrgreen: ),jak se snažíme se vzájemně předělat, děláme kopmromisy, které bolí, přetvařujeme se..
Bude to asi těžké, ale stále doufám.

farska
Vesmírná mluvilka 30264 příspěvků 05.10.10 14:09

ahoj!
Stejne jako JUDY,i ja se vdavala mlada (a tehotna a brala si prvniho,se kterym jsem chodila).
Manzelstvi nevydrzelo a HLAVNI PRICINU VIDIM V NEDOSTATKU KOMUNIKACE MEZI MNOU A EXMANZELEM(ten na to nebyl,dle nej to bylo zbytecne ‚placani‘).

Ted uz ale vim,jak je to potrebne a myslim,ze ANO,TED UZ JE TO NAFURT :wink: 8-)

Jankap
Kelišová 5128 příspěvků 05.10.10 14:12

Vydrží.
Pokud jsou oba ochotni překonávat krize, které přijdou v době, kdy je nečekají. Štěstí člověk nedostane bez práce.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 05.10.10 14:13

Věřim že vztah muže vydržet.Je to ale hodně o toleranci a někdy i o zatnutých zubech a taky o povídání.Musí se snažit oba a stále na tom vztahu pracovat a rozšiřovat.Jsme kamarídi,milenci a partneři a doufám že na celej život a když né nejsem tip co by se kvuli chlapovi hroutila a nijak extra rozchody neprožívám,takže si myslím že i to mi pomáhá že se vlastně mám ve vztahu dobře :lol:

radúna
Extra třída :D 12041 příspěvků 05.10.10 14:25

Taky bych chtěla vydržet se svým mužem až do konce. On tvrdí, že se neženil proto, aby se rozváděl. Tak uvidíme, jestli nám to předsevzetí vydrží.
A jestli by měly vztahy vydržet, to nevím, nedokážu na tohle odpovědět. Ale určo se shodneme na tom, že pokud to ve vztahu neklape a nejde to, tak nemá cenu ten vztah za každou cenu živit.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 05.10.10 14:28

Já taky věřím, že vztah může vydržet, ale je třeba aby na něm oba pracovali. Sama jsem z rozvedené rodiny a možná i proto chci, abychom s partnerem (manželem) byli spolu, dokud to budeme oba chtít. Ono totiž nemá cenu něco, co nefunguje, nějak uměle držet pohromadě. Lidi si to kolikrát neuvědomují, a proto vznikají před a porozchodové a porozvodové hádky a nedorozumění. Je to škoda, protože kdyby si lidi uvědomili, že prostě nejsme dokonalí, můžeme se splést ve výběru partnera a není to žádná katastrofa, pak by to neodnášely naše děti. Pokojný rozchod a domluva je podle mě lepší, než když to nedokážeme promyslet a chceme se mstít a vracet špatnosti a nenávidět…Takže podle mě je přirozené, že vztah nevydrží, když se nesejdou lidé, kteří si rozumí, horší je, že se s tím nedokážou lidsky vypořádat a ubližují si. A taky se snažíme žít podle nějakých předsudků, které jsme se během života učili, místo toho, abychom poslouchali své srdce a byli šťastní.

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 05.10.10 14:28

Tak já mám pořád iluze a přeju si, aby nám manželství vydrželo. Od začátku chození jsme spolu necelé tři roky, manželé přes rok a máme mimčo, takže zatím je to pestré a život plyne. A myslím, že hezky. Jenže časem bude asi potřeba vztah tužit a moc doufám, že nám to půjde…

I když jsem si zažila lecos v předchozích vztazích, růžový brejličky mám pořád v zásobě :oops:

A odpověď na otázku Lizbeth „Věříte, že to vyjde?“ - já věřím ,že jo!!!

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 05.10.10 14:29
Lizbeth píše:
souhlas s tím, že když se oboum chce tak to jde..
Ale také začínám pochybovat - nějak z principu - je člověk vůbec tak neprogramovaný, aby to vydržel?? Myslím nervově!!! :mrgreen:
Vždyt už dnes jsou diskuze plné toho, jak nám partneři lezou s tím a tím na nervy ( a my jim :mrgreen: ),jak se snažíme se vzájemně předělat, děláme kopmromisy, které bolí, přetvařujeme se..
Bude to asi těžké, ale stále doufám.

Lizbeth, ale to mi pride tak nejak normalne po x spolocnych rokoch. Keby si vedela ako vedeli liezt na nervy babicka! A mali sme sa rozviest z babickou? Ja viem ze je to trochu rozdiel, babicku som si nevybrala, ale manzela ano a ked mi mohol byt dobry pred svadbou, preco uz teraz nie?

Plus, napadla ma este jedna vec, co je na emimine dost popularna. Velmi vela krat som tu citala ze dieta je prednejsie ako chlap, a tym co tomu veria sa ani nebudem cudovat, ked im vztahy krachnu. Ja si naopak myslim ze chlap je prednejsi nez dieta. Ano, dieta potrebuje viac pozornosti a starostlivosti, aspon kym je malicke, ale dieta mas tak na 18 - 20 rokov, potom si pojde po svojom. Chlapa pocitam ze mam minimalne na tych 30 - 40 rokov, a ked dozijeme, tak aj na dlhsie.

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 05.10.10 14:29
radúna píše:
Taky bych chtěla vydržet se svým mužem až do konce. On tvrdí, že se neženil proto, aby se rozváděl.

Přesně tohle říká můj manžel :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >